Меню

Реформи в освіті у 2018 році

Нарешті майже через рік після прийняття законопроекту в першому читанні в країні стартує реформа освіти. В її розробці брали участь педагоги, закордонні організації, аналітики та експерти, завдяки чому створена зовсім нова концепція, яка забезпечить умови для всебічного розвитку особистості. Реформа освіти в Україні 2018 почнеться зі змін у початковій школі.

В основу системи навчання покладено методику професора, що викладає в одному з вишів Південної Кореї. Відповідно до неї дітям не доведеться зазубрювати шкільний матеріал, уроки проводитимуться у вигляді диспутів та дискусій.реформа освіти

Тривалість навчання

Батьки не повинні хвилюватися через те, що у 2018 році Україна перейде на 12-річну освіту, бо діти навчатимуться по іншому. Спочатку вони йтимуть до початкової школи, далі мають переходити до базової, де відвідуватимуть заняття з 5 по 9 клас. Після неї на протязі трьох років учні здобуватимуть профільну освіту.

Йтиме малеча до школи у 6 років, але у первачків уроки триматимуть всього по 35 хвилин, з 2 класу по 4по 40, далі навчатимуться по 45. Чисельність учнів незалежно від того, яку освіту вони отримують – початкову чи профільну, у класі має бути менш ніж 30. Навчання може проводиться не тільки у школі, допускають й інші форми навчання:

  • дистанційна;
  • сімейна або домашня;
  • екстернатна.

До дітей, що через хворобу не відвідують уроки, зобов’язані приходити педагоги. По закінченню кожного рівня, крім початкової школи передбачена атестація. Навчання для первачків та учнів 2 класу проводитиметься ігровим методом. В наступному циклі в них формуватимуться почуття відповідальності.Тривалість навчання

Нововведення у середній освіті

В 5 та 6 класах учні вивчатимуть основні дисципліни за програмою, з сьомого вони вже зможуть обирати предмети ті, що подобаються, та визначитися з майбутньою професією. Даля школярі отримуватимуть освіту в ліцеях та коледжах, де на другому році навчання ще дозволяється змінювати спеціалізацію.

Читайте також:  Повышение стипендии студентам в 2022 году

Після закінчення таких закладів проводитиметься ЗНО, за результатами оцінювання відбуватиметься вступ до вишу. Строк навчання в школах збільшується на рік, на стільки ж скорочується термін, аби отримати диплом бакалавра.

Реформою освіти передбачене створення профільних закладів до 2027 року, ті діти, що 2018 підуть у 1 клас, навчання продовжуватимуть вже в академічних ліцеях.

Мова викладання

Незалежно від виду школи діти маються вчитися українською. В тих місцях, де мешкають національні меншини, будуть створюватися окремі групи, де викладатимуть їхньою мовою. Ця стаття закону негативно сприйнялась керівництвом сусідніх країн.

Вони мотивують своє обурення тим, що в країні не гарантуються права меншинам. Проте жодної української школи немає ні в Угорщині, ні Чехії, ні в Румунії. Досі діти, що закінчують навчальні заклади в Дніпрі, Запоріжжі, Миколаєві та навіть в Києві не розмовляють державної мовою, а продовжують говорити, як їх батьки, російською.

Освітня реформа передбачає, що учні всіх класів забезпечуватимуться електронними підручниками.Нововведення у середній освіті

Новини для освітян

Зарплата вчителів почне збільшуватися вже з 2018 року. Але для того, аби залишитися працювати після впровадження закону, вони мають пройти атестацію. Відповідно до концепції освіти педагогу дозволяється самостійно обирати методику навчання, визначати кількість годин на тему.

Директор школи вже не зможе посідати посаду довічно, адже термін його перебування не перевищуватиме 6 років. На звільнене місце претендуватиме спеціаліст, що пройде конкурсний відбір.

Читайте також:  Внешнее независимое оценивание в 2021 году в Украине

Очікується скорочення тих вчителів, що не зможуть пройти атестацію. Готуватися до неї потрібно на тренінгах, спеціальних курсах, семінарах. Педагоги, що матимуть сертифікацію, отримуватимуть зарплатню відсотків на 20% вищу ніж колеги.

Вчителі не повинні змушувати школярів зазубрювати матеріал, а мають викладати предмет так, щоб він зацікавив дітей.

Реформи в освіті у 2018 році почнуться з першокласників й проводитимуться до 2027. Концепція середньої школи створювалася відповідно до рекомендацій Європейської комісії.

Зміни в управлінні

Розробляти та ухвалювати плани навчань мають самі школи. Уроки для дітей, особливо менших, проводитимуться у вигляді гри. Звіти за витрачені кошти можна буде подивитися на сайті кожного закладу. Перевірка на дотримання законодавства та якості процесу навчання покладається на новостворене Агентство. З державного бюджету на потреби освіти буде виділятися 7% від ВВП.

В Україні багато шкіл працює в селах з мінімальним навантаженням. Аби кошти розподілялися більш ефективно створюватимуться опірні заклади, котрі зможуть розробляти власну структуру, програму та тривалість навчання.

Старших дітей возитимуть до шкіл, де можна отримати високий рівень знань, малюки вчитимуться в закладах, що знаходяться неподалік.

Закон передбачає спеціальні компетентності для учнів, до яких в обов’язковому порядку належить вміння спілкуватися українською та іноземною мовами.можна отримати високий рівень знань

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.