Меню

Зарплата військовим у 2020 році в Україні

Питання величини заробітної плати воєнних хвилює українців вже не перший рік. Одні просто хочуть дізнатися, яку зарплату призначили військовиму 2020 році в Україні заради цікавості, інші хочуть пов’язати з цим своє життя, а останні працюють в цій сфері вже роки й тільки роблять, що надіються на позитивні зміни.

Коллаж украинские военные, гривневая монета

То чи можна гарно заробляти, будучи військовим? Чи можна взагалі нормально існувати, працюючи в воєнних структурах? В даній статті будуть детально описані останні новини щодо зарплати військових, де Ви зможете детальніше дізнатися саме про те, що Вас цікавить.

Від яких факторів залежить заробітна плата військового

Служити своїй Батьківщині – честь для чоловіка. Особливо дане питання так важливо сьогодні, в дещо скрутний для України час. Чи піднімуть зарплату військовослужбовцям? Коли тисячі людей якщо і хочуть допомогти країні, та не бачать в цьому перспектив.

Проте спостереження показали, що за останні роки заробітна плата військових значно зросла, тому воєнна служба стала ще й непоганим джерелом доходу громадян.

Не секрет, що у різних військових оклад відрізняється. По-перше, це залежить від типу військ, в яких служить працівник і від його звання. Майже у всіх державних сферах зайнятості оклад залежатиме від професіоналізму, кількості роботи та стажу.

Ще в 2018 році президент України наголосив на тому, що ситуація з зарплатами, м’яко кажучи, плачевна і потрібно вирівняти величину зарплати всіх силових відомств. Однак нічого кардинально не змінювалось, а питання про підвищення заробітних плат й досі лишається актуальним.

На сьогоднішній день українські прикордонники в середньому отримують не більше 8000 грн. Порівнюючи ці цифри з місячною оплатою військових Збройних Сил України або Нацгвардії, то вони отримують в два рази вище, що є хорошим показником для Українських службовців.

Також минулого року на ухвалення подали рішення про те, що потрібно трохи змінити перерахунок новачків і вже людей с великим стажем роботи військового. Планувалося підвищення максимум до 2000 гривень, проте якщо перевести цю суму в міжнародну валюту, то дане підвищення просто мізерне і смішне.

Читайте також:  Самовсасывающие центробежные насосы – особенности и преимущества

Яка буде зарплата військових в Україні в 2020 році

Що ж стосується розміру заробітної плати військового в 2020 році в Україні, то ситуація трошки розвиднилася і можна з впевненістю заявити, що вона значно покращилася, порівняно з минулими роками.

Хоча минулого року новеньким контрактникам також дуже пощастило, тому що вийшовши на службу, їхній оклад збільшився майже в три рази до 7000-8000 грн.

Проте 15.09.2020 року Кабмін вніс на розгляд і ухвалив бюджет 2020 року. Згідно ухваленим рішенням грошове забезпечення українського військового становитиме приблизно 41000 грн.,    що на 7000 грн. більше, ніж минулого.

Показник середньої зарплатні рядового українського військовослужбовця, учасника операції Об’єднаних сил (ООС) за минулий рік склав – 34 000 грн., командир бригади отримував приблизно – 26000 грн., батальйону – 22000 грн., роти – 16000 грн. Тобто, для тих хто працював по контракту зарплата складала більше 10000 грн., а для учасників бойових дій – більше 20000 грн.

Річне бюджетне фінансування сектора безпеки України повинно складати не менше 5% від ВВП. Згідно проекту Державного бюджету на 2020 рік, сума фінансування даного сектора складатиме 245, 7 млрд. грн., це є на 0,4 % більше норми. Як стало відомо, проект Держбюджету України на 2020 рік передбачив суму видатків для МІноборони України на 106 млрд. грн.

Показник минулого року складає на 1 млрд. менше. Звідси, грошове забезпечення військовослужбовців складатиме – 127 055 млн. грн. Сюди входитиме:

  • оновлення воєнної техніки;
  • оплата медикаментів для військовослужбовців;
  • гроші на харчування;
  • покупка або будівництво житла;
  • оплата за послуги енергоносіїв і комуналку;
  • виплата за інвалідність, втрату працездатності і життя та ін. виплати.

Розподіл коштів з бюджету

При цьому половина грошей від реалізації  воєнної техніки надлишкового озброєння, а також нерухомості Збройних сил піде на поповнення фонду Держбюджету України. Також у проекті Держбюджету зазначено, що Міноборона повинна забезпечити безперебійність харчування для особистого складу Збройних сил України.

Дане рішення продовжує діючий договір до кінця березня 2020 року в рамках відповідних держасигнувань Міноборони України  щодо закупівлі послуг харчування і діючих договорів на закупівлю продуктів по каталогу 2019 року.

Останні новини про підвищення окладів військовим в Україні зазначені також у фінальних положеннях проекту Держбюджету. В них зазначено, що передбачати майбутні видатки Міноборони України, Зовнішньої розвідки України, транспортної служби України, Національної поліції, Нацгвардії, Державної прикордонної служби, служби по НЗ України покладено на Кабінет Міністрів України.

