Меню

Соціальна допомога багатодітним сім’ям в 2020 році

Проблеми і складності трапляються на шляху кожної людини. Найчастіше вони відбуваються в багатодітних сім’ях і в осіб похилого віку. Мінімізувати кількість проблем здатна соціальна допомога багатодітним сім’ям в 2020 році, з якою знайомий не кожен член суспільства.

Багатодітна родина

Проблем соціально-незахищених верств населення

Перші проблеми з’являються в результаті нестачі грошових коштів. Вони проявляються у відсутності необхідних продуктів харчування, непродовольчих товарів і благ. Несвоєчасне реагування керівництва призводить до старіння нації та зменшення народжуваності.

Мати дітей при відсутності достатньої кількості грошей і допомоги захоче не кожна сім’я. Пом’якшити проблему і стимулювати показник здатна соціальна допомога на дитину в Україні, якою в певний період часу рада кожна мати. З цих причин уряд намагається вжити заходів щодо збільшення соціальної та матеріальної допомоги нужденним сім’ям.

Непряме і пряме втручання держави допоможе стабілізувати народжуваність, зробити націю міцною і здоровою. Зовсім недавно соціальна допомога 2020 малозабезпеченим сім’ям була мінімальною.

Сьогоднішні пільги змінилися. Тепер сім’ї, які виховують трьох і більше дітей, можуть проживати в комфортних умовах, користуватися державною допомогою роблячи мрії реальністю. Сучасні пільги мінімізують податковий тиск, допоможуть вирішити ряд важливих для сімей завдань.

Багатодітна сім’я – що це таке?

Для надання соціальної допомоги населення країни має розуміти, що таке багатодітна сім’я. В Україні, це поняття регламентується законодавчими актами і законопроектами.

Остання інтерпретація багатодітної сім’ї має на увазі сім’ю з трьома і більше дітьми, які проживають разом з батьками на одній площі. Батьки дітей повинні бути офіційно зареєстрованими у шлюбі, доглядати і забезпечувати дітей, виконувати батьківські вимоги. У таких ситуаціях вони можуть скористатися державними пільгами у вигляді соціальної та матеріальної допомоги.

При зверненні за допомогою до відповідних організацій на пільги можуть розраховувати сім’ї, які можуть документально підтвердити статус. Вперше ознайомившись з вимогами, батьки вважали їх жорстокими. Таким чином уряд мінімізував ризик шахрайства, яке останнім часом стало частим.

Допомога дітям з багатодітних сімей у 2020 році

Багатодітні сім’ї України розділилися на дві категорії: одна знає і повністю користується пільгами, друга нічого не знає про них, намагається вижити самостійно в складних економічних умовах. Тому, важливо розуміти, яка соціальна допомога багатодітним сім’ям в 2020 році буде призначена таким категоріям сімей.

Читайте також:  Социальная помощь инвалидам с детства в 2021 году

У періоді, що наступив соціально-незахищена категорія населення з кількістю дітей від 3-х і більше може розраховувати на таку допомогу:

 • позачергове право на отримання власного житла – при наявності відповідного статусу багатодітна сім’я може розраховувати на постановку на чергу на квартиру позачергово, практика показує, що зазначена категорія осіб швидко вирішує проблему житлової площі влаштовуючи себе і дітей;
 • комунальні пільги-турбота і допомога дітям із багатодітних сімей з боку держави полягає у зменшенні вартості комунальних послуг незалежно від форми власності житла (при цьому на 1 особу має припадати не більше 21 кв. м. житла, при великому розмірі квадратури-пільга не передбачена);
 • матеріальна допомога-гарантована при підтвердженні низького рівня доходів членів сім’ї та неможливості утримання дітей, в таких ситуаціях державою передбачена матеріальна допомога в розмірі 75 % від законодавчо встановленого прожиткового мінімуму;
 • збільшений розмір щорічної відпустки-батько сім’ї з трьома і більше дітей може розраховувати на подовжену оплачувану відпустку (мінімальна тривалість становить 7 днів, максимальна – 2,5 тижні);
 • надання статусу матері-героїні-на вказаний вид пільги може розраховувати жінка, яка народила і виховала до 6-річного віку не менш ніж 5 дітей (при наявності підтверджуючого документа мати має право на достроковий вихід на пенсію у віці 50 років за умови трудового стажу не менше 15 років);
 • надання земельної ділянки-дізнатися, як на пільгових умовах отримати земельну ділянку можна в органах опіки (сучасне законодавство передбачає надання землі позачергово з мінімальним податковим тиском-наявність земельної ділянки дозволить мінімізувати грошові проблеми і швидко досягти поставленої мети);
 • знижка на навчання-зазначений вид пільги не є новинкою, при закінченні школи та вступі до ВНЗ діти з багатодітних сімей мають пільгу на навчання в розмірі 50% вартості (зазначений вид допомоги може бути використаний раз);
 • пільгове оподаткування-допомога багатодітним сім’ям в Україні з боку податкового законодавства визначена звільненням від сплати податку на землю та нерухомість;
 • безкоштовне харчування – при навчанні в шкільному закладі діти з багатодітної сім’ї отримують безкоштовне харчування, що є суттєвою допомогою для сім’ї.

Зазначений перелік пільг є мінімальним. Насправді він більше. Ознайомитися з повним списком можна за допомогою відвідування органів опіки, спілкування на тематичних сайтах або ознайомлення з законодавчими актами через Інтернет-ресурси.

