Меню

Розмір виплати при народженні дитини в 2021 році

Головним завданням України цього року є поліпшення демографічної політики. Питання підвищення виплат при народженні однієї і наступної дитини піднімалося урядом неодноразово.

Якою буде допомога при народженні дитини в 2021 році в Україні поки невідомо. Ознайомлення з пропозиціями з Ради допоможе зрозуміти наскільки “слуги народу” стурбовані зазначеним питанням.

Виплати при народженні малюка в Україні

Державна допомога при народженні дитини 2021

Вперше питання дітонароджуваності було піднято Зеленським в період передвиборної кампанії. У законопроекті «економічний паспорт українця», запропоновано не відкладати пологи на потім, а задуматися про народження дитини сьогодні.

“Слуги народу” впевнені, що державна допомога при народженні дитини повинна бути гідною. Вони запропонували відкривати на кожного новонародженого депозит у розмірі 50 тис. грн. Ідея вважається доцільною за умови розвиненої економіки і має здоровий глузд. У документі запропоновано щорічно перераховувати 1% до спеціального фонду від реалізації корисних копалин, видобутих на території країни.

Суть економічного паспорта в наступному:

  • економічний паспорт відкриватиметься кожній дитині, народженій з 01.01.2021 року;
  • на особистий рахунок новонародженого буде перераховуватися рівна сума зі створеного фонду;
  • формула розподілу коштів залишається поки невідомою;
  • скористатися накопиченими грошима можна буде після досягнення повноліття;
  • соціальну допомогу від держави на дитину буде виплачено безповоротно (грошима повнолітнійзможе розпоряджатися грошима на власний розсуд).

Поява зазначеної інформації в інтернет-ресурсах викликала ажіотаж серед українців. Практично кожен з них задумався, яка сума буде накопичена на депозиті до 18 років, як оформити рахунок, чи зможе дитина отримати на руки і чи не зміняться до цього часу норми законодавства.

Скільки отримують і скільки отримуватимуть батьки

Щоб відповісти на питання, чи будуть збільшені виплати на дитину в 2021 році у вересні в Україні, пропонуємо зіставити суми допомоги в 2020 році і в майбутньому 2021 році.

  • 2020 рік – виплати на новонароджених проводяться за методикою 2019 року, у грошовому еквіваленті сума становить 52 прожиткових мінімуми на першу дитину та 70 прожиткових мінімумів на другу дитину (кошти перераховуються поступово: перша виплата становить 10 тис.грн., решта, в кількості 860 грн. виплачуються на одного з батьків протягом 3-х років);
  • 2021 рік – за умови прийняття законопроекту разова сума депозиту складе 50 тис. грн., до досягнення повноліття вона зросте до 781 тис. грн.
Розмір виплат на дитину

Різниця між цифрами колосальна, з цих причин українці сумніваються в прийнятті подібного законопроекту.

Читайте також:  Добові витрати по Україні в 2021 році

Детальніше про «економічний паспорт»

Перш ніж винести на розгляд пропозицію «слуги народу» вивчили практику інших країн. Вони вирішили піти шляхом країн Перської затоки, де парламентарії беруть активну участь у програмі підвищення народжуваності дітей.

Депутати впевнені, що кожна дитина, народжена в Україні має право розраховувати на державну допомогу. Тому, перерахування на особистий рахунок новонародженого 50 тис. грн. з подальшою капіталізацією принесе користь при дорослішанні українця.

Попередні розрахунки показали, що накопичена сума максимально наблизиться до мільйона. У документі, запропонованому на розгляд Ради передбачено дострокове отримання грошової суми.

Воно може статися у виняткових випадках: втрати житла в результаті стихійного лиха, раптова хвороба, що вимагає екстреної операції або іншого втручання медиків. Якщо кошти необхідні для отримання освіти з банківського рахунку можна зняти суму, що покриває 50% вартості навчання за договором.

Статистична інформація

З даних управління статистики випливає, що в минулому році було народжено 308,8 тис.діток (на 27 тис. менше в порівнянні з 2018 роком). На фінансове забезпечення новонароджених з бюджету було виділено 1,3% видаткової частини. У порівнянні з виділеними на субсидії 3,7% зазначена сума здається мізерно низькою.

