Меню

Розмір аліментів на дитину 2020 в Україні

На превеликий жаль, кількість розлучень за останні роки в Україні суттєво збільшилась. Чимало дітей залишається на утриманні тільки одного із батьків, що суттєво обмежує можливості самої дитини, а також змушує звертатись по допомогу до держави тих, хто цю дитину самостійно виховує. Щоб змінити таку складну ситуацію уряд збільшив розмір аліментів на дитину 2020 в Україні, а також збільшив відповідальність злісних неплатників.

відповідальність злісних неплатників

Що таке аліменти взагалі та хто їх платить?

Аліментами, відповідно до чинного законодавства, вважаються грошові виплати, що сплачуються одним із батьків та призначені на утримання дитини. Тобто, незалежно від того хто є фактичним отримувачем коштів, аліменти є власністю дитини і не можуть витрачатись на когось іншого.

Помилковим є твердження, що аліменті на двох дітей чи на одну повинні оплачувати саме їхні тати. Платником може бути і рідна матір дитини. Подавати документи на призначення аліментів мають право ті, з ким діти реально проживають, хто їх утримує.

В тому разі, коли батьки ще не розлучені, однак проживають окремо, ведуть своє господарство окремо, матір чи батько мають право подавати документи на призначення аліментів, адже діти потребують фінансування.

Подавати такі документи в суд можуть і офіційні опікуни дитини.

Як дають зрозуміти останні новини о аліментах в Україні, сплачувати доведеться аж допоки дитина не стане повнолітньою. Довше доведеться фінансувати своє чадо батькам в тому разі, якщо дитина навчається на стаціонарній формі навчання, однак не довше, аніж до моменту досягнення нею 23 років.

Менше часу доведеться батькам платити за дитину в тому разі, якщо вона одружиться чи вийде заміж ще до свого повноліття і таким чином набуде повної правоздатності.

Сума аліментів

Держава передбачає два основні варіанти оплати аліментів.

 1. Добровільний. Батьки самостійно домовляються про суму та період оплати.
 2. Через суд. Такий варіант має місце в тому разі, якщо компромісу батьки самостійно не змогли досягти.
Читайте також:  Субсидия в 2022 году в Украине

Держава встановлює два правила на мінімальну суму, яку щомісяця повинна отримувати дитина.

Мінімальна сума

Суми, які будуть виплачуватись, можуть мати так звану тверду готівкову форму, однак в цьому разі також до уваги потрібно брати індексацію, а тому батькові доведеться доплачувати, якщо ціни на ринку зміняться.

Також вони можуть відраховуватись із заробітної плати одного із батьків.

 1. Місячний прибуток повинен становити не менше, аніж прожитковий (всатовлеий державою на певний період) мінімум для дитини відповідного віку. Відтак, не складно дізнатись якими будуть аліменти на 2020 рік в Україні, таблиця уряду вказує такі цифри: для малят дошкільнят – 1754 грн., для школярів і аж до їхнього повноліття – 2187 грн., для дорослих дітей, які навчаються у вузі, – від 2073 грн.
 2. Якщо ж сума вираховується із заробітної плати, яку за місяць отримує батько (мати), тоді мінімум становить ¼ від місячного прибутку на одного малюка. Якщо ж сплачувати аліменти доводиться двом малятам – тоді 1/3. В тому ж разі, коли допомагати доводиться 3-м і більше дітлахам, віддавати батько повинен хоча б 50% від нарахованої зарплати.

Більшість опікунів та матерів, які самотужки виховують та забезпечують дітей, із такими сумами не погоджуються і називають їх «мізерними». Прохання про збільшення мінімального розміру аліментів (а саме їх найчастіше призначають) вже форматувалось у відповідну петицію та зареєстровано на урядових сайтах.

