Меню

Строки призову до армії в 2020 році

Коли приходить час проведення чергової призивної кампанії, українці, яким загрожує служба в армії, починають цікавитися тим, як саме зараз проводиться ця процедура та які нюанси виникли за останні кілька років. Насправді в мережі та у друкованих виданнях можна знайти багато неправдивої інформації щодо призивної кампанії та її особливостей, тож кожному варто ознайомлюватися з законодавством та його особливостями. Внаслідок частої плутаниці представники військкоматів та ЗСУ неодноразово давали пояснення з приводу того, як проводитиметься призов до армії України в 2020 році та як відбуватиметься сама служба у військових частинах, які права та обов’язки мають призовники, тощо. 

призов до армії

Різниця між поняттями

Дуже часто виникає плутаниця через те, що звичайні українці не розуміють різницю між мобілізацією та призивною кампанією. Призовникам варто розуміти, що це дві абсолютно різні речі, а тому їм не загрожує війна та бойові дії на фронті. Якщо заглибитися у суть мобілізації, то вона скоріш являє собою приведення армії України та її резервів у повну бойову готовність за короткий проміжок часу задля протидії військам ворога, який проявив неприховану агресію. А сама призивна кампанія – це регулярна процедура, яка полягає у призові військовозобов’язаних громадян для служби в армії на строковій основі. Варто одразу зазначити, що мобілізація в Україні навряд відбуватиметься найближчим часом, але служба в армії  на строковій основі й надалі залишатиметься обов’язковим явищем. Тож на українців чекатиме два стандартних призова до армії, які будуть традиційно проводитися навесні та восени.  

Ходять чутки про скасування призивної кампанії та повний перехід на контракту основу. Цікаво те, що цей повний перехід був визначений на 2020 рік, але поки строкова служба нікуди не поділася. Річ у тім, що зараз у державі недостатньо ресурсів та можливостей для реалізації програми по переходу на контрактну основу, тож поки в державі вестимуться бойові дії, влада й надалі проводитиме чергові призови, оскільки солдати строкової служби нині вважаються основним ресурсом Збройних сил України.  

Водночас постійно зростає кількість громадян, які ухиляються від свого військового обов’язку. Військкомати повідомляють, що зараз розробляються різного роду рішення та механізми, які дозволяють боротися з цим явищем.

Читайте також:  Коментований КПК України станом на 2020 рік

Детальніше про особливості призивної кампанії

Щоб чітко розуміти, як саме проходить призивна кампанія та які її головні особливості, треба розглянути процес в загальному. Перш за все, ця процедура проходить двічі на рік, тобто у дві хвилі. Перша хвиля традиційно відбувається десь всередині весни, а друга – восени. Згідно з положеннями законодавства, вони повинні тривати щонайменше місяць.

Проте часто трапляються такі ситуації, коли військові частини та різні роди військ не встигають укомплектуватися згідно з планом за цей визначений термін. В такому випадку призивна кампанія може продовжуватися на невизначений термін до моменту, коли буде призвана необхідна кількість військовозобов’язаних.

Часто трапляються такі ситуації, коли повістки отримують тисячі громадян, але щонайменше половина з них просто переховуються від служби та представників військкоматів. Додатково є такі громадяни, які виявляються непридатними для служби внаслідок проблем зі здоров’ям. Тож в результаті виходить так, що кампанія може затягнутися на два чи три місяці.

А ще останні новини про військовий обов’язок і військову службу нагадують, що паралельно проводитиметься призов офіцерів запасу. Цей призов постійно проводиться через те, що військовим частинам та різним рокам військ просто не вистачає кваліфікованих кадрів та вмілих офіцерів, які мають усі необхідні знання та навички. Більш того, особлива увага приділяється офіцерам запасу, які вміють правильно керувати особовим складом, займали командирські посади. Для таких офіцерів постійно проводяться навчання та збори, а також призови.

