Меню

Розмір неоподатковуваного мінімума доходів громадян

Дуже часто при розгляді кримінальних чи адміністративних справ виникає необхідність у визначенні ступеня тяжкості злочину та розміру нанесених збитків. В таких випадках правоохоронні органи використовують певний стандарт, який називається неоподатковуваним мінімумом. Але далеко не кожен громадянин зустрічався з цим поняттям. У такому випадку варто знати, яку саме суму становить розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та що він собою являє.при розгляді кримінальних чи адміністративних справ

Детальніше про неоподатковуваний мінімум

Усі положення, які стосуються НМДГ, можна відшукати у чинній редакції Податкового кодексу України. Взагалі це певна сума, яка не підпадає під процедуру оподаткування за будь-яких умов. Ця сума визначається кожного разу при розробці проекту бюджету на наступний рік. Але протягом останніх років неоподаткований мінімум доходів громадян на 2019 рік становить 17 гривень.

Ця сума використовується для додаткового обґрунтування протиправності вчинених особою дій. Найчастіше НМДГ використовується в наступних випадках:

  1. Для визначення тяжкості протиправних діянь, які спрямовані на нанесення шкоди майну іншої особи, наприклад, при підпалах, розбійних нападах, тощо.
  2. Коли викрадається транспортний засіб особи чи будь-яке майно, дорогоцінні речі та треба встановити їх коштовність.
  3. При встановленні покарання за порушення трудового або іншого законодавства, а саме сум штрафних виплат.
  4. Коли особа навмисно приховує свій рівень прибутку та майновий стан й проводить додаткові маніпуляції для отримання соціальної допомоги.Детальніше про неоподатковуваний мінімум

Як ще використовують НМДГ?

Насправді ця невеличка сума, яка складає лише 17 гривень, використовується у багатьох сферах та галузях. Що стосується соціальної сфери та отримання допомоги від держави, то в такому випадку неоподатковуваний мінімум набуває зовсім іншого виду. При визначені допомоги він починає складати половину розміру прожиткового мінімуму громадян. На 2019 рік заплановано декілька зростань прожиткового мінімуму, а тому збільшуватиметься й НМДГ.

Читайте також:  Індексація за жовтень 2021 року в Україні

Станом на початок 2019 року прожитковий мінімум становитиме 1850 гривень, а вже у липні він сягатиме 1920 гривень. Останнє підвищення цього стандарту припадає на грудень, коли прожитковий мінімум становитиме 2000 гривень. Врешті решт НМДГ складатиме цілу тисячу гривень. Варто знати, що це лише середнє значення, бо прожитковий мінімум встановлюється окремо для чотирьох категорій громадян, а саме для:

  1. Дітей віком до шести років.
  2. Дітей віком від шести до вісімнадцяти років
  3. Працездатних громадян.
  4. Непрацездатних громадян.

Отже, щоразу це різна сума. Саме тому варто попередньо визначити, для якої категорії жителів нараховуватиметься допомога та який варіант соціально стандарту треба буде застосовувати при визначенні допомоги.

Встановлення сум штрафних виплат

А тепер варто більш детально поговорити про неоподаткований мінімум для адміністративних правопорушень та кримінальних правопорушень. В цьому випадку він становить 17 гривень, але постійно використовується для встановлення суми штрафу, яку буде за свої діяння сплачувати особа. Величина штрафу зазвичай залежить від часу скоєння правопорушення, його характеру та ступеня тяжкості, кількості постраждалих, тощо.

Приклади штрафів

Здебільшого все залежатиме від тяжкості злочину. Наприклад, громадяни досить часто зловживають своїм службовим становищем та завдяки цьому починають діяти виключно у власних інтересах, іноді з метою наживи. В такому випадку посадовець може бути оштрафований щонайменше на сто неоподатковуваних мінімумів. Звісно, кінцева сума залежить від багатьох інших факторів. Найчастіше за зловживання службовим становищем суд призначає покарання у розмірі 200-250 мінімумів.

Читайте також:  Тарифы для населения на электроэнергию в 2021 году в Украине

Ще одним дуже популярним злочином є навмисне ухилення від сплати податків та зборів. Останнім часом громадяни почали дуже часто подавати невірні декларації та приховувати свій реальний матеріальний стан. Це серйозний злочин за який передбачається штраф у розмірі 1000 НМДГ. Якщо особа приховала дуже великі грошові суми, то тоді штраф може бути набагато більшим, щонайменше в декілька разів. Однак сплата штрафу за ухилення від податків не звільняє від кримінальної відповідальності, тож доведеться ще декілька років провести у закладах обмеження волі.

Варто знати, що зараз державна влада переглядає суми штрафів та поступово збільшує їх. Це робиться задля боротьби з корупційними проявами та свавіллям, від яких держава сильно страждає. Тож краще не приховувати від держави свої прибутки на намагатися не вчиняти протиправних дій, бо за це доведеться сплатити чималу суму. Наразі це вся остання й важлива інформація, яка стосується неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для кримінальних правопорушень у 2019 році та адміністративних правопорушень.Приклади штрафів

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.