Меню

Садова гейхера: вишуканість листової мозаїки

Рослини, які ми полюбляємо висаджувати у своїх садах та на квітниках, зазвичай дивують нас своїми квітами. Їхня незвична форма, забарвлення та запах завжди привертають увагу. Але деякі види ми цінуємо передусім за незвичне листя, що стає справжньою окрасою ділянки впродовж усього вегетаційного періоду. Такою є гейхера – дуже невибаглива декоративна рослина, яку варто посадити на своїй ділянці.

Придбати кореневища гейхери сьогодні можна в провідних інтернет-магазинах України, таких як https://yaskravaklumba.com.ua/.

Гейхера – американська красуня на українських теренах

Дуже багато овочів, фруктів та квітів з’явилися у європейських садах та на городах після відкриття Америки. Основна їх маса добре прижилася у нових місцях, і зараз ми навіть не уявляємо без них свого життя.

Європейські ботаніки роки та десятиліття вивчали і описували кожен новий екземпляр. Так німецький вчений Гейхер познайомив світову спільноту з дуже вишуканою та ніжною рослиною, що зачарувала його надзвичайно декоративним листям та ніжними квітами. На історичній батьківщині в горах Північної Америки її знали як «пурпуровий дзвоник». У Європі, вшановуючи величезний вклад Гейхера у розвиток ботаніки цю рослину називають на його честь.

Це не лише декоративна, але й лікарська рослина (потужний засіб від діареї). У природі налічується близько 40 видів гейхер. Селекціонери почали працювати над виведенням нових сортів лише у ХХ столітті. Величезний вклад у цю справу внесли французи брати Лемуан та англієць Блюм.

Чим приваблює нас гейхера?

Гейхера – це багаторічний невисокий кущ. Його особливість – гофроване різнокольорове листя та дрібні квіти – дзвоники на високих квітконосах.

В Україні вирощують такі види:

  • Срібнолисті – елегантні листочки різних кольорів вкриті срібним або сизуватим нальотом. Серед них сорти «Stormy Seas», «Can Can», «Regina»;
  • Червонолисті – листя має найрізноманітніші відтінки від рожевого до криваво-червоного та темно-фіолетового, майже чорного кольору. У нас представлені сортами «Purple Palace», «Black Bird», «Cherry Cola»;
  • Жовтолисті – справжній вибух лимонних кольорів на вашому квітнику. Рекомендуємо познайомитися з сортами «Marmelade», «Key Lime Pie», «Citronelle»;
  • Плямисті. Описати словами кольори та відтінки цих гейхер неможливо. Потрібно на власні очі побачити красу сортів «Midnight Rose», «Color Dream» та «Hercules».
Читайте також:  Якою буде погода влітку в Україні в 2021 році?

Крім того, переважна більшість сучасних селекційних гейхер має чудові квіти різноманітних кольорів, що гарно виглядають у квітнику та є основами для створення букетів. Щоб зберегти сортові особливості, бажано вирощувати рослину кореневищем або черенкуванням. При посадці через насіння гейхера дуже часто втрачає свої властивості, і ви можете отримати в результаті рослину, яка зовсім не буде нагадувати свою попередницю.

Особливості вирощування гейхер

Головна особливість у вирощуванні американської гості – це надзвичайна простота у догляді. Гейхера – гірська рослина, де серед каміння важко знайти ідеальні грунти. Тому вона звикла обходитися малим.

Для успішного вирощування рослини необхідні:

  • легкий нейтральний або слаболужний грунт;
  • відсутність на ділянці застою води;
  • напівтінь.

Поливати гейхеру потрібно лише у період сильної посухи. Перенасичення грунту водою призводить до загнивання корінців. Добрив ця рослинка не потребує, адже у природних умовах вона їх не отримує. Навпаки, органіка у великих кількостях може бути для неї згубною. Добре додати до землі, у якій росте гейхера, керамзит або пісок.

Щодо розміщення рослини на ділянці існують різні думки. Деякі селекціонери вважають, що найкраще для гейхери місце – тінь під деревами. Листя, що має червоне, фіолетове чи цегляне забарвлення, буде виглядати у затінку більш соковитим та яскравим. Проте гейхери зі світлим листям потребують сонця. Отож радимо не ризикувати, а обирати для усіх видів напівтінь або місця, де сонце буде освітлювати ділянку лише декілька годин на день.

Гейхера буде вам вдячною за регулярне мульчування кореневої шийки, звичайне прополювання та видалення сухих квітів і квітконосів. Обривати листя восени не потрібно.

На одному місці гейхера добре росте до 5 років, а потім розростається і втрачає свій вигляд. Коли помітили, що кущик вже не такий привабливий, як раніше – омолодіть його. Це можна зробити у травні або у вересні. Викопайте гейхеру, розділіть на частинки і розсадіть їх.

Читайте також:  Якою буде зима 2021 року?

Використання гейхер у ландшафтному дизайні

Дякуючи своєму ефектному вигляду гейхери стануть справжньою окрасою вашого саду. Їх використовують в оформленні бордюрів, альпійських гірок, для оформлення водойм, на клумбах у поєднанні з тюльпанами, нарцисами, трояндами, ліліями чи ірисами, в контейнерах біля будинків тощо. Обов’язково знайдіть у своєму саду місце для гейхери!

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.