Меню

Реформування ДСНС в Україні

Зараз Україна йде шляхом прогресивних реформ. Зміни торкнулися майже кожної сфери. Деякі реформи впроваджуються через те, що застарілі системи більше не можуть доцільно функціонувати, а інші були створені через вимоги Міжнародного валютного фонду та Євросоюзу. Нововведення та зміни не обійшли навіть державні служби, зокрема Державну службу надзвичайних ситуацій. Тож часто виникають питання з приводу того, що саме передбачає проект реформи ДСНС в Україні, якого виду набуде служба та чи дійсно зміни будуть ефективні.Зараз Україна йде шляхом прогресивних реформ

Чого саме чекати від реформи?

Перша й найголовніша зміна полягає у переоснащенні усієї служби. Нові технології та сучасні засоби, що використовуються у провідних країнах, дозволять досягнути службі нового рівня та зроблять її дійсно ефективною. Насправді реформа розпочалася ще у 2017 році. Тоді головною зміною стало формування нових пожежних частин та підрозділів на добровільній основі, а також реорганізація старих пожежних частих. Оскільки люди рідко задумуються про проблеми при впровадженні змін, виникають питання з приводу того, як саме впроваджується реформа ДСНС України 2019. Останні новини сповіщають, що поки усе йде згідно з планом. Однак на реалізацію усіх положень знадобиться не один рік. Це затяжний процес, який потребуватиме щонайменше п’яти років.

Однак очікується набагато більше важливих змін. Також поступово буде скорочуватися штат служби, а від тих працівників, що залишилися, потребуватимуть набагато більшого. В результаті кожен працівник матиме кваліфікацію та усі необхідні уміння. Будуть постійно організовуватися нові загони добровольців, які будуть слідкувати за своїм районом та запобігатимуть пожежам, нещасним випадкам. Варто знати, що реформа створювалася за участі провідних європейських спеціалістів, а тому при правильному впровадженні усіх змін служба дійсно набуде іншого вигляду та стане більш технологічною та ефективною. Однак проект реформи й досі може доповнюватися та корегуватися в залежності від наявних у представників влади ресурсів та можливостей.

Скорочення штату

Отже, реформування ДСНС в Україні буде супроводжуватися скороченням кількості співробітників служби. Далеко не всі частини є потрібними. Деякі з них простоюють, а виїзди чи інспекції бувають лише раз на тиждень. А ще є такі робітники, які вже давно втратили необхідну фізичну форму, знання та навички. Саме тому було вирішено ввести спеціальну переатестацію для усіх співробітників ДСНС. В результаті переатестації на службі залишаться лише гідні співробітники, які матимуть кваліфікацію та усі необхідні знання. За схожим принципом будуть розформовуватися частини. Скорочення відбуватиметься поступово, а зекономлені кошти будуть направлені на підвищення виплат працівникам служби та реорганізацію системи, закупівлю обладнання, тощо.Скорочення штату

Інспекцій більше не буде

Зараз держава взяла курс на боротьбу з однією з найголовніших проблем – корупцією. Саме корупція стала підставою для розформування підрозділу пожежної інспекції. Багаторічна практика показала, що більшість інспекторів не боїться брати хабарі та з радістю користується першою ліпшою нагодою. Саме тому було вирішено трошки змінити механізм протидії виникненню пожеж та небезпечних ситуацій на підприємствах, в організаціях та службах. Тепер підприємцям не треба буде чекати чергового візиту інспектора та відкладати для цього величеньку суму коштів.

Читайте також:  Зарплата депутата Верховної Ради у 2020 році в Україні

Натомість було впроваджено обов’язкове страхування. Якщо відбудеться пожежа чи надзвичайна ситуація, то підприємець отримає відшкодування. Але страхові компанії не захочуть надавати страховку та виплати будь-кому, а тому перевірки будуть проводитися більш суворо. Навіть за невеличку відповідність ніхто не надаватиме страховку, бо компанії не бажають просто так втрачати свої кошти. Усі ризикові заклади будуть визначатися за допомогою спеціальної методики, яка була запозичена у країнах Євросоюзу. Це дозволить заздалегідь дізнатися про усі загрози та розпочати усувати їх.

Взагалі система останнім часом працювала дуже погано, а тому реорганізація ДСНС України 2019 – це важливий крок на шляху до покращень. Також реорганізація повинна призвести до децентралізації усієї служби. Це дозволить значно оптимізувати роботу, зробити її більш ефективною та зробити витрати на частини більш доцільними, оскільки усі кошти будуть направлятися до конкретної частини чи навіть особи.у Державній службі надзвичайних ситуацій

Чи дійсно реформа стане причиною позитивних зрушень?

Протягом багатьох років у Державній службі надзвичайних ситуацій спостерігалися проблеми та недоробки. Деякі з них з’явилися через халатність працівників, інші через нестачу коштів та фінансування, а треті через погано налагоджений механізм роботи служби. Експерти та аналітики вважають, що реформа ДСНС України в 2019 році є обов’язковою умовою покращення ситуації. Реформа дозволить зекономити значну суму коштів, що потім будуть направлені на оплату праці співробітників, на закупівлю обладнання та впровадження різних змін.

Читайте також:  Підвищення зарплати в 2018 році в Україні

Але реформа передбачає дуже багато нововведень, а тому на її реалізацію знадобиться щонайменше кілька років. Все буде здійснюватися поступово коштом держави. Але значну роль відіграє саме міжнародне фінансування. Очікується, що найбільша увага буде прикута саме до обладнання служб, яке дозволить використовувати увесь потенціал техніки та робітників.

Набір добровольців

Тепер акцент буде робитися не на частинах та їх робітниках, а на батальйонах, що створюватимуть на добровільній основі. Цей механізм був запозичений в Америки, де він успішно функціонує. Його сутність полягає в тому, що організовується підрозділ, до якого будуть набиратися усі бажаючі особи, але доведеться пройти декілька випробувань та спеціальну підготовку. Відповідно, будуть створюватися та впроваджуватися відповідні накази ДСНС України за 2019 рік. Насправді батальйони добровольців є навіть у Європі, а потому впровадження подібних змін трохи наблизить Україну до європейської моделі держави.

Що вже змінилося завдяки реформі?

Деякі положення ще навіть не почали реалізовуватися, але вже є певні зрушення та покращення. Наприклад, значно розширився та покращився автопарк служби. Постійно купується нова техніка, екіпіровка та машини. Нові технології та обладнання дозволяють службі функціонувати більш ефективно та забезпечувати швидку реакцію на надзвичайні ситуації.

Оскільки діяльність ДСНС була трохи обмежена, то стан пожежної безпеки вже контролюється органами самоврядування та страховими компаніями. Статистика показує, що відсоток пожежонебезпечних компаній та організацій потроху зменшується. Служба почала влаштовувати спеціальні тренінги для співробітників та населення, а також курси підвищення кваліфікації.

Однак позитивних зрушень поки не так багато, як хотілося б. Деякі експерти наполягають на тому, що лише повне подолання корупційних проявів дозволить службі стати повністю чесною та дійсно ефективною. Можна сказати, що все залежатиме від того, як саме влада буде реформувати службу ДСНС та скільки коштів буде на це виділено.Що вже змінилося

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.