Меню

Штатний розпис для підприємств у 2022 році

Штатний розклад – це локальний нормативний акт організації. Він описує, скільки працює співробітників, в яких підрозділах і яку зарплату вони отримують. Штатний розпис на 2022 рік в Україні розклад наочно демонструє, чи можна розширювати штат або необхідно скорочувати персонал, чи всі зарплати відповідають середньогалузевим країні. Також в штатці міститься інформація про ФОП, середньої чисельності і наявність «шкідників».

Штатний розпис для підприємств у 2022 році

Як оформити штатний розпис на 2022 рік?

Щоб уникнути штрафів, потрібно скласти і затвердити штатний розпис сільської ради на 2022 рік, ФОП та інших підприємств. З цим точно впорається економіст з праці. А якщо такого в організації немає, можна доручити скласти штатний розпис в 2022 році кадровику, секретарю, першому заступнику, бухгалтеру. 

Штатний розпис у 2022 році найпростіше оформити на законодавчо затвердженому бланку. Роз’яснення до нього можна узнати на офіційному сайті влади та тематичних форумах. Також бланки штатного розпису приватна компанія може розробити самостійно. Однак важливо пам’ятати, що закон «про бухгалтерський облік» вимагає вказівки всіх обов’язкових даних та інформації.

Міністерство праці у рекомендаційних листах вказує, що форму штатки приватна компанія може розробити самостійно. Якщо документ розроблений з урахуванням всіх вимог – помилки не буде. іншому випадку підприємство очікують великі неприємності.

Важлива наявність затвердженого штатного розпису в 2022 році

Штатний розклад потрібно скласти і затвердити при укладенні самого першого трудового договору, навіть якщо він поки єдиний. До речі, якщо з якоїсь причини ви цього не зробили раніше, то можна оформити штатний розклад з поточного моменту, але тільки з поточного: стверджувати штатний розклад «заднім числом» заборонено на законодавчому рівні.

Зверніть увагу, в разі, коли необхідно скоротити штат при відсутності вакансій, дата затвердження штатного розпису повинна бути на два місяці раніше, ніж дата вступу його в дію. Ці два місяці потрібні для повідомлення скорочуваних співробітників про те, що їм пора підшукувати нову роботу. Якщо ж вакансії є, потрібно або міняти штатку, або щомісяця повідомляти в органи служби зайнятості про наявність вільних робочих місць.

Трудові інспектори, контролери, податківці при перевірці зарплат, прокуратура, суддя має право запросити штатку.  У разі, якщо штатний розклад зажадає працівник, в тому числі і колишній, то роботодавець має право зробити виписку зі штатного розкладу. Але тільки за тими даними, які стосуються тільки про його посади і виплат.

Розміри окладів інших працівників вказувати забороняє положення статей «Про захист персональних даних»

Читайте також:  Прогноз курса Zcash (ZEC) на 2019 год

Як внести зміни в документ?

Термін дії цього документа не обмежений, і якщо кадрова ситуація не змінювалася, то штатний розпис для підприємств у 2022 році переглядати не потрібно. На кожен наступний рік можна залишати його в колишній редакції і не перезатверджувати до тих пір, поки не з’явиться необхідність скорегувати якийсь з показників. Якщо ж знадобилося поміняти формулювання або поправити дані, то зробити це дозволено в будь-який момент, коли зручно підприємству або ІП.

Штатний розпис у 2022 році

Як заповнити поля штатного розпису за всіма правилами?

Заповнення штатного розпису в 2022 році за всіма правилами передбачає заповнення всіх полів документа. У шапці – найменування, ОКПО, а також номер і дата наказу на затвердження штатного розпису. Зразок штатного розпису бюджетної установи опубліковано на офіційних сайтах влади:

  1. У табличній частині в перших двох графах вказуються назви наявних структурних підрозділів, відділів, служб і їх номер. Тут важливо звернути увагу на наявність в організації «шкідників» і «пільговиків». Їх краще виділяти в окремі підрозділи – так буде легше з ними працювати.
  2. У розрізі кожного підрозділу – перелік спеціальностей і посад. Переписувати кваліфікаційні довідники для приватних компаній не має сенсу, хоча і не заборонено. Можна придумати свої найменування, що теж не забороняється.

Правило одне – всі найменування повинні бути прописані українськими літерами, грамотно. Помилка у штатці призведе до порушень вимог законодавства та відхиленню вищим органом.

Зверніть увагу! Не можна встановлювати різні надбавки для однієї штатної одиниці, але для різних працівників. Це порушення прав. Однак різні надбавки для різних штатних одиниць встановити можна. 

У графу «всього» в гривнях виводять загальну суму фонду оплати праці. У примітках графи можна вказати додаткову інформацію.  

Читайте також:  Повний місяць у червні 2022 року

Про коригування штатного розпису

Порядок і випадки коригування штатного розпису встановлює керівник. Наприклад, внести поправки в форму доведеться, якщо:

  • змінено назву посадової позиції;
  • змінився розмір посадового окладу;
  • скорочено штат;
  • зменшено чисельність трудящих;
  • відбулися технологічні або організаційні зміни і так далі.

Щоб поміняти зміст «штатки», можна піти двома шляхами: або опублікувати наказ «Про внесення поправок у вихідний документ», або видати нову редакцію і затвердити її наказом керівника.

На практиці вибір того чи іншого варіанту обумовлений обсягом правок, яких вимагає ситуація, що склалася. Наприклад, якщо потрібно поправити тільки формулювання єдиної посади, то, безумовно, має сенс обмежитися наказом про внесення цього коригування, а не перевидавати весь документ заново.

Документ досить серйозний, потребує відповідальності збоку керівництва. Порушення норм та вимог нормативних актів може привести до адміністративної відповідальності та  штрафних  санкцій з боку законодавчих органів.

Резюме

Новий 2022 рік у бюджетних установах та інших підприємствах почнеться с формування документації, а саме, буде переглянутий штатний розпис для ФОП та бюджетників, можуть бути внесені доповнення та інші зміни. Якими вони будуть, залежить від рівня заробітної плати, штату підприємства та законодавчих змін з яким  можна буде ознайомитися наприкінці 2021 року.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.