Меню

Трудовий кодекс України 2019 року зі змінами та доповненнями

Про те, що уряд держави почав збільшувати заробітні плати та соціальні стандарти знає кожен. Але не кожному відомо, що на додачу відбувається перегляд трудового законодавства та внесення певних корективів. Очікується, що оновлений Трудовий кодекс значно посилить соціальний захист працівників та дозволить їм працювати в гідних умовах. На реалізацію усіх змін потрібен час, а тому вони пороху впроваджуються щороку. Тож українцям цікаво якого саме вигляду набуде чинний трудовий кодекс України.

Як змінюватиметься мінімальна заробітна плата?

Мінімальна заробітна плата й надалі буде встановлюватися представниками державної влади. Очікується, що у 2019 році планка мінімалки сягне 4173 гривень. Саме на таку суму українці зможуть розраховувати вже з січня. Також варто не забувати, що українці можуть заробити ще більше, працюючи понаднормово чи у нічний час. Таким чином особи які працюють у темну пору доби отримують додатково 20% до заробітної плати. Зараз понаднормова робота оплачується у подвійному розмірі, але згодом буде внесена чергова зміна до трудового кодексу, яка встановить потрійну оплату за понаднормову працю.Трудовий кодекс України

Організаційні питання

Оскільки цей документ отримав чимало змін та нових положень, кожному рекомендується скачати трудовий кодекс України та ознайомитися з ним самостійно. Варто знати, що тепер випробувальний термін будь-якого працівника не може тривати довше місяця. Більш того, певні категорії громадян тепер будуть прийматися на роботу без проходження випробувального терміну. Ось деякі з них:

  1. Вагітні жінки.
  2. Неповнолітні особи.
  3. Особи, обрані на посаду шляхом конкурсу.
  4. Особи з обмеженими можливостями, яких направили на роботу органи зайнятості.
  5. Звільнені військовослужбовці.

Звісно, це не повний перелік. Вичерпну інформацію можна відшукати на сторінках нового трудового законодавства. Також треба знати, що тепер встановлюватимуться для роботодавців нові умови щодо звільнення деяких працівників. Трудовий кодекс України 2019 року про звільнення визначає, що певні категорії громадян протягом визначеного часу не можуть бути звільнені за ініціативою роботодавця:

  1. Вагітні жінки.
  2. Особи, що виховують дитину віком до трьох років.
  3. Неповнолітні громадяни.Організаційні питання

Боротьба з дискримінацією з боку роботодавця

Трудовий кодекс України 2019 року зі змінами та доповненнями встановлює, що особа, яка брала участь у конкурсі на отримання якоїсь посади та не зайняла її, повинна отримувати від роботодавця письмове певний документ, в якому зазначатимуться усі підстави відмови кандидату. Якщо особа вважає рішення роботодавця несправедливим, то вона може звернутися до суду, маючи на руках письмове роз’яснення. Представники юридичної галузі вважають, що цей механізм дозволить ефективно боротися з дискримінацією з боку роботодавців, бо нерідко справжні професіонали своєї справи залишають без роботи через надмірну вагу, певні дефекти у мовленні чи навіть через стать, зовнішній вигляд.

Читайте також:  Нові правила отримання польської візи 2022

Окремо в такому випадку мова йде про дискримінацію через релігійні, політичні та інші переконання працівника. Те саме стосується хворих на системні хвороби, як, наприклад, СНІД. Ці зміни змусять роботодавців оцінювати професійні якості на навички людини, а не її саму.Боротьба з дискримінацією

Відпустка буде довшою

Декілька нововведень у трудовому законодавстві також стосуються питання відпусток. Тепер відпочинок українців триватиме цілих 28 днів (раніше він тривав усього лише 24 дні). На додачу українці за потреби можуть піти на додатковий відпочинок. Максимальний період, під час якого громадяни можуть відпочивати від роботи, згідно з положенням законодавства, становить 59 днів. Для осіб, які працюють у гірничій галузі або металургійній галузі ця цифра є більшою ще на десять діб.

Трудовий кодекс України 2019 року про відпустки має ще одне дуже цікаве положення. Тепер працівник має право на отримання відпустки у повному розмірі навіть якщо він пропрацював менше шести місяців. Таких змін українці чекали вже досить довго, бо нерідко виникають ситуації, коли людина тільки влаштувалася на роботу, а через сімейні обставини вона терміново потребує відпустки. Також тепер чоловіки якщо у них народилася дитина, мають право на отримання безперервної відпусти терміном у 28 днів.

Робота вдома

Зараз постійно впроваджуються нові технології та вдосконалюються старі. Зараз більш популярною стає робота вдома, яка дозволяє особі виконувати свої робочі зобов’язання, знаходячись вдома, за допомогою комп’ютера. Саме тому введення до трудового законодавства терміну «дистанційна робота» було лише питанням часу.

Читайте також:  Конституция Украины с дополнениями на 2021 год

Експерти очікують, що подібні зміни дозволять зробити український ринок праці більш гнучким та дозволять більшій кількості професіоналів отримати гарну роботу. Проблема полягає в тому, що поки законопроект не визначає, як саме відбуватиметься організація праці та як регулюватимуться відносини між роботодавцем та працівником. Однак дистанція робота може бути встановлена в якийсь конкретний час або за вільним графіком. У будь-якому випадку працівникові більше не треба буде постійно перебувати в офісі, а згодом це положення отримуватиме доповнення, що захищатимуть права осіб, які працюють дистанційно.

Укладення трудового контракту

Саме роботу за контрактом в Україну принесли іноземні інвестори та експерти. Це ще одна зміна, яка покликана зробити ринок праці держави більш гнучким, надавши звичайним громадян більше можливостей у виборі місця та форми роботи. Зараз контракти укладаються не так часто та зазвичай це робиться за бажанням обох сторін. Планується, що в майбутньому контракти будуть укладатися на кожному підприємстві чи організації в обов’язковому порядку. Це змусить не тільки працівників, а ще й роботодавців більш серйозно ставитися до своїх службових обов’язків та виконувати їх в повній мірі. Окрім того, у контракті зазначатимуться й інші важливі нюанси, як, наприклад, умови його розірвання чи умови накладання стягнень на працівника.Укладення трудового контракту

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.