Меню

Зарплата директора школи у 2020 році в Україні

Однією з важливих і відповідальних посад в шкільних навчальних закладах, коледжах, гімназіях є директор! У людини, яка обіймає цю посаду повиннабути гідна зарплата директора школи у 2020 році в Україні за свою працю. Але, незважаючи на це, в Україні дохід директорів школи складно назвати високим, а вимоги пред’являються строгі.

Дирктор школи в Україні

Від чого залежить заробіток директора школи?


У 2018 році основний джерело доходу педагогічного складу прирівнювався до 2800 гривень, якщо брати період з січня по квітень. Вже з травня по листопад заробітна плата була підвищена і дорівнювала 3000 гривень.

Хоча варто уточнити, що заробітна плата освітян, директора школи безпосередньо залежить від регіону країни, школи або гімназії і завантаженості людини. Найбільш важливим фактором розрахунку заробітку директора – кількість учнів в школі. Лімітом є цифра – 300, якщо кількість учнів перевищує її – заробітна плата підвищується.

У 2019 планувалося підвищення окладів, але в зв’язку зі зміною влади і нестабільною економічною ситуацією в країні підвищення так і не відбулося. Приємно, що законопроект про збільшення заробітної плати вже затверджений Верховною Радою!

Цікаво! Найвищій розмір заробітної плати директорів шкіл в 2020 році в Україні зафіксован в Києві та Київській області, так наприклад, середня заробітна плата в столиці від 7000 гривень. На другому місці за окладами Харків і Харківська область – тут оклад директора – від 4000 до 5000 гривень.

Як підвищити заробіток?

Професійний кваліфікований директор школи знає, як збільшити щомісячний заробіток завдяки веденню навчального процесу, додатковим годинах і навантаженні.

Виходячи з чинного закону, в залежності від місця розташування школи, у директора можуть бути навчальні години:

  • У сільських навчальних закладах – до 10 уроків на тиждень.
  • У гімназіях міста – 6 навчальних годин на тиждень.
Читайте також:  Последние новости о зарплате судей в 2020 году

В такому випадку, при рівній навантаженні директорів, представник сільської школи буде отримувати на 750 гривень більше, а оклад міського директора виросте на 1100 гривень на місяць.

Що представляє професія директор школи

Важливо! Все вказаний суми нарахування – дохід без вирахування податків і профспілкових зборів.

Зміни в новому році

Останні новини про підвищення зарплати директора школи в Україні регламентують, що нова влада планує збільшення окладів всіх професій освітньої сфери на 20-70%.

Це зміни, які затверджені в новому бюджеті на 2020 рік. Також в затвердженому законопроекті прописаний механізм подальшого систематичного підвищення окладів до 2023 року. Важливо, що нові депутати розробили одноразові грошові премії для тих, хто має за плечима великий стаж роботи (понад 10 років). З 1 січня 2020 рік у такому випадку належить 10 прожиткових мінімумів разово.

Глава Міністерства Освіти України підкреслив, що підняття заробітних плат директору школи (тобто особи, яка несе юридичну та матеріальну відповідальність) є першочерговим завданням, і в подальшому буде проводитися пропорційно на системному рівні. Це необхідно, щоб підвищити, поліпшити статус директора, щоб в подальшому молоді люди виявляли бажання йти на цю посаду.

Лілія Гриневич (Міністр Освіти і Науки України) уточнила, що для більш точних розрахунків і реального відображення економічної ситуації в країні заробітну плату педагогів з нового року прив’яжуть до прожиткового мінімуму.

В результаті розробленого погодовой плану підвищення окладів до 2023году директор школи повинен офіційно отримувати до 4 прожиткових мінімумів на місяць.

Наймолодший директор школи в Україні

Цікаво! На сьогоднішній день у багатьох областях України заробітна плата директора становить 1,5-1,7 від ПМ.

Підвищення буде системним, тому в 2020 році зарплата становитиме 2,5 прожиткових мінімуми, в 2021 році збільшиться до 3 ПМ. У 2022 році оклад стане вище в 3,5 ПМ, а в 2023 році – індексація зарплати директора школи в Україні достигне 4 ПМ для працездатних посадових осіб.

Читайте також:  Где купить диваны недорого в интернете

Ця реформа підвищення буде особливо актуально молодим педагогам і директорам, адже їх оклади для стимулювання роботи виросте на 40%. За вислугу років буде доплата в 30%.

Всі зміни відносяться також і надбавками премій, які становлять близько 40% загального доходу, адже вони вираховуються від заробітної плати. Також планується, що за успішне проходження сертифікації буде виплачуватися надбавка в розмірі 20% від окладу.

Гідне грошове забезпечення директорів шкіл підвищить не тільки працездатність тих, хто стоїть «біля керма» школи, а й збільшить престижність професії.

Від директора школи залежить не тільки освітній процес учнів, а й якість харчування, можливість освоювати «нові горизонти» в навчальній сфері, якість поданого матеріалу в цілому і ставлення до учнів і педагогів.Від директора школи залежить не тільки освітній процес учнів, а й якість харчування, можливість освоювати «нові горизонти» в навчальній сфері, якість поданого матеріалу в цілому і ставлення до учнів і педагогів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.