Меню

Військовий збір у 2018 році в Україні

У серпні 2014 року Верховна Рада проголосувала за зміни до Податкового кодексу, якими передбачалося введення додатковому податку. Гроші призначалася аби задовольнити потреби армії, яка на той час була майже знищена. Ніхто не сподівався на окупацію Криму на збройний конфлікт у Донбасі. Чи скасують нарешті військовий збір у 2018 році в Україні цікавить звичайних громадян та підприємців.

Податок вводився тимчасово. Всі думали, що його сплачуватимуть недовго, швидко прийде мир, не гинутимуть люди, не знищуватимуться будинки й споруди. Але кінця війні не видно, бо в цьому не зацікавлена сусідня держава.Військовий збір

Хто сплачує збір

Податок нараховується на зарплати та премії, виграші з лотерей та ігор, з дивідендів, що отримуються в банках та підприємствах. Військовий збір повинні сплачувати іноземці, що мають доходи в Україні незалежно від валюти.

Відповідно до Податкового кодексу збір справляється з авторських гонорарів, ліценцій, патентів, коштів з оренди та лізингу майна, рухомих об’єктів. Від нього не звільняються громадяни України, що живуть в інший державі, але доходи отримують гривнях.

Які виплати не оподатковуються

Рахунки для сплати військового збору 2018 можна знайти на сайті фіскальної служби, запитати у місцевому відділенню податкової адміністрації. Якщо вони змінюватимуться, буде повідомлення.

Збір не справлятиметься з допомоги по вагітності та пологах, з виплат по лікарняних листах, що надходять з фонду соціального страхування.

Не оподатковуватимуть кошти:

  • на медичні послуги;
  • на поховання пенсіонерів;
  • з поворотної та благодійної допомоги.

Збір, що йде на потреби збройних сил, не поширюється на студентські, учнівські та аспірантські стипендії. Його не утримують з вартості путівок до оздоровчої чи лікувальної установи та подарунків, що коштують дешевше за мінімальну зарплатню. Купуючи долари чи євро в банку, громадянин не стає платником збору.Які виплати не оподатковуються

Читайте також:  Гранти на 2018 рік в Україні

Що отримує держава

Збір, що почав справлятися в час, яким був найскладнішим у періоді існування самої України, допоміг надати збройним силам військову техніку, врятувати армію від знищення. Громадяни не обурювалися з приводу додаткового податку, а чим могли допомагали захисникам держави.

У 1914 році бюджет країни отримав 1,88 млрд. гривень, у 2017 надійшло майже 2 мільярди. Всі ці кошті направляються на модернізацію в оборонній сфері. Гроші виділяються на оновлення зброї та техніки, на зарплати солдатів та офіцерів, на виплати мобілізованим на період зборів.

Введення податку було викликано необхідністю захисту держави в умовах війни в окремих районах Донеччини та Луганщини, яка продовжується й досі, й невідомо, коли настане кінець. Кожен день її державі обходиться у 10 мільйонів.

В інших країнах з податків також виділяються чималі кошти на оборону, але основну частину грошей сплачують люди, що мають високі доходи, в нашій державі передбачений однаковий відсоток для всіх.

Розмір військового збору у 2018 році в Україні, закладений в бюджет на рівні 1,5% від зарплати та інших виплат, пенсіонерів він не стосується. Але дехто не сплачує податки, бо отримує гроші у конвертах.Що отримує держава

Скільки йде на оборону

Ті кошти, що поступають до бюджету від збору, могли направлятися у соціальну сферу, на обладнання шкіл та лікарень, на будівництво житла для переселенців, якби не було війни. Але вона продовжується, а коли закінчиться ніхто не може сказати. Аби припинити конфлікт на сході, потрібно зміцнювали збройні сили, витрачати величезні кошти на потреби оборони.

За роки незалежності армію майже знищили, боронити країну було нікому й нічим. У воїнів не було ні техніки, ні автоматів, ні рушниць, ні засобів захисту, ні зв’язку. Гроші на все необхідне спочатку збирали волонтери, люди відправляли продукти, теплі речі.

Читайте також:  Кошторис на будівельні роботи у Львові на 2022 рік

Вже у 2015 на зміцнення збройних сил уряд виділив на 5 мільярдів більше, ніж у 2014, у 2018 ця сума має зрости ще на 6 млрд. Гроші йдуть на закупівлю нової техніки, боєприпасів, форми для солдатів, на навчання військовій справі.

Українські захисники вистояли у нерівному співвідношенні з ворогом, вони стали сильними, набрались досвіду у боях, не дали терористам просунутися далі по території. Але зараз атаки ведуться не тільки на фронті, а робляться спроби підірвати економіку, зашкодити розвитку держави, розхитати ситуацію з середини. Цього не має статися.Скільки йде на оборону

Механізм сплати

Підприємці, що не є спрощенцями, за результатом річної діяльності повинні самостійно розрахувати 1,5% від отриманого прибутку. Ця сума сплачується як військовий збір та відображається у декларації, що подається у податкову адміністрацію. Перераховуються кошти до 19 лютого, само зайнятими особами до 1 серпня. Реквізити для сплати військового збору в 2018 році поки не змінилися. Підприємець може запити та про них їх у свого інспектора з податкової адміністрації.

Дохід, що отримує власник, продавши квартиру, гараж чи будинок, також має оподаткуватися. Збір у розмірі 1,5% перераховується до того, як угода буде посвідчена нотаріусом, котрий має показати цю суму у формі 1 ДФ. Ні продавець, ні покупець майна звіти самостійно не роблять.

В компаніях, фірмах, установах, організаціях, в яких використовується наймана праця, бухгалтер утримує військовий збір із зарплати, премії та сплачує його одночасно з ЄСВ та податком на доходи.

Штрафні санкції

На працівників підприємств штрафи за несплату або недотриманню строку перерахування збору не накладаються. Відповідальність несе бухгалтер, який обчислює заробіток кожного співробітника та сплачує податки у той день, коли перераховує гроші на карточку або видає їх готівкою.

Читайте також:  Розмір військового збору у 2021 році в Україні

Якщо збір своєчасно не потрапить на бюджетний рахунок або буде неправильно обчислений на тих, хто вважається податковим агентом, накладається штраф. Спочатку передбачена санкція, що складає чверть від заборгованої суми. За повторне порушення, яке виявляється протягом трьох років, розмір до сплати збільшується на половину, наступний штраф обійдеться в 75 % від збору.

Якщо помилка своєчасно виправляється, перераховується, показується у звітності у наступних періодах для тих, хто відповідає за справляння військового збору, санкції не передбачені. Відповідно до статті про адміністративні правопорушення за несвоєчасне повідомлення про утримані суми збору на посадових осіб компанії або організації також накладається штраф, що є не меншим ніж 3 неоподаткованих мінімуми.

На другий день після того як закінчиться строк сплати зобов’язання, на суму боргу я разом з фінансовими санкціями нараховується пеня. Податкова адміністрація надсилає в установу, компанію або приватному підприємцю повідомлення. Сума пені залежить від облікової ставки державного банку та обчислюється у розмірі 120% від неї.

Сподіватися на те, що збір буде скасований через те, що армія стала боєздатною, не варто. На сході країни далі продовжується військовий конфлікт. Голова держави вважає, що видатки на оборону не будуть зменшуватися, а навпаки їх планують збільшувати. Законодавці також підтверджують, що асигнування на потреби армії зростатимуть. Аби стримувати ворога потрібно забезпечити вояків новітньою зброєю та технікою, а це коштує дуже дорого. Тому сплата військового збору в 2018 році не урядом не скасовується.Штрафні санкції

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.