Меню

Пільги для багатодітних сімей в 2018 році в Україні

На даний момент в Україні існує декілька особливих та дуже важливих проблем. Перш за все, треба сказати про явище старіння нації та низьку народжуваність в державі. Більш того, в Україні можна спостерігати страшну економічну кризу, екологічні проблеми, тощо. А тому нерідко українці не бажають народжувати більше однієї дитини. Це, звісно, дуже погано для самої держави. А тому влада вирішила оновити пільги багатодітним сім’ям в 2018 році в Україні, щоб хоч якось вплинути на народжуваність в державі.пільги багатодітним сім'ям в 2018 році в Україні

Сутність проблеми

Народження дітей – це індивідуальне рішення кожної родини. Проте нерідко ситуація виглядає так, що бажання є, проте коштів ледве вистачає на утримання одного немовляти. Тому влада вирішила робити пільги такими, щоб вони дозволили витрачати найменшу кількість грошей на нового члена родини. Більш того, зараз постійно зростають товари на всі види товарів та послуг. А тому витрати на дітей стали дуже великими. На жаль, водночас заробітні плати не змінюються, як і соціальні стандарти.

Як наразі виглядає ситуація з допомогою від держави та хто має на неї право

Багатодітна родина – це та родина, в якій виховується щонайменше три неповнолітні особи. Діти обов’язково повинні проживати разом з батьками. Є також випадки, коли допомога виплачується при віці дітей від 18 до 23 років. Встановлюються такі виплати згідно з чинним законодавством. Що стосується самих виплат, то на них можуть розраховувати усі родини, що відповідають критеріям. Таким чином, виплачуються кошти, які є допомогою при народженні, допомогою на дітей віком до трьох років. Окрему категорію виплат становить допомога багатодітним родинам з невеликим рівнем прибутку, проте це маж бути підтверджено документально.

Читайте також:  Декретні у 2019 році в Україні

Якщо ви бажаєте дізнатися, наскільки будуть збільшені пільги для багатодітних сімей в 2018 році в Україні, то поки це неможливо зробити. Однак влада обіцяла, що їх  буде суттєво збільшено. Про це говорилося дуже давно та наразі відомо, що новий бюджет складався з урахуванням такого виду витрат. Проте, на жаль, поки не можна говорити про конкретні рівні виплат, бо проект бюджету й досі не був опублікований. А тому залишається лише чекати офіційних коментарів від представників контролюючих органів чи високопосадовців.Багатодітна родина

На що можуть розраховувати багатодітні родини

Однак простою грошовою допомогою все не обмежується. Тепер треба поговорити про те, які пільги будуть мати багатодітні сім’ї в 2018 році.

 • Багатодітні родини мають право на отримання житла від держави. Окрім того, вони мають найвищий пріоритет в черзі за квартирами.
 • Окрім того, таким сім’ям надається знижка у розмірі 50% на всі види комунальних послуг. При цьому треба знати, що дана пільга не залежіть від розміру житла та форми власності.
 • Також є с особлива пільга у вигляді встановлення стаціонарного телефону без загальних черг. Багатодітні родини ще й отримують додаткові пільги на його використання.
 • Гарантується додаткова оплачувана відпустка для одного із батьків. В такому випадку відпустка не ж дуже великою, проте за певних обставин вона може досягати 17 днів.
 • На додачу для таких сімей діють пільги на отримання твердих видів палива. Аби використовувати цю можливість, комусь з членів родини треба звернутися з відповідною заявою до органів соціального захисту та місцем проживання.
 • Якщо в сім’ї виховується щонайменше п’ять дітей, віком до шести років, то мати може розраховувати на отримання звання матері-героїні та особливого статусу, який гарантує додаткові пенсійні виплати.
 • І, нарешті, за кожну дитину встановлюється пільга на податки в розмірі 200% за кожну дитину. Таким чином можна майже повністю здихатися податків.На що можуть розраховувати багатодітні родини

Пільги для дітей

Треба знати, що не тільки батьки отримують певні переваги. Окрім того, діти з багатодітних сімей можуть розраховувати на певні особливі пільги, як, наприклад:

 • вони можуть розраховувати на безкоштовне отримання певних видів лікарських засобів, що передбаченні чинним законодавством;
 • також такі діти мають право на позачергове обслуговування в лікувальних закладах профілактичного типу. Також це стосується проходження процедури диспансеризації;
 • їм на додачу гарантована пільга на пересування в громадському транспорті. Ця пільга не залежить від маршруту руху та відстані;
 • діти з багатодітних сімей мають право на безкоштовний оздоровчий відпочинок у таборах та санаторіях;
 • і, нарешті, вони можуть не оплачувати навчання у вищих навчальних закладах.

Таким чином, можна зробити висновок, що всі члени багатодітної родини отримують чималу кількість непоганих переваг.

Порядок отримання пільг та необхідні для цього документи

Треба знати, що пільги можуть виплачуватися лише коштом держави з загального або місцевого бюджету. Однак перш ніж почати отримувати те, що встановлено чинним законодавством, члени родини мають пройти нелегкий процес, що являє собою збір чималого пакету документів та відвідування багатьох інстанцій. Треба розуміти, що цей процес є обов’язковим, якщо ви хочете отримувати пільги. Таким чином родина вноситься до єдиного реєстру, де в подальшому будуть зберігатися усі дані про неї та її членів.

Аби почати процес оформлення документів, треба початку зібрати такі важливі папери:

 • довідка, в якій зазначена кількість осіб, що проживають на житловій площі та загальний її розмір;
 • свідоцтва про народження дітей;
 • книжки розрахунку з комунального господарства;
 • ідентифікаційні номери кожного з батьків;
 • паспортні дані обох батьків.

Додаткові виплати багатодітній родині гарантуються тільки в тому випадку, якщо її сумарний дохід не перевищує прожитковий мінімум. В результаті цього її членам надається пільгова категорія та надається відповідна довідка.

Наразі влада обговорює те, чи будуть скорочені пільги для багатодітних сімей в 2018 році. Результати обговорень поки невідомі, проте народ вже неодноразово висказувався проти таких дій.пільги можуть виплачуватися лише коштом держави

20 комментариев
 1. руслана 13 февраля, 2018 / Ответить
 2. Віка 26 февраля, 2018 / Ответить
 3. Таня 12 марта, 2018 / Ответить
  • Олександр 16 мая, 2018 / Ответить
 4. Тамара 24 марта, 2018 / Ответить
 5. teo 30 марта, 2018 / Ответить
 6. Ганна 9 апреля, 2018 / Ответить
 7. Тетяна 28 апреля, 2018 / Ответить
 8. Русич 6 мая, 2018 / Ответить
 9. Олександра 30 мая, 2018 / Ответить
 10. Людмила 11 июня, 2018 / Ответить
 11. Світлана 22 июня, 2018 / Ответить
 12. Світлана 22 июня, 2018 / Ответить
 13. МаріЯ 3 июля, 2018 / Ответить
 14. марія 5 июля, 2018 / Ответить
 15. ОКСАНА 18 августа, 2018 / Ответить
 16. Ольга 28 октября, 2018 / Ответить
  • Олена 3 ноября, 2018 / Ответить
 17. Олександра 14 марта, 2019 / Ответить
 18. христя 26 июля, 2019 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.