Меню

Тарифи на газ для населення в Україні в 2020 році

Кожен рік, населення затамував подих спостерігає за тим, як влада вирішує, якою буде ціна на газ в 2020 році для населення України і які нововведення їх чекають?

Кожен, хто в Україні користується природним газом в квартирі або приватному будинку зобов’язаний стежити і відповідати за його стан, експлуатацію. Природний газ – це те благо, яке вимагає належної уваги та дбайливого ставлення. Варто з’ясувати, що впливає на велике споживання газу в Україні, яка буде ціна на газ з 1 жовтня?

яка буде ціна на га

Газоспоживання в Україні

Практично в кожній родині України є газова плита або газовий опалювальний котел, населення споживає величезну кількість газу. Так, наприклад, за зведеннями на 2015 – 2017 роки, середній показник склав майже 18 млрд. Кубометрів. Великі обсяги споживання населенням обумовлені високим ступенем газифікації.

Багато фахівців стверджують, що в газовому господарстві має намір завищують дані про споживання природного газу населенням. На жаль, за багато років українці не навчилися ефективно і дбайливо використовувати газ, так як багато років владі вдавалося стримувати зростання ринкової ціни і давати середньостатистичному українцеві спеціальні субсидії. Цього вдалося досягти завдяки різниці між власним дешевим газом для населення і більш дорогим для промислових підприємств.

Чому піднімаються тарифи на газ в Україні?

Не так давно українці пережили високі тарифи 2018 року, збільшення ціни газу в 2019 році, як від уряду надійшло нову заяву про ще один збільшення вартості природного газу в 2020 році. Як запевняють фахівці, це буде один з найважчих періодів для населення України, ціна на газ для населення України у 2020 році буде наймасштабнішим підвищення, і сильно вдарить по можливості середньостатистичних українців оплачувати свої рахунки.

За рахунок поліпшення відносин з Європою, особливо з Міжнародним Валютним Фондом, який надає довгий час Україні велику фінансову підтримку у вигляді грошових переказів, кредитів, висуваються вимоги вирівнювання вартості на газ для населення до середньої ринкової ціни.

Читайте також:  Какой будет инфляция в Украине в 2021 году?

Влада стверджує, що для населення розроблено максимально зручна і гнучка програма впровадження нових тарифів на газ. Таким чином, на початку 1 кварталу 2020 року вартість природного газу повинна повністю зрівнятися з ринковою ціною в такому випадку підвищення становитиме 55% до 15 гривня за метр кубічний. У кабінеті міністрів було видано на цей рахунок постанову, згідно з яким будуть обґрунтовуватися подібні дії.

газ

При цьому після урядових і парламентських виборів минулого року варто очікувати збільшення мінімальної заробітної плати, утримання та зниження коефіцієнта інфляції.

Завдяки збільшенню ціни на природне викопне, Україна отримає нові транші і кредити від європейських партнерів. Але, для звичайного населення подібне підвищення вартості призведе лише до того, що умови для життя незмінно погіршаться. Багато фахівців бачать лише один вихід – це повна відмова від газозабезпечення.

Практично 70% усього населення України вибирають електричні системи опалення будинку та квартири, вони більш економні у використанні. Влада також стимулюють подібне рішення, впроваджують системи переходу на багатотарифні лічильники, використовують всі можливості для утримання і зниження тарифів на електроенергію.

Як розраховуватися вартість газу?

Виходячи з документа поданого Кабінетом Міністрів 2 роки тому, для українського населення вартість газу буде розраховуватися за формулою: базова ціна на газ з 1 квітня помножена (Цбаз) на коефіцієнт дисконту (Кд). При цьому варто враховувати, що в дану вартість не включений податок на додану вартість (ПДВ) і тарифи на транспортування.

Читайте також:  Курс долара в Україні на 2020 рік

Також Кабінет Міністр ввів спеціальний понижуючий коефіцієнт, встановлений як одноразове рішення. Загальна вартість газу для українських сімей є результатом довгих, плідних переговорів представників Кабінету Міністрів України і МВФ. Це відображення перехідного періоду від імпортного паритету в ціноутворенні, до власне імпортному паритету на газ для населення.

Компенсація підвищеної вартості

Сьогодні більшість українських громадян використовує природний газ для приготування їжі, і в середньому платять за нього 400-600 гривень на місяць. підвищення тарифів на газ в 2020 році відіб’ється на тих сім’ях, які використовують газ не тільки на кухні, але і в якості опалення та підігріву води. Наприклад, щоб обігріти будинок в 90 квадратних метрів буде потрібно викласти від 3500 до 5000 гривень.

Чинний прем’єр-міністр розробив програму, за якою майже 7 млн. українських сімей отримають субсидії на використання газу. Це можливість для малозабезпечених громадян оплачувати мінімальні потреби.

У 2020 році програма субсидій буде розширена і тепер не тільки малозабезпеченим сім’ям, а й всі нужденні зможуть отримати субсидію на використання природного газу в побутових потребах.

З минулого року заробила монетизація субсидій в Україні, яка дозволить отримувати живі гроші за економію на оплаті енергоресурсів. Це дозволить набагато ефективніше профінансувати соціальну сферу життя населення.

Газ можна і потрібно економити!

Використовуючи газ для побутових потреб (обігрів, опалення, приготування продуктів) українцям загрожує сильний удар по сімейному бюджету на оплату комунальних платежів. Щоб знизити фінансові витрати можна постаратися використовувати природні ресурси більш економно:

  1. Обладнати в квартирах і приватних будинках лічильники на воду, газ, тепло і т.д.
  2. Готуючи їсти, використовувати мінімум конфорок і мінімальний пальник з вогнем. Це дозволить в 2-3 рази заощадити споживання природного газу і залишити посуд в хорошому стані.
  3. По можливості використовувати мікрохвильову піч, як альтернативу духовці, якщо готується невелика кількість страв.
  4. Приймати душ набагато економічніше, ніж повну ванну і відповідно використовувати газ для нагріву води.
  5. Щоб мінімально скоротити витрати на обігрів будинку, квартири – її необхідно якісно утеплити зовні, встановити надійні склопакети.
  6. Для опалення в якості альтернативи можна застосовувати дрова і брикети.
  7. При фінансових можливостях фахівці рекомендують встановити автоматичну систему опалення та нагріву води.
  8. На всі батареї закріпити термодатчики і головки регулювання тепла.
  9. У кімнатах зафіксувати хронометричні термостати, що дозволить заощадити не менше 25-30%.
Читайте також:  Тарифи і ціни на електроенергію в 2019 році для населенні в Україні

Всі ці рішення дозволять самостійно регулювати температуру в приміщенні відповідно витрата газу на нагрів, можливість підтримувати максимально комфортну атмосферу для життя з мінімальними витратами.

підвищення тарифів на газ

Влада України поки не можуть істотно вплинути на ціноутворення природного газу, адже це одна з умов плідної подальшої співпраці з МВФ і отримання матеріальної підтримки. Представники фонду наполягають, що тарифи на газ для населення в Україні в 2020 році повинні незмінно вирости, щоб зрівняти з показниками міжнародного паритету.

Ціна на газ з 1 січня буде збільшуватися, залишається тільки намагатися економно витрачати природні ресурси і економити сімейний бюджет.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.