Меню

Таблиця змін до КПК України станом на 2019 рік

Основна мета кримінального процесуального кодексу криється у повному захисті прав та інтересів громадян України. Оскільки важко охопити усі аспекти та проблеми у боротьбі за права й свободи, кодекс поступово доповнюється. Зміни бувають доцільними, а бувають неоднозначними чи відверто поганими. Саме тому експерти, адвокати на навіть звичайні українці цікавляться, як виглядатиме новий КПК України зі змінами за 2019 рік.Основна мета кримінального процесуального кодексу

Нещодавні зміни

Насправді не планується вносити суттєві зміни до кримінально процесуального кодексу, а тому увагу й досі привертають нещодавні зміни, до яких українці ще й досі не звикли. Наприклад, деякі громадяни не знають, що попереднє судове засідання набуло зовсім іншого значення. Наприклад, тепер позивач ясно, чітко та послідовно викладає свої вимоги та пред’яви, а відповідач повинен окреслити свою точку зору, підкріплену аргументами. В результаті встановлюється подальший хід справи та її характер, який під час самого засідання вже змінити досить важко.

Така зміна дозволила пришвидшити хід багатьох справ, але невідомо, чи дійсно варто розглядати справи в такому темпі. Мета КПК полягає саме у захисті прав та свобод громадян, а через швидкий темп можна іноді упустити деякі дуже важливі деталі, що можуть допомоги прийняти правильне вирішення.

Як кодекс виглядає на практиці?

Деякі експерти дотримуються думки, що розглядати чинний кримінальний процесуальний кодекс України варто не якихось змодельованих ситуаціях, а на реальних ситуаціях та громадянах. Саме так можна визначити, правильні ухвалюються зміни чи ні.

Для прикладу можна розглянути невеличкий випадок, який може статися з кожним громадянином України. Варто уявити, що якийсь громадянин звернувся до судової установи з метою визнання установою договору дарування житлової площі недійсним. Він аргументував це тим, що переплутав договір на довічне опікунство з договором на дарування житлової площі, який йому навмисно підсунув відповідач. В результаті особа, яка проживала в квартирі та не мала на неї ніякого права отримувала житлову площу у своє розпорядження. Тоді відповідач забрав ключі у позивача та виселив його, сказавши що це тепер це його власність.

Читайте також:  Публичная Кадастровая карта Украины 2021, Держгеокадастр

Звісно, це звичайне шахрайство, а такі ситуації трапляються постійно. Але за умов відсутності деяких документів чи знань с боку позивача, відповідач вже на стадії попереднього слухання може виграти цю справу. Більш того, могли відбуватися зміни вимог та побажань з боку позивача та відповідача, що призводило б до розгляду справи зовсім з іншого боку.Як кодекс виглядає на практиці

Що повинно змінитися?

Майже на кожному засіданні змінювалися судові рішення. Але це призводило до виникнення певних труднощів. Саме тому нововведення зобов’язують сторони визначитися з усіма вимогами та побажаннями під час попереднього засідання. При цьому не береться до уваги те, чи залишаться сторони задоволені результатом процесу, але це дозволить значно прискорити час судових засідань та час розгляду усієї справи.

Можна зробити висновок, що усі останні зміни до чинного КПК України 2019 направлені на швидкий розряд кожної справи, щоб рішення висувалися за короткий термін, а особи отримували покарання якнайшвидше. Однак за таких умов не можна забезпечити детальний розбір справи та встановлення справедливості. А тому іноді можуть порушуватися права та свободи людини, а їх захист може стати важкою задачею.

Тож до чого приведе прийняття нового КПК та що про це думають експерти?

Враховуючи усю зазначену інформацію, варто розглянути коментований КПК України станом на 2019 рік. Провідні юристи та експерти вже давно б’ють на сполох та призивають владу звернути увагу на впроваджувані зміни. Вони вважають, що нові положення у кодексі майже унеможливлюють прийняття дійсно справедливого рішення. А тому одразу постає питання з приводу захисту прав та свобод громадян, оскільки термінове вирішення будь-якої справи за правильної стратегії може привести до несправедливого рішення.

Читайте також:  Останні новини про розтаможку автомобіля в Україні в 2019 році

Все це призводить до грубого порушення прав та свобод, а тому й до порушення головних положень Конституції України. А тому експерти наполягають на прийнятті зовсім інших рішень, інших положень, які повернуть кримінальний процесуальний кодекс до старого виду.

З цього можна зробити висновок, що актуальні положення кодексу та написані закони потребують термінового перегляду. Цим повинні зайнятися представники Верховної Ради України. Якщо якість помилки будуть знайдені, то положення повинне бути переглянуте та переписане. А тому таблиця змін до КПК України станом на 2019 рік повинна проходити попередній розгляд та випробування. Якщо зміни виявляться такими, що зашкоджують встановленню справедливості при розгляді тієї чи іншої справи, то вони повинні обов’язково скасовуватися.до порушення головних положень Конституції України

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.