военные на службе

Окрім того, що часто обговорюється призов офіцерів запасу, ще нерідко постають питання з приводу того, що ж саме буде з контрактниками. Контрактна основа й надалі функціонуватиме в Україні, проте, її частка поки навряд буде зростати. Хоча навіть зараз впроваджуються заходи щодо підвищення кількості контрактників. Такі військовослужбовці отримують гідні заробітні плати, пільги, тощо. Однак через брак ресурсів та можливостей поки не вдається звести все до контрактної основи. Тож протягом наступних декількох років призивна кампанія усе ще буде стабільно проводитися згідно з положеннями чинного законодавства.

Читайте також:  Турнірна таблиця другої ліги України з футболу

Детальніше про проведення термінів призивної кампанії

Як показує практика, терміни весняного призову та осіннього призову не оголошуються заздалегідь. Не дивлячись на те, що багато хто невдоволений такою практикою, є важливі причини для її використання. Річ у тім, що заздалегідь відомі дати та обсяги мобілізації дають багатьом юнакам можливості для прийняття певних рішень щодо ухиляння від військового обов’язку. Вони просто починають шукати хоч якийсь вихід з ситуації та активно ховаються від представників військкоматів.

Хоч терміни проведення мобілізації приблизно залишаються однаковими, більш точні дати оприлюднюються незадовго до початку самої процедури. Насправді статистика показала, що впровадження цих, а також низки інших рішень дозволило збільшити явку військкоматів. Тож дати буде відомо ближче до початку самої кампанії, а тому залишається лише чекати на оприлюднення офіційної інформації від представників державної влади та Збройних сил України.

У проміжках між призивними кампаніями військовослужбовці можуть за власним рішенням за умови написання відповідного рапорту звільнятися у запас. Але цього не можуть робити солдати строкової служби. Згідно з законодавством, вони мають прослужити повний термін, що для осіб з без вищої освіти становить півтора роки, а для людей з дипломом про вищу освіту – усього лише рік.

Якщо проаналізувати призовні кампанії, які проводилися протягом останніх років, то можна зробити висновок, що вони поступово набули більших обсягів. Річ у тім, що поступово збільшується фінансування призивних хвиль, а також загалом кількість коштів, що виділяються на сферу оборони лише зростає.

Останні дані наголошують на тому, що цього року буде загалом виділено щонайменше 70 мільйонів гривень на призивну кампанію. Ці гроші підуть не лише на організацію самого процесу, а й ні інші важливі витрати. Точні дані з цього приводу будуть озвучені тоді, коли стануть відомими строки призову до армії в 2020 році.

Читайте також:  Планирование работы библиотек на 2021 год

Як відомо, після служби на строковій основі кожна особа має повне право повторно звернутися до військкомату та підписати контракт про службу. Після цього вона офіційно починає свою кар’єру у Збройних силах України. Насправді у цьому є багато переваг. Служба у військових частинах або якихось певних родах військ чи службах гарантує стабільне грошове забезпечення, достатню пенсію, наявність пільг, тощо.

Як показує практика, зараз мінімальна зарплата солдата у більшості випадків становить сім тисяч гривень щонайменше. Водночас сержанти отримують вже десь вісім або дев’ять тисяч гривень. Представники молодшого офіцерського складу можуть розраховувати щонайменше на одинадцять тисяч гривень. Але у більшості випадків кінцева сума заробітної плати залежить від посади особи, її звання, різного роду надбавок в залежності від роду діяльності та низки інших факторів.

Чи можна якимось чином отримати відстрочку від служби в армії?

Строкова військова служба 2020 в Україні є обов’язковою для кожного військовозобов’язаного українця. Водночас у деяких випадках громадяни мають право на отримання відстрочки від служби на строковій основі. Законодавством чітко визначені випадки, коли саме видається омріяна багатьма довідка про відстрочку.

зарплата военным

Найчастіший випадок – це відстрочка у випадку навчання у вищому навчальному закладі. Але якщо людина хоч раз була відрахована, то навіть за умов відновлення в навчальному закладі вона втрачає відстрочку. Також цю довідку отримують сироти, особи, які опікуються непрацездатними родичами або дітьми віком до трьох років. Відстрочка від армії також надається якщо в особи нещодавно загинув близький родич або жінка призовника є інвалідом чи вона вагітна.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.