Меню

Реформування ДСНС в Україні 2019

Наразі всі державні структури зазнають певних змін. Це стосується і Державної служби надзвичайних ситуацій. Цікаво дізнатися, що являє собою реформа ДСНС України 2019 останні новини?

Слід зазначити, що уряд схвалив стратегію реформування ДСНС. Тому слід чекати на зміни найближчим часом. Всі вони призведуть до нової та покращеної роботи Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

На що саме слід очікувати українцям від змін?На що саме слід очікувати українцям від змін?

Основні зміни в 2019 році

Слід зазначити, що після схвалення урядом нових реформ, почалося поступове переоснащення рятувальних служб сучасною технологією. Вже були очевидні перші зміни з 2017 року, які продовжуються й будуть відбуватися далі. Це стосується побудови нових пожежних частин, а також ремонту старих. Також буде багато добровільних частин.

Накази ДСНС У країни за 2019 рік стосуються оптимізації чисельності працівників.

Якщо казати про основні реформи на, які слід очікувати в цьому році ДСНС, то слід зазначити наступні:

 • зменшення кількості працівників;
 • зміна вимог до спеціалістів у сфері цивільного захисту.
 • передача майна ДСНС в комунальну власність;
 • побудова М(Д)ПК;
 • підвищення рівня соціального захисту;
 • створення волонтерського руху.

Саме на них варто чекати в цьому році. Також необхідно слідкувати за роботою уряду. Можливо вони внесуть певні корективи в свої реформи. Тому українцям необхідно бути в курсі усіх подій.Основні зміни в 2018 році

Зменшення чисельності працівників

Наразі всіх хвилює питання реформування ДСНС в Україні 2019. На разі передбачене скорочення чисельності працівників в цій сфері.

Читайте також:  Публічна Кадастрова карта України 2022 року

Дійсно працівників стане менше. Наприклад, пожежні інспектори покинуть свої посади. Як відомо з минулого року, основна увага зараз приділяється саме добровільності. Всі працівники будуть приходити на працю саме за цим критерієм.

Також в цьому році велика увага буде приділена соціальному захисту. Міністр внутрішніх справ зазначив, що в усьому світі вже давно ДСНС ефективно працює за подібними схемами.

Пожежна інспекція

Слід зазначити, що такий підрозділ як пожежна інспекція взагалі перестане існувати. Це пов’язано з корупцією у нашій країні. Міністри зазначають, що ці люди займаються хабарництвом. Тому зараз підприємці вже можуть не хвилюватися за їх візит.

Для того, щоб забезпечити себе від пожеж можна буде перейти на добровільне страхування. Це допоможе повернути підприємцям збитки, якщо трапиться непередбачувана ситуація.

Ще одною можливістю буде новітня програма аналізу ризиків. Такий варіант найкраще підійде для ризикованих підприємств. Він допоможе запобігти непередбачуваних подій пов’язаних з пожежами та швидко усунути їх наслідки. Це Європейський вектор розвитку.

Крім того буде відбуватися децентралізація пожежної системи. Це також повинно принести свої результати.
Реорганізація ДСНС України 2018 повинна призвести до оптимізації роботи цієї системи.
Слід очікувати не лише на припинення роботи пожежної інспекції, але й на інші зміни, які будуть відбуватися в цьому році.

Чи дадуть реформи позивні результати?

Як зазначають автори, реформа ДСНС України в 2019 році повинна принести позитивні наслідки найближчим часом. Адже раніше в системі було багато недоробок. Всі вони першочергово пов’язані з нестачею фінансових коштів. Така ситуація виникла внаслідок складної економічної ситуації в країні.

Для того, щоб вирішити усі проблеми потрібно, щонайменше вкласти декілька мільйонів доларів в проекти. Якщо казати про фінансові кошти, то всі програми будуть реалізовуватись за допомогою державного та місцевих бюджетів. Крім того, не виключена міжнародна допомога.

Читайте також:  Турнірна таблиця другої ліги України з футболу

Зараз потрібно багато уваги приділити сааме технологічному стану обладнання. Адже воно вимагає негайної заміни. Це доволі великі витрати, які будуть поступово здійснюватися.

Добровільна праця

Слід зазначити, що у багатьох Європейських країнах працює багато добровольців. Наприклад, в Сполучених Штатах майже 70% добровольців є пожежниками. Теж саме можна спостерігати й в Швеції. Тільки відсоток вже більший.

У Чилі існують лише підрозділи створені добровольцями. Рятувальники в Німечинні прибувають на місце подій дуже швидко, за декілька хвилин. А в Австрії за допомогою збору коштів добровольців купується нова техніка для ДСНС.

Тому якщо Україна хоче стати однією з Європейських держав, їй необхідно впевнено іти до своєї мети. Для цього може знадобиться почекати не один рік. Адже всі реформи проходять довго та навіть болісно. Але результат перекреслює всі важкі моменти.

Наразі кожна людина, якій не має 60 років може стати працівником Служби порятунку. Хоча  в основному там працюють професійні пожежники.професійні пожежники

 

На що чекати далі?

Якщо проект реформи ДСНС в Україні вже відомий, то що буде потім?

Слід зазначити, що в 2020 та 2021 роках також урядом планується запровадження деяких змін. А саме:

 • покращення структури ДСНС;
 • ліквідація підрозділів зі схожими чи однаковими функціями;
 • зміни до НПА;
 • модернізація системи централізованого оповіщення;
 • та інші.

Їх реалізація буде залежати від фінансування. Тому економічна стабільність виходить на перший план.

На разі планується дуже багато усього. Цікаво спостерігати, що саме набере чинності і буде виконано.

Уряд сподівається, що до 2020 року ці реформу принесуть значну захищеність країні та її мешканцям від небажаних подій, спричинений природними та техногенними явищами.Реформи  ДСНС

Позитивні наслідки

Слід зазначити, що вже можна спостерігати на позитивні зміни, які відбуваються в Державній службі України з надзвичайних ситуацій. Завдяки стратегії, яка була прийнята на декілька років уперед, почалося оснащення новою технікою. Також, можна побачити, що в країні починають створюватися нові пожежні частини та реконструюються старі.

Читайте також:  Закон України про звернення громадян зі змінами та доповненнями в 2022 році

Саме органи місцевого самоврядування спостерігають за пожежною безпекою в містах та селах. На них буде покладена основна відповідальність.

Завдяки дотриманню реформ можливе підвищення профілактичних робіт. Команди, які складаються з добровольців працюють більш злагоджено та ефективно. Ці люди розуміють, яка відповідальність на них покладена та вчаться швидко працювати в надзвичайних ситуаціях. Завдяки проведенню спеціальних тренінгів співробітники ДСНС зможуть більш продуктивно працювати.

Волонтерський рух, який відбудеться саме в 2018 році допоможе долучити до праці справжніх охочих.

Відмова від пожежної інспекції допоможе подолати корупцію. Адже, як відомо в Україні з цим великі проблеми. Щоб їх вирішити необхідно починати реформування в багатьох сферах.

Для здійснення реформ необхідне фінансування. Уряд розраховує не лише на власні сили, але також на підтримку міжнародних  

Якщо всі сподівання уряду здійсняться, то населення буде знаходиться у безпеці від явищ техногенного та природного характеру. Всі ці кроки дозволять країні наблизитися до європейських стандартів.

Кабінет міністрів постійно ухвалює нові рішення та реформи, тому можливо найближчим часом все зміниться. Реформи  ДСНС розроблені до 2010 року, тому варто дивитися на реальні дії, які відбуваються для їх втілення. На даний час потрібно спостерігати за діями уряду. емблема ДНСН 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.