Меню

Оплата лікарняних в 2019 році в Україні

Від хвороб ніхто не застрахований. Захворіти може кожен, а тому іноді самому треба йти на лікарняний чи виникає необхідність у догляді за хворими родичами. Влада розуміє, що залишати в такому положенні громадян без засобів існування не можна, а тому були створені лікарняні виплати, нарахування та виплата яких регулюється чинним законодавством. Звісно, останніми роками влада активно переглядає законодавство, постійно вносить зміни та поправки, а тому поступово змінюються й особливості нарахування лікарняних. Саме тому навіть тим, хто не планує найближчим часом хворіти та має прекрасне здоров’я, все одно треба знати, як відбувається нарахування лікарняних у 2019 році в Україні та про його основні засади.

Влада поступово полегшує процедуру оформлення необхідних документів для отримання лікарняних. Наприклад, тебе отримати лист непрацездатності стало набагато легше. Проте умови та процедура розрахунку лікарняних не отримали якихось змін. Виплати можуть отримуватися виключно тими особами, які є офіційно працевлаштованими та справно сплачують усі податки, страхові внески.Від хвороб ніхто не застрахований

Як відбувається нарахування лікарняних

Перш за все, механізм отримання лікарняних будь-яким працівником незалежно від терміну його праці на підприємстві є однаковим. Нарахування відбувається в залежності від того, скільки особа відпрацювала днів у місяці, а також в залежності від того чи здійснювали відрахування підприємством на цю особу.

Існують також особливі умови та винятки. Якщо особа захворіла в той самий день, коли її було офіційно прийнято на роботу як працівника, то у такому випадку нарахування лікарняних не відбуватиметься. Варто знати, що обчислення лікарняних має трохи інші засади для осіб, які протягом двох останніх календарних років отримували зарплату, меншу від встановленого мінімального рівня. Для цих громадян розрахунок відбувається не згідно з отримуваною зарплатою, а саме згідно з її мінімальним рівнем. Також для вагітних жінок встановлюються інші терміни лікарняного режиму. Перш за все, якщо термін вагітності перевищує 30 тижнів, то жінки отримують повні виплати. Також подовжений лікарняний надається напередодні та після пологів. отримання лікарняних будь-яким працівником

Як виглядає ситуація з непостійними працівниками?

Варто знати, що сезонні та тимчасово працюючі робітники мають повне право на отримання лікарняних. Їх отримання, розрахунок та нарахування регламентуються чинним законодавством. Звісно, все залежить від того, чи робиться відрахування соціальних внесків.

Читайте також:  Декретні у 2019 році в Україні

До сезонних та тимчасових представників відносять представники наступних галузей та промисловостей:

 1. Лісової промисловості, представники служби надзвичайних ситуацій, особи, що займаються заготівлею сировини.
 2. Переробної промисловості, а також робітники на фермах, сільських господарствах, співробітники санаторіїв.
 3. Представники транспортної галузі, далекобійники, тощо.

Перші п’ять лікарняних днів мають оплачуватися коштом роботодавця, а потім це зобов’язання бере на себе Фонд соціального страхування. При цьому хвороба не повинна бути викликана отриманням травм чи каліцтв на виробництві. Тимчасові співробітники можуть розраховувати лише на 70 днів лікарняного режиму на календарний рік.ситуація з непостійними працівниками

Як відбувається розрахунок лікарняних?

Відповідні обрахунки можна проводити власноруч, але щоб уникнути різних помилок та неточностей варто використовувати спеціальний калькулятор розрахунку лікарняних, який вже давно доступний кожному українцю. Його можна легко відшукати в мережі, а користуватися ним не так вже й важко. Необхідно усього лише:

 1. Вписати у відповідні поля усю необхідну інформацію з листа непрацездатності.
 2. Вказати інформацію про отримувану за останні два календарних роки заробітну плату чи суму середньоденного заробітку.
 3. Зазначити додаткові необхідні дані.

Після цього калькулятор швидко проведе обрахунок та видасть точну суму лікарняних виплат працівнику. Варто пам’ятати, що коли вказується сума середньоденного заробітку, то треба враховувати отримання премій, соціальних допомог, надбавок, тощо. Також усі дані повинні відповідати положенням чинного законодавства. Іноді можуть виникати певні складнощі у випадку, якщо особа працює понаднормово, тобто понад вісім годин на добу та понад сорок годин на тиждень.

Лікарняний для догляду за хворим членом родини

Оплата лікарняних в 2019 році в Україні у випадку, коли особі вимушена доглядати за хворим членом родини також передбачена чинним законодавством. Підставою для отримання виплат в такому випадку може бути звичайний лист непрацездатності, який має відповідну печатку медичного закладу. Брати лікарняний по догляду дозволяється на будь-якого члена родини без винятку. Також треба знати, що отримати лікарняний може усього лише один член родини, а грошові виплати нараховують з першого дня непрацездатності особи. Загалом усі види лікарняних виплачуються в день виплати заробітної плати або авансу на підприємстві.

Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2021 в Україні

Треба знати, що лікарняний по догляду не завжди надається працівнику. Є ряд факторів, за умов яких лікарняний не надається. Ось деякі з них:

 1. Неможливо отримати лікарняний коли особа перебуває у відпустці.
 2. Коли особа перебуває у відпустці по догляду за новонародженою дитиною та отримує відповідні грошові виплати.
 3. Коли людина перебуває у відпустці за власним коштом.

Загалом розрахунок лікарняних в Україні у 2019 році по догляду за дитиною відбувається так, як у більшості інших випадків. Для уникнення помилок краще скористатися вищезгаданим калькулятором. Варто знати, що цей калькулятор постійно оновлюється та доповнюється, що зробити обраховуванні суми дійсно правильними. Але якщо сума лікарняних, розрахована за допомогою калькулятора відрізняється від того, що нарахував бухгалтер на підприємстві, то краще звернутися до юриста щоб отримати консультацію та вчасно виявити, яка зі сторін допустила помилку.

Питання страхового стажу

Виплата лікарняних у 2019 році в Україні державним службовцям, а також усім іншим категоріям працівників відбувається з врахування величини страхового стажу. Страховий стаж – це проміжок часу, коли особа була офіційно працевлаштована та справно сплачувала податки, збори, страхові та соціальні внески. Звісно, страховий стаж є лише одним з багатьох факторів, які впливають на кінцеву суму лікарняних.

Якщо обраховувати отримувані суми у відсотках, то в залежності від величини страхового стажу ситуація виглядатиме наступним чином:

 1. Якщо загальний страховий стаж особи не перевищує три роки, то вона може розраховувати на виплати у розмірі 50% від рівня заробітної плати.
 2. Коли стаж складає від трьох до п’яти років, особі нараховується 60% від зарплати.
 3. Якщо стаж сягає від п’яти до восьми років – 70%.
 4. У випадку, коли загальний страховий стаж особи становить вісім років або більше, то людина може розраховувати на 100% виплат.

Варто пам’ятати, що існують категорії громадян, становище яких дозволяє отримувати виплати у розмірі 100% незалежно від величин страхового стажу. До цих категорій відносяться особи, які брали участь в АТО чи бойових діях, війнах, почесні донори, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС та деякі інші громадяни.Виплата лікарняних у 2019 році в Україні

Читайте також:  Соціальні пільги на 2018 рік в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.