Меню

Розмір заробітної плати працівника СБУ в 2020 році в Україні

Наступний 2020 рік здивує працівників бюджетної сфери і державних службовців новими заробітними платами. Співробітники СБУ не є винятком.

Вже в січні вони зрозуміють, що таке нова зарплата працівників СБУ у 2020 році в Україні і на скільки вона підніметься. Таким чином реформування ще раз підтвердить свою доцільність.

Співробітники Служби Безпеки України

Реформа в СБУ-головні напрямки служби

Ні для кого не секрет, що робота і служба в зазначених органах тягне певний ризик для життя. Тому розмір заробітної плати працівника СБУ в 2020 році в Україні має бути відповідним.

Цього року перед співробітниками поставлені нові завдання. Тепер вони перестануть займатися роботою, яку виконували протягом останніх п’яти років. Законодавчі нововведення передбачають виконання таких завдань:

 • проведення робіт, пов’язаних з пошуком осіб, які займаються розвідувально-підривною діяльністю, спрямованою проти України;
 • боротьба з терористичними організаціями, забороненими на території України і в усьому світі;
 • проведення контррозвідки, спрямованої на забезпечення цілісності кордонів;
 • проведення заходів, що забезпечують інформаційну та економічну безпеку;
 • охорона держтаємниці;
 • удосконалення та розвиток науково-технічного та оборонного потенціалу.

Повністю повноваження співробітників СБУ описати не жоден експерт з аналітиком, оскільки більша частина можливостей носить секретний характер.

Останні законодавчі зміни

Аналізуючи останні новини про підвищення зарплати працівників СБУ в Україні, експерти дійшли висновків, що вона буде дуже гідною. При цьому кількість покладених на працівників обов’язків зросте у багато разів.

Згідно з останніми законопроектами, внесеними до ВР на розгляд, за чекістами запропоновано залишити повноваження досудового розслідування злочинних справ, які пов’язані з держбезпекою України. Залишені за працівниками повноваження зводяться не тільки до контррозвідувальних дій, а й до оперативно-розшукової роботи.

Також в законопроекті прописано грошове забезпечення працівника СБУ 2020 починаючи від голови і закінчуючи рядовими співробітниками:

 • розмір заробітної плати голови СБУ становить 22 п. м.;
 • розмір співробітників СБУ 6 категорії – 9 п. м.
Читайте також:  Розмір заробітної плати моряків в 2020 році в Україні

Зазначені показники є окладами. Крім цього до них покладені щомісячні надбавки:

 • 3% від розміру посадового окладу за кожен рік вислуги, але не більше 50% від окладу;
 • не більше 50% за виконання ризикованих і складних завдань.
Заробітня платня СБУ

Крім цього працівники СБУ мають право на соціальні пільги, пов’язані з вирішенням житлових питань. Нові нормативні акти здивують працівниками деталізацією пенсійних виплат. Таким чином держава подбала про працівників, які протягом багатьох років жертвували власного життя заради збереження суверенітету України.

Організаційні моменти діяльності СБУ в новому 2020 році

Згідно з останніми новинними змінами в законодавстві організаційна діяльність оновленої служби буде безпосередньо пов’язана з боротьбою з агресором. При цьому максимально гранична чисельність працівників повинна становити не менше 15 тис. працівників.

На сьогоднішній день сценарій здається позитивним, однак, законопроект знаходиться на доопрацювання, оскільки вимагає внесення доповнень до прикінцевих і перехідних положень. Процес реформування чисельності працівників СБУ в новому законопроекті виглядає наступним чином:

 • 2021 рік – на службі в органах має залишитися не більше 26 тис. співробітників;
 • 2023 гол-у зазначеному періоді у рядах СБУ проходитимуть службу не більше 22 тис. працівників;
 • 2025 рік – кількість працівників складе 18 тис. осіб;
 • 2027 рік-у зазначений період кількість співробітників досягне планованого показника 15 тис. працівників.

Поряд з цим розгалуженість органів залишиться колишньою. У них будуть представлені численні комітети та обласні управління.

Скорочення працівників СБУ в 2020 році в Україні

На сьогоднішній день питання, чи буде скорочення працівників СБУ в 2020 році в Україні стоїть дуже гостро. Практично всі службовці впевнені, що воно відбудеться. І на це є свої причини.

По-перше, реформування передбачає зменшення кількість співробітників. По-друге, згідно з вимогами реформування, будуть встановлені інші вимоги до прийому та звільнення працівників на службу. При цьому головні критерії будуть зведені до фізичної та психологічної підготовки співробітника, а також до вікового критерію.

Пропонуємо ознайомитися з деякими з них:

 • термін контрактної служби для осіб начальницького складу коливатиметься в межах 1-5 років;
 • граничний віковий критерій-55 років для осіб, які мають звання до полковника і 60 років для полковників;
 • при необхідності граничний термін служби працівника СБУ може бути збільшений ще на 5 років;
 • займати високооплачувані посади, в тому числі і голови СБУ можуть особи з вищою освітою спеціаліст або магістр, мають пристойний стаж роботи в правоохоронних або судових органах не менше 10 і 20 років відповідно;
 • заступники голови СБУ зобов’язані мати стаж не менше 15 років роботи в правоохоронних або судових органах, а також не менше 5 років на керівних посадах.
Читайте також:  Розмір зоробітної плати працівників ДСНС в 2019 році в Україні

Таким чином зайняти керівну посаду і вступити на службу буде дуже проблематично. Посилення вимог до прийому на роботу в СБУ дозволяє вдосконалювати службу по максимуму. Таким чином на своїх посадах залишаться висококваліфіковані особи, що володіють достатнім рівнем навичок і знань, здатних до прийняття правильних рішень в екстремальних ситуаціях.Тому, начальницькому складу і рядовим працівникам не варто дивуватися пониженню за посадою або звільненню, яке в 2020 році може мати місце. Таке трапиться в ситуаціях, коли співробітник не зможе підтвердити власний рівень кваліфікації. З точки зору влади таке прийняття рішення є виправданим і правильним.

Чи буде індексація зарплати працівників СБУ?

Відповісти на питання, що цікавить всіх державних службовців, чи буде індексація зарплати працівників СБУ в Україні можна після проведення аналізу економічного благополуччя в країні. Головним напрямком нового року є стабілізація економіки, підтримка вітчизняного виробника, малого і середнього бізнесу.

Якщо економіка покаже зростання і ціни на соціально-значиму групу продуктів будуть стабільними, чекати індексації не варто. Вона відбудеться в тому випадку, якщо показник індексу цін перевищить пороговий.

Єдине, на що можуть розраховувати співробітники СБУ, як і інші держслужбовці – це невелике підвищення зарплати, яке відбудеться при зростанні мінімалки. З урахуванням гідної грошової винагороди з боку держави, кінцева зарплата буде дуже гідною і суттєвою, що ще раз підтвердить престижність професії.

Резюме

Якою буде зарплата працівників СБУ 2020 стане відомо буде наприкінці січня. Згідно з останніми законодавчими змінами, вона виросте у багато разів. Сучасна Україна зацікавлена у висококваліфікованих кадрів, досвід та навички яких дозволить зберегти суверенітет і цілісність кордонів.Незважаючи на кардинальні зміни в штаті, на посадах залишаться найкращі особи. Поряд з цим службу очікує поповнення новими кадрами, які підтвердять рівень кваліфікації та професіоналізму.

Читайте також:  Повышение зарплаты работников АТБ в 2021 году в Украине

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.