Меню

ЗНО з історії України в 2018 році

Вже впродовж кількох років в Україні для вступу у вищі навчальні заклади необхідно здавати зовнішнє незалежне оцінювання. За результатами такого оцінювання є можливість вступити у бажаний вищий навчальний заклад на обрану спеціальність. Зовнішнє незалежне оцінювання відбувається з кількох предметів із шкільної програми: обов’язкових і на вибір учня. Історія України є одним із тих предметів, який випускники складають обов’язково, незалежно від обраного профілю подальшого навчання. Зазвичай, як батьків, так і випускників цікавлять умови проходження зовнішнього незалежного оцінювання, процес правильної і результативної підготовки.

ЗНО з історії України у 2018 році буде відбуватися після закінчення навчання у школах – на початку червня. Програма ЗНО з даного предмета містить в собі основні положення та вимоги до оцінювання рівня готовності учнів до складання тестів, також  в програмі вказано, що повинні знати учні, які центральні положення, формулювання, дати, події. Крім таких даних, в програмі історії України перераховані основні вміння та навички учнів, якими вони мають володіти. Приділяється увага і центральним персоналіям, пам’яткам образотворчого мистецтва, що їх повинні знати і розпізнавати учні.ЗНО з історії України

Пробне ЗНО

Для тих, хто бажає спробувати свої сили перед проходженням основного ЗНО з курсу історії України, є можливість пройти пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Кількість запитань у пробному варіанті аналогічна до тих, що будуть в контрольному ЗНО. Пробне зовнішнє оцінювання відбувається приблизно за місяць до основного. Таким чином учні мають змогу перевірити свої знання, побачити свої недопрацювання, прогалини у знаннях і за час, що лишатиметься до основного незалежного оцінювання, закріпити свої вміння і навички. Пробне ЗНО з історії України 2018 можна пройти онлайн, зайшовши на спеціалізований сайт регіонального оцінювання освіти і зареєструвавшись.

Структура ЗНО

Тести ЗНО 2018 з історії України складаються з кількох тематичних блоків і видів запитань. Отож, всього у ЗНО передбачено 55 завдань, які, залежно від складності, діляться на три види.

Читайте також:  Яким буде ДПА в 2021 році?

У 42 завданнях дається основне запитання і п’ять варіантів відповідей, з яких треба визначити тільки одну правильну. Такі завдання оцінюються по одну балу (якщо дано правильний варіант відповіді) або по нулю балів (коли результат неправильний).

Наступні шість завдань на встановлення відповідностей (пар). У кожному завданні вказана інформація (певна дата і навпроти буквенне формулювання, наприклад) і треба правильно встановити зв’язок між ними. Завдання зараховується як повністю виконане, якщо учень правильно виділив усі логічні пари. Оцінюється даний вид тестів таким чином:

 • Нуль балів – коли немає ні одної точної відповідності;
 • Один бал – при одній правильній логічній парі;
 • Два бали – при двох відповідностях;
 • Три бали – при трьох логічних парах;
 • Чотири бали – якщо учень все визначив правильно.Тести ЗНО 2018 з історії України

В наступному виді завдань необхідно встановити правильну послідовність вказаних подій. Всього таких завдань – три. Оцінки виставляються так:

 • Три бали –коли вказана точна послідовність перерахованих подій;
 • Два бали – випускник правильно визначив  першу та останню події;
 • Один бал – коли вказана тільки одна подія – перша чи остання;
 • Нуль балів – при всіх неправильних відповідях або при відсутності відповіді на запитання.

Четвертий вид запитань більш складний. Тут абітурієнту потрібно  з перерахованих у завданні формулювань вибрати правильні. Всього у завданні вказано сім формулювань, а правильних з них – тільки три. За кожну правильну відповідь нараховується по три бали.

Читайте також:  Когда будет ВНО в 2022 году?

Всього по результатам тесту з історії України абітурієнт може отримати 87 балів. На виконання завдань дається 135 хвилин.

Звичайно, слід пам’ятати, що при проходженні тесту забороняється приносити із собою будь-які технічні пристрої. Інакше абітурієнта можуть не допустити до складання зовнішнього незалежного оцінювання або анулювати роботу.

Підготовка до ЗНО

Готуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання потрібно заздалегідь, впродовж всього навчального процесу у школі. Тестові завдання включають в себе інформацію та запитання за весь шкільний курс, охоплюючи період від Київської Русі і до сьогодення.

Учням необхідно звернути увагу на основні персоналії історії України, видатних осіб (як в політиці, так і громадянському житті). Крім того, в тестових завданнях часто зустрічаються питання культурного розвитку держави того чи іншого періоду.

Підготовка до ЗНО з історії України у 2018 році (як і в інші роки) передбачає ряд варіантів  для полегшення підготовки до тестування для учнів. Є можливість пройти тестові запитання з попередніх років, пробне оцінювання (про що говорилось вище).  В книгарнях можна придбати спеціалізовані довідники, завдання з історії України. Саме до таких способів підготовки і звертаються багато майбутніх випускників.

Довідник по підготовці до ЗНО з історії України в 2018 році містить в собі перелік завдань, важливих персоналій в кожному періоді розвитку української держави; також  у ньому вказано основні події розвитку і становлення української державності впродовж усієї історії розвитку країни, окрема увага приділяється особливостям культурного, мистецького становлення. Для полегшення сприйняття події вказані у хронологічному порядку. Інформація у таких довідниках структурована таким чином, щоб максимально спростити процес запам’ятовування і розуміння, розвинути вміння аналізувати, виділяти головне, вибудовувати логічні зв’язки.Підготовка до ЗНО

Звичайно, що у таких довідниках не вказані справжні завдання, але вони близькі по своїй структурі і суті до тих запитань, що будуть в основному зовнішньому незалежному оцінюванні з історії України. Також у довідниках в кінці часто вказуються і правильні відповіді, тому майбутній абітурієнт зможе самостійно перевірити свої знання і зрозуміти, на що варто звернути увагу в процесі підготовки.

Читайте також:  Довідник ВУЗів України на 2021 рік

На сьогодні представлена велика кількість підручників та довідників по підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання з історії України. Саме тому в учнів часто виникають запитання: «Який підручник краще вибрати?» Серед найбільш популярних і корисних можна назвати такі:

 • Історія України. Довідник. Тести. (Повний повторювальний курс, підготовка до ЗНО) / Гісем О.В.
 • Історія України. Комплексне видання. / Кульчицький С.В., Власов В.С.
 • Історія України. Довідник для абітурієнтів та школярів. Вид. Літера / Мицик Ю.А., Власов В.С., Кульчицький С.В.

В перерахованих підручниках найбільш повно, цікаво, доступно вказана інформація історичного розвитку УКраїни.Історія України

Програма ЗНО 2018 з історії України включає в себе перевірку знань, вмінь та навичок учнів, здобутих за весь період вивчення історії розвитку та становлення української державності. Для кращої підготовки майбутніх абітурієнтів до незалежного оцінювання передбачена можливість пробного ЗНО онлайн у 2018 році, завдяки чому учні можуть оцінити свої «сили»;  також є велика кількість довідників, підручників, доступні тестові завдання із ЗНО історії України попередніх років.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.