Меню

Закон про судову реформу в 2018 році

Судова реформа в Україні 2018 року цікавить не тільки спеціалістів, що займають різні посади в органах юстиції, але й простих людей. Вона стартувала з прийняттям законів, що стосуються виконання рішень, створення Вищої ради правосуддя, статусу працівників суду.Новий Верховний суд

Оцінювання складу вищого органу

Новий Верховний суд має складатися не лише зі спеціалістів цього профілю, претендувати на посади дозволяється науковцям та адвокатам, що володіють потрібною категорією. Перевірка кандидатів входить до компетенції ради доброчесності, котра була організована відомими громадськими об’єднаннями. ЇЇ висновки враховуються членами Вищої кваліфікаційної комісії.

На закон про судову реформу в 2018 році покладаються неабиякі сподівання, тому що верховний орган повинен гарантувати гідні показники стандартів всіє системи, використовуючи касаційні повноваження, а не тільки прийти на зміну чинному та ліквідувати суди, що спеціалізуються в окремих галузях. Тоді рішення прийматимуться скоріше, бо їм не потрібно буде проходити всі чотири інстанції, котрі існували до початку старту реформи, що є дуже важливою для суспільства.

Аби Верховний орган не займався справами, котрі раніше поступали до трьох вищих судів, а почав роботу з нових касаційних справ, планується прийняття змін до закону.

Згідно поправок, що мають місце в конституції країни, буде проходити оцінювання судів. Воно передбачає перевірку кваліфікації, дотримання етики та доброчесності. Не відповідність одному з цих критеріїв є підставою аби звільнити такого спеціаліста.

Кількість фахівців, котрі займають такі посади, велика, тому процес триватиме не один рік. У 2017 та 2018 оцінюватимуть лише тих працівників, що вже призначені на 5-ти річний термін, зазнаватимуть перевірку суді, що займаються апеляційними справами. Ці спеціалісти мають довести, що майно, що є у їхній власності, було здобути законним шляхом. Результати процедури повинні буди доступні громадськості.

Читайте також:  Норми тривалості робочого часу на 2018 рік в Україні

Судова реформа 2018 року в Україні ставить за мету зобов’язати судів подавати не тільки декларації про власні доходи, але й вказувати статки членів родини.

Підвищення оплати

Відповідно закону велика кількість судів перестане існувати. Замість них створяться нові, посади в котрих отримуватимуть ті фахівці, що пройдуть переатестацію та обиратимуться на конкурсній основі. Реорганізація установ передбачає не тільки кваліфікаційне оцінювання, але й значне підвищення оплати праці їх працівникам. У місцевих органах ставка судді становитиме 30 розмірів мінімального рівня доходу, у вищій інстанції – 50, у Верховному суді – 75.

Крім того ці фахівці отримуватимуся надбавки. Станеться таке збільшення окладів поступово. Почався процес у 2017 та триватиме й надалі. Так само як і атестування. Бюджет Верховного органу, в котрому працюватимуть лише дві сотні спеціалістів складатиме на рік мільярд гривень.

Досвід фахівця на посаді судді, що підтвердить кваліфікацію, не є обов’язковим. Виняток є лише для тих, що займатимуться апеляційними справами. Претендентом може бути людина, що закінчила юридичний Виш та пропрацювала 5 років за професією. Вік кандидата має обмеження та починається з 30 й закінчується 65 роками. Але тепер судді, що оберуться за конкурсом, не матимуть випробувального терміну.Судова реформа 2018 року в Україні

Особливості призначень до антикорупційних судів

В державі буде створена найвища інстанція, що протидіятиме корупції. Їй підпорядковуватиметься підрозділ, що займатиметься переглядами апеляцій. Аби запрацювала спеціалізована прокуратура та антикорупційне бюро, потрібен ще один закон, котрим буде встановлена процедура підбору судів до цих органів. Під час остаточного рішення в першу чергу мають враховуватися голоси громадськості та організацій, що володіють міжнародним статусом.

Читайте також:  Міс Україна 2018

Після того як Верховна рада ухвалить необхідний акт, вже в 2018 люди почують, що антикорупційні суди запрацювали. Проте народні обранці з певних міркувань не поспішають приймати рішення.

Електронні суди

Вже зараз можна сплачувати різні збори в режимі он-лайн, до запитувачів надходять листи та копії рішень не звичайною поштою, що є дуже незручним, а електронною, за допомогою СМС повідомлень, проводяться відео конференції з зали засідань.

Проте судова реформа передбачає необхідність доступу до справ через Інтернет. Таким самим шляхом різні документи мають переводитися до вищих інстанцій. Завдяки електронному обігу вони вирішуватимуться скоріше, навантаження на спеціалістів суду зменшиться, економитимуться державні кошти. Аби це нововведення запрацювало в повному обсязі ще прийматимуться поправки до законодавства.Особливості призначень до антикорупційних судів

Зміни до перегляду вироків

Як стверджують адвокати, в Україні є десятки, якщо не сотні людей, що позбавлені волі за злочини, котрих не вчиняли. Суди приймали рішення на підставі неправомірних доказів, або зізнання давалися під тортурами. Виправдувальні вироки майже не виносяться.

Зміст судової реформи в України 2018 ще буде розтлумачений більш детально. Але вже зараз назріла необхідність запровадження нового механізму, що стосується перегляду справ по особах, котрі отримали покарання вже давно, не зважаючи на те, що деяких вже не має на цьому світі. Вони так і не дочекалися справедливості, отримавши виправдувальний вирок.

Нещодавно рада ухвалила закон про Конституційний суд, що є ще одним кроком на шляху до впровадження реформи.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.