Меню

ЄСВ в 2018 році по новому

Економічна криза ніяк не хоче полишати державу. Аби поповнити бюджет, в якому не вистачає коштів на вирішення найважливіших проблем, змінюється нарахування ЄСВ у 2018 році в Україні. Максимальна база для нарахування внеску матиме інший порядок розрахунку. Суттєві зміни пов’язані з прийняттям закону, який стосується підвищення пенсій. Обговорюватися він почав з весни, а вже восени вступила в дію реформа, завдяки якій впроваджуються деякі новації по сплаті ЄСВ.Економічна криза ніяк не хоче полишати державу

Вимоги до нарахування

Перераховувати внесок доведеться всім, хто наймає на роботу людей. Не звільнятимуться від сплати підприємці, що працюють на загальній системі та подаються нульові декларації. З 2018 вводяться нові норми до закону, що регулював порядок збору та обліку ЄСВ:

  1. Змінюється сума максимальної величини доходу, що оподатковується.
  2. Для деяких категорій встановлюється інший строк сплати.
  3. Додаються нові платники внеску.

У 2017 максимум, на якій нараховувався ЄСВ змінювався тричі, та складав на початок року 40 тисяч, на кінець – 44,05, у 2018 ця величина становитиме –15 зарплат, що на 1 січня вважатимуться мінімальними, й перевищить 55,8.

ФОП, що належать до 1 групи платників, мають перераховувати не півставки єдиного внеску, а повному розмірі як й ті, що належать до другої категорії.

Нові платники

Платниками соціального внеску стануть члени господарств, що знаходяться в розпорядженні фермерів. Якщо вони перераховували ЄСВ на основі добровільної участі у системі страхування, тепер платитимуть обов’язково. Від сплати внеску за себе звільнятимуться лише пенсіонери та інваліди, за найманих працівників ЄСВ вони повинні перераховувати.

Соціальний внесок у 2018 році сплачуватимуть військові частини, органи, що відповідають за забезпечення грошима рядових й офіцерів, поліцейських й тих, кого мобілізують на службу під час особливого періоду. Платитимуть внесок установи, які займаються соціальним захистом населення, та виплачують допомогу, особам які всиновлюють дитину.

Як сплачувати ЄСВ в 2018 році по новому, на кого поширюється дія закону, розказують на семінарах, що проводяться безкоштовно. Якщо підприємство або ФОП припиняє діяльність, пишеться заява в реєстраційну палату. Після цього робиться перевірка правильності нарахування внеску. За несвоєчасну сплату передбачений штрафна санкція у розмірі 10% від його суми.

Новоствореним підприємствам тепер непотрібно реєструватися по всім фондам соціального страхування та перераховувати кошти. В бюджет направляється 22 відсотки від загального фонду зарплати одним платежем. Реквізити для сплати ЄСВ у 2018 можна знайти на сайті ДФС.

Звіт подається не до пенсійного фонду, а до податкової інспекції особисто керівником, особою за довіреністю, електронною поштою з використанням сертифікованого ключа.

Внесок не утримуватиметься із заробітної плати працівника у розмірі 2 % відсотки, як це було до 2016 року.Нові платники

ЄСВ для ФОП на загальній системі

З кінці 2016 року почали масово закривати діяльність приватні підприємці, що подавали нульові декларації. Це трапилось через зміни в законодавчих актах, що стосувалися як спрощенців, так й тих, хто працює на загальній системі. Річ у тім, що всіх ФОП зобов’язали сплачувати ЄСВ не залежно від фінансових можливостей. ДСФ не цікавить, має прибуток підприємець, чи отримав значні збитки.

Читайте також:  Рівень інфляції за листопад 2021 року

Становити розмір внеску повинен 22 відсотки від зарплати, що на 1 січня 2018, передбачена як мінімальний розмір. Перераховувати його фізична особа має власним коштом за кожен місяць, навіть якщо вона навіть не працює вже давно. Через це багато хто припинив діяльність й знявся з реєстрації.

Поширення лікарняних

Крім неприємних нововведень є й сенсаційна зміна. Вона стосується порядку нарахування соціальних виплат. З жовтня 2017 року декретні та лікарняні можуть отримувати не тільки співробітники компаній та заводів, але ті люди, що працюють за цивільно-правовими договорами. Розповсюджується нововведення на членів фермерських господарств, осіб, які впроваджують незалежну діяльність, підприємців.

Отже, ЄСВ з лікарняних у 2018 році в Україні сплачуватимуть й ці категорії осіб, а саме з допомоги:

  • з тимчасової непрацездатності;
  • по догляду за дитиною;
  • по вагітності та пологах.

Така норма вже закріплена законом, але механізм впровадження поки не розроблений. Але вже точно відомо, що сума лікарняного по хворобі не може бути менше ніж мінімальна зарплата, по вагітності – не більше двох її розмірів.ЄСВ для ФОП на загальній системі

Як раніше сплачували ЄСВ

З 2000 року в Україні була впроваджена нова система оподаткування. Деякі малі підприємства і ФОП могли працювати на спрощеній системі. Вони сплачували єдиний податок, але на заробітну плату працівників не нараховувався ЄСВ. Та через декілька років нововведення зазнало змін. Сплата соціального внеску стала обов’язковою для компаній установ та приватних підприємців на спрощеній системі оподаткування.

