Меню

Субсидія на 2018 рік

Досвід минулих років показав, що охочих оформити субсидії в Україні особливо багато. Саме тому уряду доводиться вводити додаткові умови, для економії.

Хто має право на отримання пільг?

Субсидія на 2018 рік може стати реальністю для кожної родини, витрати на оплату комунальних послуг котрих є більшими, аніж обов’язковий відсоток платежу.

Важливе значення під час розгляду питання про надання сім’ї пільг, має сукупний дохід домогосподарства. Оформляти документи на видачу субсидій можна на одного із членів родини. Інші члени підтверджують свою згоду на оброблення особистих даних. Держава встановлює обмеження на пільги щодо оплати вартості використаних природних ресурсів. Так, менше платити за газ мають право ті родини, котрі для опалення приміщення не використовують електрику, теплову енергію.Хто має право на отримання пільг?

Хто пільги не отримає?

Не можуть розраховувати на зменшення оплати комунальних пільг ті особи, котрі:

 • є орендодавцями;
 • мають у своїй власності 2 житла;
 • мають у своїй власності кілька транспортних засобів;
 • є працездатні, повнолітні, але при цьому ніде офіційно не навчають, не працюють, не перебувають на обліку в центрі зайнятості;
 • особи, котрі напередодні подачі документів на призначення субсидії здійснили покупку у розмірі понад 10 прожиткових мінімумів.

Які послуги покриває субсидіювання?

Відповідно до встановленої державою програми, громадяни України мають змогу претендувати на компенсацію оплати комунальних послуг:

 • вивезення сміття;
 • водопостачання;
 • електроенергію;
 • водовідведення;
 • газопостачання;
 • теплопостачання;
 • вивезення нечистот в рідкому стані.

Один раз на рік, відповідно до встановленої Кабінетом міністрів постанови, державою можуть видаватись кошти на купівлю родиною твердого палива чи скріпленого газу.

Варто відзначити, що з 2017-го року урядом зменшується норма використовуваного безкоштовно газу. Для приготування їжі відтепер виділяється не більше, аніж 3,3 куб. м. на одну особу. Для родини, котра з допомогою газу готує їжу, а також використовує цей ресурс для нагрівання води, передбачається використання 5,4 куб. м. на одну особу. Ті ж, хто завдяки газу користується одночасно газовою плитою та водонагрівачем, можуть розраховувати на 10,5 кубічних метрів на одного мешканця.

Уряд також дещо знизив і норми на використовувану електроенергію. В опалювальний період її можна використовувати вже не 65 кВт, а 51 кВт з розрахунком на 1 кв.м.

Новинкою в 2018-му році стане збільшена соціальна норма житла на 1-2-х непрацездатних осіб (сюди відносяться і пенсіонери). Така площа зростає від 49 до 75 кв.м.Які послуги покриває субсидіювання?

Розрахунок з калькулятором

Для тих громадян, котрі не знають як розраховується субсидія у 2018 році в Україні, в мережі є окремі сайти з онлайн калькуляторами. Щоб дізнатись суму своєї пільги, у відповідні рядки програми потрібно внести власні дані:

 • кількість осіб, що зареєстровані в житловому приміщення;
 • дохід кожного із членів сім’ї;
 • суму комунальних плат, що нараховується в конкретний період.

Після автоматичного опрацювання введеної інформації, програма видає суму ймовірної субсидії. Якщо відповідь онлайн калькулятора буде ствердною, коді родина може збирати необхідні документи та звертатись у відповідні інстанції.Розрахунок з калькулятором

Самостійне розрахування

Якщо цікавить питання як буде нараховуватись субсидія в 2018 році, то для початку потрібно з’ясувати яким є середньомісячний спільний дохід усіх членів сім’ї. Проте не потрібно до цієї суми доплюсувати допомогу, яку батьки чи опікуни отримують на сироту, напівсироту, дітей, рідні батьки котрих позбавлені батьківських прав. Також не враховується і допомога особам внутрішньо переміщеним. Що ж стосується стипендій, соціальних виплат по безробіттю та іншої допомоги від держави, то вони повинні братись до уваги.

Читайте також:  Декретные в 2022 году в Украине

Додатковими показниками, без котрих розрахувати розмір субсидії, не вдасться є:

 1. розмір обов’язкового платежу;
 2. обов’язковий відсоток, котрий родина повинна заплатити на комунальні послуги.

Формула розрахунку наступна: середньомісячний дохід усієї родини потрібно поділити на кількість осіб, які офіційно зареєстровані в помешканні. Таким чином вдається отримати кошти, які використовуються (суто механічно, юридично умовно) на одну особу. Отримана цифра повинна ділитись на суму мінімального прожиткового мінімуму (визначається 1 раз на рік державою). Третя математична дія передбачає поділ на базовий коефіцієнт 2. Дальше отримане число множиться на 15 відсотків.

Важливим нововведенням в новому році стало те, що при обчислені суми субсидій, чиновники більше не будуть брати до уваги:

 • вартість санаторно-курортного відпочинку, якщо путівка була видана безкоштовно;
 • вартість засобів та методів реабілітації, а також протезів;
 • відшкодування працівнику за втрачене здоров’я.

Як отримати пільги?

Щоб оформити субсидію уповноважений член родини повинен написати письмову заяву з проханням про надання пільги. Зразок заповнення декларації на субсидію 2018 року можна побачити на офіційному сайті Міністерства соціальної політики, або ж безпосередньо в управління.

У 2018-му більше жодних документів не потрібно. Це спрощений варіант оформлення документації. Якщо ж в помешканні також приписані особи, котрі не проживають реально з родиною, документи, що підтверджують цей факт, також потрібно додати до заяви.

Безумовною перевагою є те, що відтепер громадянам України зовсім не обов’язково самостійно приносити документи в управління праці та соцполітики. Для цього можна скористатись послугами Укрпошти та відправити рекомендований лист із заявою до відповідних органів, або ж оформити декларацію на сайті: subsidii.mlsp.gov.ua.

Отримати результат, кожен, хто здійснить відповідний запит, зможе вже за кілька тижнів.

Призначатись в 2018-му році субсидія буде вже не на 6 місяців, як це практикувалось раніше, а на цілий рік. На наступні 6 місяців пільга перераховується автоматично, без додаткових звернень та дій членів родини.Як отримати пільги?

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.