Меню

Зразок заповнення бюджетного запиту на 2021 рік

Бюджетний запит – це обов’язковий документ, в якому ліміти і витрати установи розподіляються за класифікаційними кодами. Його складають на поточний фінансовий рік і плановий період. Розглянути новий зразок заповнення бюджетний запиту на 2021 рік можна на офіційних законодавчих сайтах.

Що таке бюджетний запит в Україні?

Що таке бюджетний запит?

Фінансово-господарська діяльність бюджетників ведеться за плановими документами. Бюджетні, казенні та інші установи заповнюють спеціальні форми, в яких строково (постатейно) розшифровуються витрати, майбутні в поточному фінансовому періоді. Розпорядники коштів з бюджету щорічно планують бюджет, класифікують видатки, розподіляють гроші, погоджують ліміти бюджетних коштів (ЛБО) та фінансують підвідомчі організації.

ЛБО доводяться відповідно до планових документів. Для казенних установ такою підставою є кошторис. Рекомендована форма бюджетного кошторису казенної установи на 2021 рік повинна затверджуватися наказом Мінфіну про що є розпорядження про затвердження інструкції з підготовки бюджетних запитів. У 2021 році бланк і рекомендації щодо його заповнення можуть бути оновлені – перед складанням документа завжди потрібно перевіряти формат документа.

Як складається бюджетний запит?

У новому році можливий новий порядок складання, затвердження та ведення бюджетного запиту для підвідомчих установ: бюджетний запит може формуватися на один звітний (фінансовий) рік і плановий період.

У 2020 році розписуються показники на поточний період і на 2021 і 2022 роки. Документ складається на підставі показників фінансово-господарської діяльності, затверджених головним розпорядником.

Інформація неодноразово перевіряється відповідними структурами і тільки потім приймається. В обсяг фінансування закладаються кошти на здійснення закупівельної діяльності. Бюджетний запит подається разом із супровідними документами: розрахунками-обґрунтуваннями планованих витрат.

Документи надаються у встановлений термін. При порушенні порядку подачі винні особи можуть привести до адміністративної відповідальності.

Як стверджувати – інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2021 рік

Затверджують бюджетний запит протягом 10 робочих днів. Для тих установ, чия діяльність пов’язана з державною таємницею, інші терміни — 20 робочих днів з дати доведення лімітів.

Читайте також:  Характеристики телефона и цена Meizu m6

Інструкція з підготовки бюджетних запитів на 2021 рік доводить, що плановий документ підписує керівник або інша уповноважена особа. Деякі установи зобов’язані погоджувати кошторисні документи з вищими організаціями або засновниками.

Якщо передбачено погодження, заповніть розділ «погоджено». Напишіть П.І.Б. відповідальної особи і залиште місце для його підпису. Затверджений кошторис передають вищій особі на наступний день після його підписання, але не пізніше. Як заповнюються законодавчі документи можна подивитися завдяки інтернет-ресурсам. Дяя цього в пошукової системі треба набрати «зразок заповнення бюджетного запиту на 2021 рік для сільської ради» чи інший запит.

Чи потрібно оформляти в «електронному бюджеті»

До електронної бази вносяться всі кошторисні документи. Винятком є реєстри, що містять держтаємницю. Їх складають за особливими правилами. Після доведення лімітів замовники створюють кошторис у державній інформаційній системі.

Приклад оформлення бюджетного запиту

Будь-які зміни оформляються після доведення нових лімітів протягом 10 робочих днів з моменту отримання інформації про нові обсяги. Всі зміни затверджують головні розпорядники коштів бюджету.

Проект Державного бюджету 2021, внесений до Верховної Ради (ВР) КМУ, розроблений на базі поданих Міністерствами бюджетними запитами. Згідно документам, президент збільшує витрати на апарат і уряд, а також на силовиків. Витрати на суди і армію скорочуються.

Як інформували офіційні джерела КМУ, доходи держбюджету в 2021 році Уряд очікує в сумі 1 трлн. 71 млрд. 144 млн. 727 тис.грн. У структурі доходів:

 • загальний фонд держбюджету 946 млрд. 359 млн. 205,1 тис.грн.;
 • спеціальний фонд 124 млрд. 785 млн. 521,9 тис.грн.