Його розмір залежав від класу професійного ризику. Для будівельних організації, промисловців він склад до 42%, для бюджетних установ – трохи більше ніж 36. Клас присвоювався Фондом страхування з нещасних випадків та вказувався у звітності.

Читайте також:  Почему покупать жалюзи в Украине лучше на портале Bonline

З 2016 відсоток нарахування на доходи працівників змінився та становить 22% для всіх підприємств. Крім того із заробітної плати кожного окремого співробітника не утримується внесок до пенсійного фонду, що дорівнював в різні роки 1 або 2%.Чи можливе підвищення ЄСВ

Чи можливе підвищення ЄСВ

Останнім часом поширюється інформація про те, що Кабінет міністрів має намір змінити відсоток внеску для підприємств, що належать до першого списку. Люди працюють в них на шкідливому виробництві. Проте для віх інших збільшувати ЄСВ не планується.

Втрати Пенсійного фонду в Україні постійно збільшуються, у відсотках до ВВП вони складають понад 13%. Аби люди, що знаходяться на заслуженому відпочинку, отримували гідні виплати, потрібно збільшувати податки всім, хто ще працює. Але це також не вирішить питання.

Внески, що сплачують співробітники підприємств, установ не є інвестицією в своє майбутнє, бо йдуть на виплати теперішнім пенсіонерам. Якщо збільшити податок, у компанії навпаки не буде коштів на модернізацію. Вирішити проблему можна лише реформувавши пенсійну систему. Тому сплата ЄСВ у 2018 році поки передбачає однаковий відсоток для всіх підприємств.

Як заповнювати звітність

У прикінцеві положення закону про нарахування єдиного соціального внеску вноситься пункт, де вказується, що державний бюджет направлятиме кошти до Пенсійного фонду на покриття видатків від пільгових ставок, що передбачені для деяких громадян. ЄСВ нараховується на зарплату інваліда у розміру не 22%, а 8,41.

У бухгалтера не виникає питань, коли він заповнює додаток 4. А от підприємець часто не знає, що записувати та в які графи.

Суму внеску 8,41 потрібно заносити у той рядок, де ставиться розмір 22%. Так само мають робити громадські організації, де працюють інваліди та застосовується 5,3 відсотка.

З помилкою звіти не приймаються, за несвоєчасне подання застосовується штраф, який збільшуються в рази при повторному порушенню.

Можливо розробники усунуть недолік, чи хоча б роз’яснять свою позицію, адже не кожен підприємець здатний наймати на роботу бухгалтера.

Збільшення стажу

Закони в Україні весь час змінюються, а разом з ними й порядок нарахування ЄСВ. Років з 10 назад ФОП, що працювали на єдиному податку, не сплачували соціальний внесок за себе. Тоді розказували, що період спрощенцям піде у загальний стаж. Тепер інші особи керують державою, а підприємці не можуть подавати документи для призначення пенсії.

Відповідно до закону їм дозволяється укласти договір та сплатити внески, починаючи з 2004, аби період, за який перераховувався єдиний податок, увійшов до стажу.

Читайте також:  Розрахунок відпускних у 2021 році в Україні

Мінімальна величина ЄСВ повинна дорівнювати сумі внеску, що сплачувався в минулі роки. Аби отримати мізерну пенсію доведеться перерахувати десятки тисяч.

Працівники заводів, компаній, державних установ у 2018 році можуть не хвилюватися за стаж, якщо роботодавці сплачували за них внески.

Строк подачі звітності

Додаток 4 підприємства мають подавати не пізніше 20 числа наступного місяця. Сплатити ЄСВ вони повинні до цієї дати. Фізичні особи, в яких є наймані працівники, також повинні нарахувати внесок на їх зарплату та звітуватися в такий термін. Перераховувати гроші можна з рахунку, що є поточним, або готівкою у касі банку.

За себе підприємці спрощенці сплачують ЄСВ раз на квартал у сумі, що не менше встановленого мінімуму, у 2017 він складав 704 гривні, у 2018 становитиме понад 819, за рік розмір сягне 9828. Проект бюджету вже прийнятий в першому читанні. На зменшення ставки розраховувати не варто.

Звітність за себе спрощенці подають до 10 лютого 2019, так само як й ті, що працюють на загальній системі оподаткування.

Зміни в ЄСВ в 2018 році в Україні можуть призвести до зубожіння суб’єктів не тільки малого, а й середнього бізнесу, адже сплачувати внесок потрібно навіть в ті місяці, як отриманий збиток. До Верховної ради надійшов законопроект, що гарантує права підприємцям у сфері соціального страхування.

ЄСВ для самозайнятих осіб у 2018 році також збільшиться. Вони сплачують цей внесок за рік шляхом перерахування з поточного рахунку, або готівкою кінці квітня, враховуючи дані декларації про доходи. В податкову надають звіт за формою 5 Д до1 травня 2019.

Якщо фізична особа являється спрощенцем та одночасно пенсіонером, вона не платить ЄСВ. Але якщо підприємець ще здійснює іншу професійну діяльність, соціальний внесок становитиме не менше 22 відсотки від доходу, отриманого у цій сфері. Пільга тут не застосовується. Ставка ЄСВ у 2018 не має зрости, але збільшиться сума до сплати.Мінімальна величина ЄСВ повинна дорівнювати сумі внеску

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.