Аліменти з безробітного

Складнішою є ситуація, якщо доводиться обчислювати виплати на дітей з непрацюючих. Досить часто саме такі особи нехтують законом та  відмовляються фінансово підтримувати своїх дітлахів. Між тим, аліменти 2020, якщо батько не працює, все рівно будуть сплачуватись. Точну суму коштів в такому разі визначає суд. Може призначатись комісія. Остаточне рішення буде прийнято з урахуванням:

 • кількості людей, яких вже доводиться забезпечувати батькові (матері) -0 це можуть бути як інші діти, так і похилого віку батьки, підопічні;
 • рівня забезпеченості дитини;
 • сукупного доходу платника, включаючи не лише його офіційну зарплату, але й будь-який інший дохід, зокрема й кошти від оренди нерухомості чи транспорту, різного роду дивіденди, стипендії, соціальні виплати, депозитні відсотки тощо;
 • наявність у тата дорогого автотранспорту, нерухомості тощо.
Читайте також:  Мінімальні добові 2022 в Україні

В тому випадку, якщо дитина хворіє чи потребує додаткових коштів на утримання, лікування, протезування, реабілітацію тощо, суд може збільшити суму виплат.

закон про аліменти

Нововведення

Новий закон про аліменти 2020 року називають суворим, адже він унеможливлює ухиляння від батьківських обов’язків, змушує більш відповідально ставитись до батьківських обов’язків. Основних нововведень можна назвати 4.

 1. Як було сказано раніше, аліменти залишаються виключно власністю дитини, а тому повинні витрачатись тільки в інтересах дитини. Досягнувши віку 14 років, дитина має право самостійно та на власний розсуд використовувати ці кошти.
 2. Не суд, а отримувач, власне, з котрим і проживає малюк, буде сам вирішувати яким чином він хоче отримувати аліменти: як фіксовану суму чи як відсоток від зарплатні.
 3. Визначаючи конкретну суму, до уваги суд буде приймати матеріально-побутові умови, в яких проживає дитина, її стан здоров’я, а також стан здоров’я платника.
 4. Збільшити суму суд зможе в тому разі, якщо буде доведено, що платник володіє нерухомим майном, або здійснив протягом останніх місяців покупку, що коштувала понад 10 ПМ.
 5. Якщо батько володіє спільним натуральним майном, дитина може претендувати на його частку, або грошову компенсацію замість цього.

Штрафи за несплату

Оскільки платники досить часто порушували терміни оплати аліментів, державі довелось втрутитись в ситуацію та створити більш суворі умови для таких порушників. Починаючи з 2019-го року таких татусів штрафують. За кожен пропущений день – по 1% і так аж до того дня, допоки боржник не віддасть того, що повинен, або допоки не відбудеться суд з приводу цього питання. Разом із тим, така сума не може бути більшою, аніж 100% від місячної суми аліментів.

Для злісних порушників, котрі відмовляються фінансово підтримувати свою дитину, доведеться віддавати куди більші суми:

 • за прострочення 1 рік – ще +20% від визначеної судом суми;
 • понад 2 роки – +30%;
 • більше, аніж 3 роки, – ще +50%.
Читайте також:  Які пільги будуть мати багатодітні сім'ї в 2020 році?

Окрім цього, при піврічному ухилянні від оплати, суд має право призначити батькові виконання корисних суспільних робіт. За одне порушення – 120-240 днів такого “покарання”. Протягом календарного року при повторних порушення виплат можуть призначатись роботи на період 320 днів. У разі відмови від таких робіт, недбайливому татусю загрожує покарання у вигляді адміністративного арешту (до 10 діб), або й кримінальна відповідальність.

Татусі, які пропускали оплату аліментів понад 6 місяців (а у випадку важкої хвороби дитини 3 місяці) вносяться у реєстр. З цього моменту будуть обмежуватись деякі громадянські права батька, зокрема:

 • право керувати автотранспортом;
 • виїжджати  за меді держави;
 • володіти та користуватись зброєю;
 • забороняється знімати з обліку чи перереєстровувати на когось будь-яке майно;
 • нотаріально завіряти будь-які угоди, що спрямовані на відчуження майна.
семьи с детьми

Окрім цього, матері дитини (опікуну чи батьку, з яким дитина проживає) для вивезення дітлахів за кордон на період до одного місяця не потрібно права батька. Натомість, платник такого права не має і повинен отримати письмовий дозвіл від отримувача аліментів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.