Видатки державної скарбниці наступного року плануються у розмірі 1 трлн. 330 млрд. 981 млн. 542,9 тис. грн. (що на 61 млрд. 674 млн. 442,6 тис.грн. більше показника ц. р.). У структурі витрат:

 • загальний фонд держбюджету 1 трлн. 194 млрд. 910 млн. 920,6 тис. грн.;
 • спеціальний фонд 136 млрд. 70 млн. 622,3 тис.грн.
Читайте також:  Суть медицинской реформы в Украине в 2020 году

Граничний обсяг дефіциту держбюджету складе 270 млрд. 354 млн. грн.. При цьому, головне джерело доходів уряд бачить у податкових надходженнях. А найбільші витрати збирається здійснити – на соціальну сферу.

Саме тому важливо, щоб спеціалісти достовірно та правильно заповнили документацію, зразок заповнення бюджетний запиту для соціального захисту відомий вже сьогодні. При виникненні питань спеціалісти завжди можуть отримати відповіді по гарячої телефонної лінії або у керівництва.

Доходи-2021

Левова частка доходів держбюджету – це податкові надходження, 928 млрд. 626 млн. 731,2 тис.грн. (більшість податків підуть до загального фонду – 852 млрд. 738 млн. 872,1 тис. грн. (решта – в спеціальний).

Податкові надходження

Найбільша ресурсна база, на яку розраховує Мінфін, – це внутрішні податки на товари і послуги (609 млрд. 895 млн. грн.):

 • акцизний податок на підакцизні товари – спирт, лікеро-горілчана продукція, пиво і вино, сигарети, паливо, електроенергія тощо) – 84 млрд. 609 млн. грн.;
 • акцизний податок на ввезені на митну територію України підакцизні товари та продукцію – в т. ч. транспортні засоби) – 62 млрд. 286 млн. грн.;
 • податок на додану вартість (ПДВ) з вироблених в Україні товарів, робіт і послуг з урахуванням бюджетного відшкодування-130 млрд. 500 млн. грн.;
 • ПДВ з ввезених на митну територію країни товарів – 332 млрд. 500 млн. грн.

До загального фонду, як очікується, надійде також 244 млрд. 759 млн 590,5 тис. грн. податків на доходи, на прибуток і збільшення ринкової вартості, в т. ч.:

 • податок на доходи фізичних осіб – ПДФО) – 138 млрд 859 млн 590,5 тис. гривень;
 • податок на прибуток підприємств – 105 млрд 900 млн гривень.

Рентна плата і плата за використання природних ресурсів повинна скласти 40 млрд 140 млн 757,7 тис.грн.

Надходження неподаткового характеру

Неподаткові надходження повинні скласти 129 млрд. 44 млн. 303,9 тис.грн. У структурі цих надходжень містяться доходи від власної та підприємницької діяльності (65 млрд. 972 млн. 725,1 тис. грн.):

 • частина чистого прибутку держустанов, або підприємств комунальної власності в наступному році становитиме 24 млрд. 571 млн. 400 тис. грн.;
 • кошти, які перераховуються до держбюджету Національним банком України (33 млрд. грн.);
 • плата за розміщення тимчасово вільних коштів держбюджету (124 млн. 377 тис. грн.);
 • інші надходження(8 млрд. 276 млн. 948,1 тис. грн.).
Читайте також:  Частоты спутниковых каналов Украины 2021 год

Власні надходження бюджетних установ у проекті бюджету закладені в сумі 38 млрд. 540 млн. 721,7 тис.грн. (в основному це надходження від плати за послуги, які надають бюджетні установи відповідно до законодавства).

Бюджет 2021 відбудовано на отриманої від органів місцевого самоврядування та сільських адміністрацій інформації (бюджетного запиту). Розроблення документів починалося декілька місяців тому і закінчено сьогодні.

Зразок заповнення бюджетного запиту за програмно-цільовим методом, який було розташовано на інформаційних сайтах допомог правильно розрахувати витратну та дохідну частину установ. Кожен з поданих документів неодноразово перевірений відповідними особами, та в разі сумнівів допрацьований.

В цьому році процедура заповнення бюджетного запиту облегшено, оскільки спеціалісти потурбувалися, щоб для установ різної направленості був приватний документ, наприклад зразок заповнення бюджетного запиту на 2021 рік для благоустрію чи медицини.

Резюме

Ознайомитись з правилами заповнення бюджетного запиту, інструкціями по заповненню та нововведеннями можна завдяки офіційним сайтам влади та Мінфіну. Внесена спеціалістами інформація неодноразово перевіряється, доопрацьовується.

Пояснювальна записка вивчається, при необхідності робляться висновки на приймається або урізується бюджет установ. Прийняти цифри вносяться до бюджету 2021 у витрати та дохідну частину. Остаточні показники становляться відомими наприкінці року.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *