Меню

Строкова військова служба 2021 в Україні

Прихід до влади Зеленського спричинив за собою зміни в законодавчих актах. Вони торкнулися економіки, політичних напрямків, освіти, соцвиплат і обороноздатності країни.

Напередодні 2020 року громадськість стала подейкувати, що призов до армії України в 2021 році скасують зовсім. Так чи ні, вирішувати уряду на чолі з президентом.

Військові на плацу Україна

На сьогоднішній день жодного законодавчого акту не афішовано. Ситуація, наявна в країні, говорить, що зазначене може бути чистою правдою.

Останні заяви Зеленського про службу в українській армії

Заяви команди Зеленського і Міністра оборони показали, що в 2021 році обов’язковий призов в армію буде скасований.

Замість строковиків буде сформована армія добровольців, готових віддати борг Батьківщині на контрактній основі. Озброєння України зміцниться завдяки професіоналам. Основні призовники залишаться в резерві і будуть задіяні в разі нападу на країну або порушенні цілісності кордону. Особливості та аналіз військової доктрини залишаються невідомими.

Якщо зазначене стане дійсністю, призов в армію повинен бути скасований разом з військовим обліком, які передбачають:

  • обов’язкове відвідування військкомату з метою прописки або виписки призовників і військовозобов’язаних;
  • надання спеціальної довідки при відвідуванні військкомату;
  • надання військкомату повідомлення про фактичне місце проживання, Сімейний стан та інші нюанси.

Кожне нововведення про військовий обов’язок і військову службу тягнуть за собою серйозні наслідки. Для прийняття подібного документа потрібен час, підключення фахівців, внесення доповнень, поправок і неодноразове вивчення.

Складнощі скасування призову в армію в 2021 році

Насправді призов в армію не вимагає внесення змін до законодавчих актів. Для цього Зеленському слід відмовитися від підписання Указу на призов громадян строком до 27 років до Збройних Сил України.

Читайте також:  Проверки бизнеса в 2020 году

Єдині складнощі, які можуть виникнути відносяться до скасування служби офіцерів запасу. Накази про це видаються Міністерством оборони і в більшості ситуаціях не публікуються. Документ з грифом “таємно” призначений виключно для службового користування. Відстежити факт прийняття рішення неможливо.

Військовий приймає присягу

Аналізуючи ситуацію з офіцерами запасу деякі припускають, що подібний підхід може бути застосований і до строковиків. Тому міф чи реальність скасування призову в армію строковиків залишиться секретом для всіх.

Служба в армію-скасування та відновлення призову 2021

Як стало відомо, для прийняття рішення про службу або відстрочка від армії президенту України не буде потрібно додаткових консультацій. Він має право зробити це самостійно.

Відновлення вимог документу проводиться в аналогічному порядку. Єдиною формальністю і правилом від якого не можна відступати є видання і підписання президентського Указу. При цьому громадяни України призовного віку повинні розуміти, що одним днем може бути скасована служба в армії, а іншим відновлено.

Додаткових дій для прийняття рішення не потрібно. З цих причин краще не сподіватися на відстрочку або скасування указу від призову до Збройних Сил України.

Служба в армії-відповідальність і ухилення

Станом на сьогоднішній день службу в армії має проходити кожна особа чоловічої статі починаючи з 18-річного віку і закінчуючи 27 роками. За ухилення від військових обов’язків і служби призовникам загрожує кримінальна відповідальність (ст.335), уникнути якої можна після закінчення 27-річного віку для строковиків і 43-річного віку для офіцерів запасу.

Розшук військовозобов’язаних припиняється після настання вище зазначеного терміну. Якщо ж особа прийде з повинною і виконає військовий обов’язок, вона звільняється від кримінальної відповідальності.

Якщо наказ скасують-що буде з урахуванням у військкоматі?

При скасуванні зобов’язань порядок становлення на військовий облік не змінюються. Обов’язки за посадовими особами військкомату зберігаються в повному обсязі, що підтверджує попередній досвід, пов’язаний зі скасуванням призову (вперше це сталося в 2013 році).

Таким чином, якщо будуть переглянуті терміни весняного призову, поява строковиків призовного віку до військкомату є обов’язковою.