Вони повинні здійснювати оплату закупок товарів, послуг і робіт для виконання програми по підвищенню безпеки і обороноздатності України. Все  це має відбуватися під час строку виконання діючих договорів, включаючи в себе щомісячну оплату комісії за користування кредитами, які мають державні гарантії і були залучені суб’єктами господарювання – українськими резидентами.

Читайте також:  Средняя заработная плата в Киеве в 2021 году

Виплати Героям України

Ще минулого року був підписаний указ президентом України про грошову винагороду військових, яким було присвоєно звання Героя України. Таке звання може отримати військовослужбовець за видатні досягнення або геройський вчинок.

Расчет начислений украинским военным в 2020 году

Виплата має одноразовий характер і складає суму 50 прожиткових мінімумів. Інформація підтверджена прес-службою державного Голови.

Якщо Героя дали після смерті, то відшкодування отримає його найближча сім’я. Порядок виплат буде розроблений і виплачений, починаючи з 1 січня 2020 року, незалежно від часу присвоєння звання.

Нарахування і виплата зарплати військовослужбовцям

Нарахування щомісячної зарплати військовим включає в себе посадовий оклад, оклад за званням, індексацію окладу, премії, винагороди, щомісячні надбавки. Виплата нарахованої заробітної плати повинна здійснюватися в порядку, визначеному державними органами України.

Розмір окладу визначатиметься також шляхом примноження мінімуму на прожиття, який встановлюється 1 числа з початку нового року. При цьому мінімум не може становити нижче 50%. Після цього сума множиться на встановлений коефіцієнт.

Багато хто думає, що таке підвищення зарплатні військовим буде відбуватися через скорочення військових в 2020 році в Україні. Проте ніякого затвердженого закону або рішення про це ще не ухвалили і не планують.

Як стверджує волонтер і журналіст Ольга Решетилова, один із стовпів до переходу на стандарти НАТО це роздуті штаби військових. Купа непотрібних війську посад і розділів, які тільки й займаються тим, що дублюють функції. 

А уявити тільки, скільки йде ресурсів на забезпечення цих підрозділів і штабів. І скільки рівнів повинні пройти важливі стратегічні рішення перед тим, як будуть розглянуті і затверджені кожним підрозділом.

Пенсії військовослужбовцям

Пенсійний фонд України ще не підтвердив останні зміни щодо пенсійних виплат військовослужбовцям. Проте серйозних змін не передбачено. Право на пенсії мають особи, що перебували на військовій службі в Державних органах України і по певних причинах завершили її.Серед осіб, що мають право виходу на військову пенсію:

  1. Особи, що прослужили визначену кількість років для виходу на пенсію.
  2. Особи, що отримали інвалідність в період проходження служби або інших випадках, що прописані в законах.
  3. Особи, які втратили годувальника, така пенсія призначається непрацездатним членам сім’ї, якщо помер той, хто мав по закону право на цю пенсію.

Перша група отримує пенсію у відповідності до кількості років, відданій службі. Друга група отримує пенсію відповідно до групи та причини інвалідності.

Третя група пенсіонерів отримує пенсію в залежності від причин смерті, в розмірі від 30% до 70% грошей, які йдуть на одного утриманця. Тобто, пенсійне забезпечення військовослужбовців у 2020 році в Україні відбуватиметься на таких самих засадах, як і в минулих роках.

Заяви на отримання пенсії в першому випадку, подаються даними особами в головне обласне управління Пенсійного фонду України або через структури, які мають відповідні повноваження, такі як Державні органи України.

Читайте також:  Средняя зарплата в Польше в 2020 году по профессиям

При втраті годувальника, заяви на пенсії подаються сім’єю померлого, через спеціальні структури, що мають відповідні повноваження, та тих, що призначають пенсії. Якщо померлому вже була призначена пенсія, то відповідна заява подається в ті ж органи.

Загальні перспективи українських військовослужбовців  на 2020 рік

Згідно з останніми новинами, в 2020 році в Україні знов підвищиться прожитковий мінімум, і мінімальна заробітна плата. Таке рішення спрямовано на те, щоб підняти соціальний рівень українських громадян.

Відповідно, якщо зростають ці показники, зростає і забезпечення військовослужбовців, тобто, відбуватиметься індексація зарплати військовим в Україні.Українські військові йдуть на службу з двох причин. Перша причина – бажання відстояти честь держави або через особисті міркування. Друга причина виходу на службу – це страх бути покараними за невиконання свого громадянського обов’язку.

Зарплата військовослужбовців в останні роки була не дуже привабливою, щоб йти в дані структури на службу заради матеріальної вигоди. Але, як показують минулорічні тенденції, українським військовослужбовцям постійно підвищують розмір оплати.

Тобто, загалом, військовий бюджет на 2020 рік продовжує все те, що робилося за президента Петра Порошенка та уряду Гройсмана. Військовослужбовці України  навіть не сподівалися на прогнозовані цифри, але минулий рік також вразив своїми змінами і рекордними обсягами.

Проте уряд обіцяє, що військовий бюджет 2020 року буде ще потужнішим, ніж минулорічний. Міністерство України запросило вдвічі більший бюджет, половину з якого планує витратити на виплату заробітної плати. Все пов’язано з тим, що український Держбюджет зростає по всіх напрямах.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.