Меню

Тарифна сітка зарплат у 2018 році

Вчитель – це дуже поважна та незвична професія. Річ у тому, що кожний вчитель не просто навчає дітей, а ще й виконує неабияку педагогічну функцію, в результаті чого робота цих осіб стаж набагато тяжчою. Саме завдяки вчителям наша держава наповнюється дорослими та свідомими громадянами, що є повністю підготовленими до подальшого життя. Саме тому перший вчитель, який вкладає в маленькі голови найважливіші поняття й залишається в пам’яті назавжди. Ця професія необхідна, але досить довго педагоги отримували майже найнижчі зарплати у всій державі. Як відомо, плануються деякі зміни, в результаті чого й буде змінена тарифна сітка зарплат у 2018 році.

Треба розуміти, що кожен педагог віддає на користь молодих поколінь свої найкращі роки та майже всі нервові клітини. Один з найголовніших стимулів сумлінно виконувати свою роботи для таких людей – це, звичайно, заробітна плата. Але, на жаль, виплати на даний момент займають майже останню стрічку в списку величин заробітних плат українців. Можна спостерігати ситуацію, коли люди, втративши мотивацію, починають шукати кращого життя. Хтось йде працювати на іншу роботу, а хтось взагалі переходить до приватних шкіл, де плати набагато вищі. Проте зараз дуже часто трапляється так, що висококваліфіковані педагоги їдуть за кордон, де їм, звісно, дуже раді. В результаті через деякий час держава взагалі може залишитися без викладачів. Реформа освіти, яка вже почала потроху впроваджуватися, має змінити ситуацію та забезпечити педагогів гідною оплатою праці.Вчитель – це дуже поважна та незвична професія

Чого чекати?

Політики кажуть, що, перш за все, буде збільшена зарплата вчителя 2018, тарифна сітка також зазнає певних змін. Проте зростання виплат – це ще далеко не все. Влада планує втілити в життя те, що не вдалося зробити у 2017 році. Має відбутися свого роду осучаснення системи освіти. Перший крок – це перехід на дванадцяти річну систему освіти. Проте ті діти, які вже ходять в школу або завершують своє навчання в ній можуть не піклуватися про нововведення, бо вони стосуватимуться тих юних умів, які тільки будуть починати свій освітній шлях.

Читайте також:  Посадові оклади на 2021 рік в Україні

Треба також згадати про те, що тепер до педагогів будуть застосовуватися нові критерії. А тому реформа освіти – це більш глибокі зміни, ніж здається на перший погляд. Кожному вчителю доведеться пройти переатестацію, аби підтвердити свої навички та знання. Окрім того, вони постійно будуть відправлятися на різні конференції та курси, де можна буде підвищити свою кваліфікацію. Влада постановила, що кожен вчитель повинен не тільки добре орієнтуватися у своєму предметі та мати змогу надати дітям олімпіадні знання, а ще й мати певні знання с психології та вміти знайти спільну мову з будь-якими дітьми.

В результаті таких нововведень кожному представнику системи освіти краще в обов’язковому порядку ознайомитись з усіма новими положеннями та вимогами. На додачу ця нова реформа вплине на те, як будуть навантажуватися діти. Наприклад, учні перших класів будуть ходити до школи та не отримуватимуть домашнє завдання. Це буде свого роду адаптаційний період, який дозволить їм звикнути до нових умов. З часом, звісно, навантаження буде збільшуватися, але це таж буде робитися поступово, аби уникнути перенавантаження та стресу, який в такі юні роки є дуже шкідливим.таблица-1таблица-2

Основні положення, що впливатимуть на рівень виплат

Варто знати, що над проектами усіх реформ велася досить довга робота. А тому зміни, що планує зробити влада, є доцільними та обдуманими. Збільшення окладів – це вже свого роду вимушений крок. Наразі політики кажуть про те, що хоча б на третю частину має збільшитися зарплата вчителів у 2018 році, тарифна сітка при цьому також отримає трохи інші цифри.

Як відомо, реформа освіти вже почала впроваджуватися. Проте проблема полягає в тому, що бюджет на 2018 рік ще не був затверджений. Саме тому на даний момент не можна говорити про якісь конкретні цифри. Вони будуть відомі після того, як буде закінчений проект реформи та буде опублікований проект бюджету. Наразі навіть невідомо те, скільки коштів планується виділити на саме впровадження реформи на сферу освіти взагалі. Отже, тільки якісь офіційні коментарі здатні пролити світло на це питання.

Однак влада не залишається зовсім осторонь цієї теми. Були певні заяви від представників Міністерства освіти на науки України. Згідно з заявами, підвищення виплат відбуватиметься для початку приблизно на третю частину. Це дозволить трохи збільшити рівень життя вчителів та створити свого роду фундамент для майбутніх підвищень. Загалом планується, що щоб не створювати додатковий тиск на економічну ситуацію в державі, впроваджуватимуться поступові збільшення виплат. Вони матимуть систематичний характер. Якщо реформи будуть проводитися успішно та економічна ситуація в Україні зміниться в кращу сторону, то можливі навіть позачергові підвищення. Наразі влада постановила, що зростання відбуватимуть тричі на рік, але згодом можливо буде змінена кількість зростань.вчителя на курсах

Збільшення заробітних плат викладачів вищих навчальних закладів

У представників вишів склалася дещо інша ситуація. Справа в тому, що про них зараз мова навіть не ведеться. Вважається, що викладачі вишів мають значно більші заробітні виплати. Оскільки тарифна сітка зарплати вчителів в Україні зміниться, то влада розглядала питання таких самих змін й для викладачів. Для цього треба щоб бува створений відповідний проект та був винесений на голосування. Якщо він знайде чимало прихильників, то викладачі вищих навчальних закладів також отримують своє підвищення. В іншому випадку їм доведеться жити з нинішнім рівнем виплат.

Те, що наразі викликає найбільшу кількість питань

Чимало розмов ведеться навколо того, якими в результаті будуть тарифна сітка, підвищення зарплати вчителям 2018, та сама реформа, яка буде впливати на все це. Наразі ситуація склалася так, що заробітні плати педагогів знаходяться приблизно між 8 та 12 позицією в переліку тарифних розрядів. Реформа покликана трохи просунути їх. Згідно з думками експертів, просування відбудеться на дві позиції. Це, звісно, вплине на те, якими будуть заробітні плати вчителів.

Читайте також:  Підвищення зарплати в 2018 році в Україні

Однак існує одна дуже важлива проблема. Практика показує, що не можна просто взяти зарплати та збільшити їх. З ростом рівнів виплат мають зростати ще й вимоги до педагогів. Якщо зробити один маленький експеримент, то стане видно, що якість освіти від збільшення зарплат не зміниться, а деяких випадках навіть стане гіршою. А тому впровадження переатестації та додаткових курсів підвищення кваліфікації є обов’язковим кроком. Можливо з часом перелік вимог буде значно збільшено, проте це буде видно тільки згодом.

Підсумовуючи, можна сказати, що зараз склалася дуже серйозна проблема з заробітними платами педагогів. У зв’язку з тим, що постійно ростуть ціни на продукти харчування та різні види послуг, треба якнайшвидше вирішувати цю проблему. Саме тому влада ставить собі за мету найближчим часом підняти зарплату педагогам та почати впроваджувати інші не менш важливі зміни в системі освіти. Плани, звісно, гарні, але та, чи зможуть вона в результаті це зробити, буде видно через деякий час.дуже серйозна проблема з заробітними платами педагогів

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.