Читайте також:  Виплата при народженні другої дитини в 2018 році в Україні

Що потрібно знати при оформленні статусу багатодітної сім’ї?

Перш ніж користуватися пільгами, наданими з боку держави, зазначені категорії сімей зобов’язані підтвердити статус. На перший погляд процедура здається простою, однак, зіткнувшись з проблемою, населення розуміє складність процесу.

Соціальні виплати в Україні

Незважаючи на те, що багатодітні та малозабезпечені родини потребують допомоги, довести зазначений факт доведеться їм самостійно. Зробити це можна при наявності достатньої кількості часу і нервів. Збір документів, відвідування контролюючих органів, соціальний служб – мінімальний перелік етапів, який доведеться пройти зазначеної категорії сімей.

Процедура отримання статусу починається з відвідування управління праці та соціального захисту населення, де фахівець проконсультує, яка категорія громадян може розраховувати на пільгу державна соціальна допомога сім’ям з дітьми.

Процедура починається зі збору необхідного пакету документів. У нього входять:

 • папери, що підтверджують особу, ІПН;
 • виписки з житлової контори про квадратуру і кількість прописаних на площі;
 • довідка про склад сім’ї;
 • копії метрик на кожну дитину;
 • копія документа, що підтверджує офіційність зареєстрованого шлюбу;
 • виписки ЖКГ;
 • власноруч написану заяву.

Пакет документів може бути різним, залежить від вимог законодавства та змін у ньому. При відсутності достатньої кількості часу представник багатодітної сім’ї може скористатися консультацією по гарячій лінії. Спеціаліст служби надасть професійну допомогу, допоможе визначитися з переліком необхідних паперів.

Зібраний пакет документів передається службі, що займається зазначеним питанням і мають право на надання статусу багатодітної сім’ї. Процедура отримання статусу є тривалою, оскільки вимагає ґрунтовної перевірки.

Після надходження документів довідки, виписки та інші папери перевіряються фахівцями на достовірність. При виникненні сумнівів фахівці зв’язуються з представником багатодітної сім’ї, іншими організаціями або проводять додаткову перевірку за допомогою особистого відвідування сім’ї.

У разі виявлення помилки сім’я отримує відповідне повідомлення після чого проводиться додаткове переоформлення документів.

По завершенні перевірки та підтвердженні їх достовірності, відповідними органами виноситься рішення про присвоєння сім’ї статусу, підтвердженням чого є видача спеціального посвідчення.

Посвідчення дозволяє користуватися пільгами, що надаються державою: безкоштовно їздити в міському громадському транспорті, купувати на пільгових умовах лікарські препарати, позачергово обслуговуватися в торговельній мережі, на пільгових умовах оплачувати податки і комунальні послуги та багато іншого. Відсутність на руках посвідчення про статус багатодітної сім’ї може стати приводом для відмови в наданні соціальних пільг.

Допомога багатодітним сім’ям

Щорічно уряд розглядає питання допомога на дітей для багатодітних сімей в частині надання матеріальної допомоги. Практичний досвід показує, що грошові суми збільшуються разом із зростанням прожиткового мінімуму і мінімальною зарплатою. Цього року збільшення грошової допомоги відбулося в сім’ях, кількість дітей в яких становить не менше 3-х чоловік.

Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2021 в Україні

Допомога призначається при підтвердженні факту недостатньої кількості коштів для забезпечення потреб неповнолітніх дітей. На практиці така ситуація складається в сім’ях, де батько багатодітної родини працює, а мати займається вихованням дітей.

Остання новинна інформація показує, що соціальна допомога молодим сім’ям в Україні в новому році буде призначена понад 350 тис.сім’ям, а з державного бюджету буде виділено понад 200 млн. грн. Збільшення розміру допомоги понад встановленого цього року залежить від стабільності економічної та політичної ситуації в країні. Зі слів урядовців матеріально допомога може збільшуватися декілька раз на протязі року.

Одноразові допомоги

Отримати одноразову допомогу можна при появі кожної чергової дитини. Кошти, надані державою, повинні спрямовуються на харчування, розвиток, покупку необхідних речей.

Сьогодні фінансовий розмір материнського капіталу складає – 41,280 тис. грн. Гроші розраховуються на 3 роки. При цьому перший платіж складає 10 тис. грн.

Щомісячні допомоги

Щомісячні грошові виплати багатодітним сім’ям націлені на спрощення та упорядкування життя. В новому періоді вони становлять 1700 грн. щомісячно на кожну дитину, вік якої не більш 6-ти років.

При вихованні дитини до 3-х років батьки можуть розраховувати на допомогу в розмірі 1100 грн.

Якщо діти виховуються матір’ю самостійно, державна допомога складає 1699 грн. та 2118 грн. на дітей до 6 та 16 років відповідно. При цьому не слід забувати про інші соціальні пільги завдяки котрим можна зекономити сімейний бюджет.

При наданні матеріальної допомоги держава подбалася про такі категорії громадян, як діти-інваліди та інші квотні категорії населення. Ознайомитись з рівнем соціальної допомоги їм можна на тематичних сайтах та з інтернет-ресурсу.

Резюме

Цього року як і в попередньому, багатодітні сім’ї України отримають збільшену матеріальну допомогу та інші державні пільги. Для користування допомогою знадобиться підтвердження статусу багатодітної сім’ї.

Уряд України піклується про підростаюче покоління і націю, намагається зробити все можливе, щоб народжуваність збільшувалася, а населення жило в достатку і благополуччі.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.