Меню

Розмір заробітної плати голови сільради в 2020 році в Україні

Сільський голова – це виконавчий, законодавчий і контролюючий орган, він виконує багато функцій і політика і соціального працівника. У багатьох невеликих селищах і селах України також виконує обов’язки і фінансистів, помічників, в зв’язку з нестачею працівників.

Через багато років розглядів і дебатів, в Мінсоцполітики дійшли до перегляду в кращу сторону посадових окладів в органах місцевого самоврядування.

Сільський голова в вишиванці

Всі зміни і протоколи прописані у відповідному проекті Кабінету Міністрів України №268. Він регламентує актами впорядкувати оклади посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Тепер цікаво багатьом українським політикам і держслужбовцям, яка буде зарплата голови сільської ради у 2020 році в Україні? Є бажання поцікавитися, які ж доходи задекларували в минулий рік? І яка саме різниця між окладами сільській голови у великих селищах і невеликих селах?

Також важливе питання, чи буде скорочення голов сільської ради в 2020 році в Україні на ряду з тим, що збільшена заробітня платня?

Приклади задекларованих доходів

За останні 1,5-2 роки оклади держслужбовців органів місцевого самоврядування істотно змінилися, але вони дуже різні в залежності від розташування селища і кількості жителів.

Згідно з декларацією минулого року сільський голова Херсонської області Олександр Шаповалов за місяць 32378 гривень. У порівнянні з попереднім роком заробітна плата зросла в 1,5-2 рази, раніше вона була 15 738 гривень за робочий місяць. Сумарний дохід чиновника становить за 2018 рік – 388 543 гривень, в цілому його сім’я заробила 985 346 гривень за рік.

Середній рівень доходу за цей період – 27 379 гривень на кожного члена сім’ї.

  1. Сільський голова Галина Лобунько за 2018 рік заробила 532 587 гривень, якщо розділити, стає що розмір заробітної плати голови сільради в 2020 році в Україні – 44382 гривні в місяць. Загальний дохід сім’ї Галини налічує 697078 гривень або на 1 людину – 29 078 гривень.
  2. Для великих селищ або смт це стандартні цифри заробітку, але зовсім інша ситуація в невеликих і вже «увядающих» селах. У деяких селах оклад сільського голови дорівнює 8 495 гривень, а в багатьох і того менше.
Читайте також:  Підвищення зарплати адвоката (юриста) у 2021 році в Україні

Надбавки і премії

Крім основного окладу держслужбовця для працівників органів місцевого самоврядування передбачено низку премій і надбавок, для підвищення престижу професії та залучення молодих співробітників.

Всі зміни і поліпшення якості роботи формуються для підвищення ефективності праці, а саме КМУ встановило наступне додаткове фінансування:

  • Збільшення заробітку за наявність рангу (9), який характеризує високу кваліфікацію і досвід роботи в питаннях керівництва.
  • Премія за високі досягнення в роботі – 50% від окладу.
  • Виконання особливо важливої ​​роботи – 50% від окладу (з урахуванням бонусів за ранг).
  • Стандартна щомісячна премія для держслужбовців, яка враховує всі попередні надбавки за результативність у праці і небезпечні, складні умови – 50% від окладу. Ця сума відповідає положенню про преміювання.
Фото наймолодшого сільського голови

Крім цього, сільський голова, як і кожен службовець на державній посаді має право подати заяву на надання:

  1. Матеріальної допомоги для лікування або оздоровлення, якщо при цьому є можливість оформити щорічну відпустку. Коли населений пункт має такі фінансовими можливостями, допомога буде надана в розмірі середньої місячної зарплати.
  2. Фінансову допомогу, якщо потрібно поліпшити житлово-побутові умови, але знову таки сума буде не більше, ніж середньомісячна заробітна плата на цій посаді, і при наявности грошових коштів в казні.

Також на свята, ювілеї та професійні свята передбачається невелике преміювання.

Оклади помічників та інших працівників

Щодо інших працівників сільради їх оклади в великій мірі відрізняються. Грошове забезпечення голови сільради залежить  від навантаження і завантаженості протягом місяця.

Так, наприклад, заступник сільського голови отримує приблизно 20 440 гривень на місяць або 245 285 гривень за рік. Староста села або представник вуличного комітету отримує за свою роботу до 15 459 гривень на місяць, в залежності від кількості населення і відповідно грошей в сільраді. Спеціаліст з фінансових питань також отримує до 15 459 гривень в місяць.

Варто розуміти, що заробітна плата місцевих органів самоврядування, таких як сільський голова і його помічників нараховуються з власне їх місцевого бюджету.

Читайте також:  Зарплата программиста в 2020 году в Украине

Всі зміни по окладів, надбавок а також індексація зарплати голови сільської ради в Україні передбачені чинним законодавством, саме премії, бонуси і матеріальна допомога являє собою велику частку доходу сільського голови. Саме завдяки матеріально-соціальної допомоги у службовців органів самоврядування в результаті виходять непогані заробітки.

На сьогоднішній день суттєві оклади і премії отримують не тільки представники глав селищ і областей, а також другорядні працівники в органах місцевого самоврядування. Важливе рішення існуючих проблем – грамотно перерозподілити бюджетні гроші, щоб долучити до роботи молодих фахівців, а також досвідчених наставників, кваліфікованих людей.

Нічого поганого в високих заробітних платах сельсокого голови немає, особливо якщо він повністю виконує покладені на нього обов’язки, якісно і ефективно стежити за виконанням чинного законодавства на ввіреній йому території. Але, це за умови, що в селищній бюджеті є відповідні кошти, населення живе в достатку і все справедливо і пропорційно економічному рівню життя в країні.Останні новини про підвищення зарплати голови сільської ради в Україні повідомляють, що в деяких сільських радах зустрічалися «перегини», наприклад, височенні заробітки отримували лише керівники і їх помічника, в порівнянні з тим, що інші залишалися на «мінімалку».

Хоча є і приклади з точністю про навпаки, зекономлений зарплатний фонд органів місцевого самоврядування був пущений на підтримання в достатку шкіл, дитячих садків, лікарень, що знаходяться під патронажем того чи іншого селища.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.