Меню

Хто підлягає призову до армії в 2021 році?

Як тільки наближається час призовної кампанії, багатьох молодих українців починає хвилювати багато питань стосовно цього дійства: кого призиватимуть до армії в 2021, який буде призовний вік и т.д. Зараз поширена думка про те, що призовників відправлятимуть одразу в АТО, проте це не так. Призовники у цьому році проходитимуть строкову службу у військових частинах і спеціальних підрозділах, а не братимуть участь у бойових діях на сході країни. Потрапити на фронт вони можуть лише з власної волі, але для цього їм необхідно підписати контракт і пройти спеціальну підготовку.

Хто підлягає призову до армії в 2021 році

Цьогорічна призовна кампанія

Щороку проводиться всього дві призовні хвилі, кожна з яких зазвичай триває мінімум один місяць. Якщо за цей час не набереться достатня кількість призовників, то кампанію можуть продовжити ще на один-два місяці, аж до того моменту, поки не буде призвано достатньо людей. Це пов’язано з тим, що у середньому з тисячі чоловіків, які отримали повістку, у військкоматі  з’являються усього кілька десятків. Інші ухиляються від служби або звільняються через певні обставини чи за станом здоров’я.

Строки проведення

Точна дата початку проведення призовної кампанії наразі невідома. Влада не повідомляє заздалегідь про терміни через те, що молоді люди, знаючи коли починається призов, завчасно йдуть до лікарні задля того, аби отримати фіктивну довідку щодо своєї непридатності для проходження військової служби або ж виїжджають за кордон. Фахівці повідомляють, що цей спосіб доволі дієвий, адже після запровадження такої системи кількість призовників значно збільшилась.

Цьогорічна призовна кампанія

З якого віку можна потрапити до армії?

Раніше до армії забирали усіх хлопців одразу після закінчення школи. Але у 2015 році ці норми було змінено. Тому зараз багатьох чоловіків цікавить, яким буде призовний вік в Україні 2021. Згідно з останніми новинами керівництво країни не буде його змінювати. Отож, молоді люди отримуватимуть повістки з 20 років. Адже у цьому віці юнаки стають більш свідомими, здатні правильно розставити життєві пріоритети та зрозуміти переваги служби у армії.  Максимальній призовний вік наразі складає 27 років.

Особи, що не досягли встановленого віку мають право потрапити до армії, підписавши спеціальний контракт, проте збройні сили не мають права змушувати таких юнаків до проходження служби. Інформації про примусовий призов жінок наразі немає, отже, й у цьому році обов’язковій військовій службі підлягають лише чоловіки. Жінки можуть потрапити до армії лише за власним бажанням. Відповідно останнім свідченням у Військових силах України служить близько 55 тисяч жінок.

Читайте також:  Курс гривны к доллару в 2020 году

Люди, які щойно закінчили школу або не мають вищої освіти проходитимуть військову службу впродовж півтора року, а ті, хто закінчив вищий навчальний заклад матимуть можливість скоротити цей строк до одного року.

Хто підлягає призову до армії в 2021 році

Збройні сили України мають право приймати до своїх лав усіх, хто досяг відповідного віку або виявив бажання проходити строкову службу у військових частинах. Очікувана кількість призовників у цьому році протягом однієї хвилі складає чотирнадцять-шістнадцять тисяч чоловік.  Також слід окремо зазначити про офіцерів запасу. Оскільки зараз в країні не вистачає кваліфікованих кадрів, то особам, що здатні керувати підрозділами приділятиметься особлива увага. Щоразу буде призиватися від п’ятисот до тисячі досвідчених фахівців.

Дії після отримання повістки

Після початку призовної кампанії молоді люди почнуть отримувати повістки. Їх розсилатимуть за місцем проживання, тому у разі переїзду, необхідно завчасно повідомити про це. До військкомату потрібно з’явитися не пізніше, ніж за десять днів з дня отримання повістки і пройти медичну комісію. В іншому разі це буде вважатися ухиленням від призову і каратиметься адміністративною (штраф), а в подальшому кримінальною відповідальністю (строк до трьох років). Винятком вважається лише, якщо людина не прибула з поважної причини: стихійне лихо, хвороба, смерть близького родича. В усіх інших випадках буде визнано, що людина навмисне ухиляється від відповідальності. Якщо людина отримала повістку особисто і відмовилась йти до військкомату або написала заяву, що підтверджує її незгоду проходити військову службу, це буде підставою для звернення у суд і застосування до неї статті 335 УКУ, що загрожує обмеженням волі на три роки (умовний термін).

Дії після отримання повістки

Висновок

Отже, не слід боятися служби у збройних силах України. Призовникам у цьому році нічого не загрожує. Вони будуть проходити свою службу у спеціалізованих військових частинах, а до АТО можуть потрапити лише за власним бажанням. Стосовно призовного віку у 2021 році, нічого не змінилося, він й надалі складатиме 20 років.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.