Меню

Про структуру 2021/2022 навчального року

Хтось з нетерпінням чекає початку навчального року, а хтось рахує останні дні канікул, при чому це стосується не тільки учнів, а й вчителів. В будь-якому випадку потрібно мати чітке уявлення, якою буде структура навчального 2021-2022 року. Всього у наступному навчальному році буде 273 дня, я яких 108 будуть припадати на святкові дні, вихідні, а також весняні, зимові чи осінні канікули (літні канікули в тривалість навчального року не включаються).

Коли починається навчальний рік?

Навчальний рік у всіх учбових закладах України (чи то школа, чи то університет) традиційно починається 1 вересня. В цей також відмічається День знань – державне свято, яке почали відзначати ще в радянській Україні з 1984-го року.

У цей день для першокласників лунає їх перший в житті шкільний дзвоник, а всі інші учні шикуються для проведення урочистих лінійок. Лунають святкові пісні, вірші, після чого учні дарують квіти вчителям та вирушають на перший урок у новому навчальному році. Що стосується інших навчальних закладів, то лінійок в них немає (із урочистостей є тільки посвята для першого курсу, що, як правило, проходить за день до 1-го вересня). В перший день осені студенти уже вирушають гризти граніт науки, маючи повноцінні заняття. 1 вересня

Як складається графік роботи шкіл?

В листі МОН “Про структуру навчального 2021-2022 року у ЗНЗ“ вказано, що, згідно з чинним законодавством, графік роботи шкіл, технікумів, університетів і т.д., повинні встановлювати самі навчальні заклади, погоджуючи розроблену структуру із місцевими відділами освіти. Слід зазначити, що МОН не змушує навчальні установи чітко слідувати наданим рекомендаціям, та в більшості випадків вони працюють саме за встановленим графіком, адже так набагато легше узгоджувати свою роботу з іншими закладами.

Читайте також:  Типовые учебные планы на 2021-2022 учебный год

Наприклад, в українських школах постійно проводяться олімпіади, де відбираються учні, що будуть захищати честь того чи іншого закладу на районному чи міському рівні. Якщо кожна школа буде працювати за своїм власним графіком, то проведення учнівських олімпіад унеможливлюється. Це саме стосується і різноманітних спортивних змагань.

Чи можна навчатися по суботах?

У листі Міністерства освіти йдеться про те, що відпрацювання годин по суботах забороняється у всіх учбових закладах. Аргументується це тим, що при шестиденному навчальному тижні учні занадто перевтомлюються. Та слід зазначити, що багато шкіл та університетів не дотримуються цієї міністерської вказівки та все ж працюють по суботах з метою скорочення опалювального сезону. Багато учнів та студентів не проти відпрацювання по суботах протягом всього навчального 2021/2022 року, оскільки завдяки цьому зимові канікули будуть продовжуватись аж до середини лютого.Чи можна навчатися по суботам?

Канікули в 2021-2022 році

Як правило, усі учні відправляються на канікули уже 26 травня, за виключенням дев’ятикласників та учнів одинадцятих класів, які мають складати державну підсумкову атестацію. Далі в більшості скал починає працювати оздоровний табір, який можуть відвідувати всі учні початкових класів. В якості вихователів виступають самі вчителі. Учні середньої та старшої школи мають проходити трудову практику.

Згідно з листом МОН «Про структуру 2021/2022 навчального року», навчальний рік повинен завершуватися не пізніше 1 липня. Це стосується не тільки школярів, але й студентів. До початку липня студенти мають скласти сесію, а також перше перескладання. Друге та третє перескладання назначаються вже на наступний навчальний рік.

Осінні канікули – розпочинаються 29.10.2021 та триватимуть до 06.11.2021. Таким чином, осінні канікули будуть тривати 9 діб.
Зимові канікули – починаються 24.12.2021 та закінчуються 8.01.2022. Їх тривалість складатиме 16 днів.
Весняні канікули – розпочинаються 25.03.2022 та триватимуть до 2.04.2022. Зимою діти зможуть відпочити 9 днів.

Канікули

Чверть чи триместр?

Вище було розглянуто терміни кані кулів у тих школах, де навчання проходить за чвертями. Якщо навчальний рік в школі розділений на триместри, то у такому разі у учнів буде лише один тиждень (замість 9 днів) відпочинку після п’ятьох тижнів навчання. Це стосується тільки осінніх та весняних канікул, оскільки зимові ти літні канікули залишаються такими ж. Коли можуть бути оголошені додаткові канікули

Коли можуть бути оголошені додаткові канікули?

Позапланові канікули можуть бути включені у структуру 2021-2022 навчального року у наступних випадках:

  • ​ Коли стовпчик термометра опускається нижче 25 градів;
  • ​ При низькій температурі в класних кімнатах (вона, згідно з санітарними нормами, не повинна бути нижче 18 градусів);
  • Під час епідемій грипу, коли захворіла значна кількість учнів. З ціллю недопускання розповсюдження хвороби школу закривають на карантин.

У всіх вище зазначених випадках учителям потрібно ущільнювати програму, щоб встигнути вичитати весь матеріал.Позапланові канікули

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.