Розмір виплати при народженні дитини в 2021 році може бути збільшений не тільки за рахунок бюджету, а й через виведення з тіні незаконного бізнесу. Втілити ідею в реальність допоможе прийняття відповідних законодавчих актів.

Зі слів Гривка протягом року буде підготовлено кілька законопроектів завдяки яким збільшиться наповнення державної скарбниці. Один з нього надасть можливість відкупу від кримінального злочину.

Наприклад, у разі визнання провини українця в крадіжці він зможе уникнути покарання за допомогою відкупу. Зазначені кошти будуть використані для накопичення скарбниці.

Читайте також:  Соціальна допомога багатодітним сім'ям в 2021 році в Україні

Переваги «економічного паспорта» для новонароджених в 2021

У разі прийняття документа настануть кардинальні зміни. Брати участь у програмі зможе кожна дитина яка народжена і проживає на території України аж до 18-річчя. Інвестування зі спеціально створеного фонду має свої плюси.

Наприклад, у 2018 році за рахунок рентної плати за надра до бюджету надійшло 49,9 млрд.грн., у 2019 році сума склала 52,5 млрд. грн. Один відсоток від останньої суми становить 525 млн., що на кожного новонародженого становить 1,7 тис. грн.

У цьому періоді надходження до бюджету будуть збільшені в порівнянні з попереднім періодом в результаті чого остання цифра стане більше.

Зміни в законодавстві 2021

Пропозиція «слуг народу» доцільно за умови допомоги та фінансуванні. Тільки в такому випадку колеги потримають його одноголосно. Другим варіантом державної допомоги новонародженим був наступний:

  • збільшити грошову допомогу на першу дитину до 100 тис.грн.;
  • на другого-до 200 тис.грн.;
  • на третього і наступного – до 300 тис. грн.
Зміни в законодавстві в 2021 році

У 2020 році пропозиція не отримала підтримки через відсутність коштів у бюджеті. У той час особи, що займаються демографічною політикою стверджували, що збільшення матеріальної допомоги позитивно позначиться на народжуваності.

До відома! Сьогодні на одного новонародженого українця припадає 2 померлих. Ситуацію, що склалася можна назвати катастрофічною. Тому, ініціатива, пов’язана з підвищенням виплат, вважається правильною і доцільною.

У той же час представник інституту соціології висловила таку думку: «При збільшенні сум грошових виплат ефект підвищення народжуваності може носити тимчасовий характер. Так було при першому збільшенні допомоги. Аналогічна ситуація сталася з материнським капіталом в Росії.

Зміна суми допомоги здатна спонукати сім’ї на другу дитину і ніяк не вплине на тих, хто не бажає мати дітей взагалі. Нажитися на державних грошах захочуть малозабезпечені сім’ї, для яких отримання грошових коштів буде носити корисливий характер».

Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2018 в Україні

До слова, соціолог запропонувала залишити суму незмінною (40 тис.грн.) незалежно від того який за рахунком дитина народилася в сім’ї. Навіть при виконанні такої умови може бути зловживання дитячими грошима.

Наприклад, минулого року в Одеській області шахраї привласнили близько 7 млн. грн. Якимось чином шахраї заручилися підтримкою високопоставлених чиновників і оформили допомоги на 190 дітей, що народилися в домашніх умовах.

Результат попередніх років показує, що будь-яке збільшення виплат по народженню дитини вимагає досконального вивчення і правок. Тому шукати відповідь на питання про документи для отримання допомоги в 2021 р ще рано.

Внесені на розгляд Ради законопроекти є недопрацьованими. Чи буде вони прийняті в цьому році залишається під великим питанням.

Резюме

Новини, отримані від «слуг народу» показують, що в 2021 році можливі зміни в частині збільшення допомоги при народженні дитини.

При сприятливому розвитку подій, народжений в новому році малюк отримає на депозитний рахунок 50 тис. грн. Скористатися грошима можна буде по досягненню повноліття або при форс-мажорних обставинах.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.