Важливо! При закінчення призовного віку 27 років особа може бути залучена до загальної мобілізації. У законодавчих актах прописано, що граничними критеріями мобілізації для чоловіків є 18-60 років.

Що потрібно знати про військові збори?

Скасування призову служби в армії для строковиків ніяк не пов’язана з військовими зборами, які стали проводитися все частіше. Захід проводиться за графіком, затвердженим Міністерством оборони України. До нього залучаються особи аж до 60-річного віку.

Читайте також:  Планирование работы сельской библиотеки на 2020 год в Украине

Наказ про військові збори не афішується. Тому відстежити ситуації і терміни проведення заходу проблематично.

Цікаво! Проведення військових зборів викладено у військовій доктрині Зеленського. Захід передбачає володіння інформаційними даними про формування мобілізаційного ресурсу країни.

Такий підхід вважається доцільним у разі скасування строкової служби в армії. Іншими словами, скасування призову не гарантує відкликання на військові збори.

Служба в армії 2020 припинена-причини

Намагаючись дізнатися строки призову в армію в 2021 році юнаки стикаються з публікаціями, що служба скасована в 2020 році.

Компетентні органи попереджають, що ніякого Указу не було і служба припиняється. Служба в армії (весняний призов) був скасований у зв’язку з введенням карантину на території України через COVID-19. Розпорядження підписане і підлягає виконанню.

Віськові жінки в українській армії

З інформаційних джерел відомо, що головами призовних комісій усіх регіонів України дано доручення організувати роботу відповідно до документально передбачених обмежень. Робота комісаріатів і військкоматів буде продовжена в звичайному режимі з дотриманням профілактичних і протиепідемічних заходів.

Раніше повідомлялося, що при завершенні епідемії призов в армію відновиться з 1 квітня.

Термін служби в армії 2020 при відновленні призову

Термін служби у Збройних силах України становить:

  • 1,5 роки – для строковиків без вищої освіти;
  • рік – для осіб призовного віку, які мають вищу освіту.

Виходячи із зазначеного, якщо не буде скасована строкова військова служба 2021 в Україні, її тривалість буде аналогічною.

При мобілізації або введенні воєнного стану на території країни надійшли на службу особи не підлягають звільненню і будуть віддавати борг Батьківщині аж до мобілізації.

Згідно з Указом президента, датами призову в армію є:

  • 01.04.2020-30.06.2020 – весняний призов;
  • 01.10.2020 – 31.12.2020 – осінній призов.
Читайте також:  Мораторій на проведення перевірок до кінця 2019 року

Фактичні терміни не збігаються з реальними через введення карантину на території країни. Якщо призов відбудеться, майбутній строковик зобов’язаний в добровільному порядку прибути до військкомату з повісткою.

Неотримання повістки не є приводом для ігнорування вимог законодавства. Дізнатися терміни служби в Збройних силах України можна самостійно, на початку весняного або осіннього призову. На самостійну явку до військкомату майбутнім військовослужбовцям дається 10 днів.

Поважними причинами неявки вважаються стихійні лиха, форс-мажорні обставини з доказами, смерть родичів, невиліковна хвороба або операція. При відсутності вагомих причин особа призовного віку може бути притягнута до кримінальної відповідальності.

Думка військового адвоката

Призовна компанія може скасовуватися і поновлюватися на підставі Указу президента. При цьому він не має можливості контролювати призов офіцерів запасу.

Якщо виникне необхідність, керівник держави, має право не попереджаючи нікого оголошувати позачергові і чергові заклики. Зазначені документи не афішуються, тому деякі призовники обурені несправедливістю призову до прикордонної війська або Нацгвардії.

Зміни в частині тривалості служби щодня відслідковуються військовими юристами, що дозволяє володіти правдивою ситуацією. Аналогічна робота повинна проводитися особисто призовниками або їх батьками. Таким чином призов в армію не стане несподіванкою.

Резюме

Цього року призов до армії відбудеться пізніше, що пов’язано з введенням карантину через коронавірус. У 2021 році не виключена відміна призову (вказана інформація виходить від команди Зеленського). Сподіватися відміну призову до армії у 2021 році не рекомендовано, оскільки на сьогоднішній час Указ не оприлюднено.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.