Меню

Як рахувати ПДФО у 2020 році в Україні?

Як відомо, усі українці, що утримують будь-який грошовий прибуток в країні, змушені, відповідно до чинного законодавства сплачувати податок. Основним податком на прибуток є ПДФО. Такий відраховується як із заробітних плат, так і з премій, коштів за оренду транспорту чи нерухомості, підприємницьку діяльність. На щастя українських громадян,  відсоток ПДФО у 2020 році в Україні не збільшиться і залишиться на тому ж рівні що й в попередні роки, однак деякі відмінності в його вирахування все ж таки є.

Для чого потрібна ЄТС?

Що саме оподатковується?

Податковий кодекс чітко вказує з яких саме доходів особи повинен вираховуватись відсоток в державний бюджет. Варто вказати основні з них.

 1. Основна ставка ПДФО в Україні. По 18% від нарахованої суми повинні виплачувати працевлаштовані зі своєї зарплати, а також виплат, отриманих на основі ЦВХ чи лікарняних.
 2. Враховуючи свій сукупний місячний дохід, по 18% повинні віддавати усі особи, зайняті підприємницькою діяльністю, але які перебувають платниками загальної системи.
 3. Стільки ж відсотків доведеться віддавати, здаючи в оренду будь-яких об’єкт нерухомості чи автотранспорт.
 4. Незалежно де саме перебуває депозит (в банку чи в кредитній спілці), по 18% повинні віддавати його власники з прибутку.
 5. Не менше зобов’язані віддавати і «багаті пенсіонери». До таких відносяться особи, які отримують понад 10 прожиткових мінімумів за один місяць. Враховуючи статистику 2020-го року, це 20270 грн. Важливо: 18% вираховується із надлишку, тобто, якщо пенсіонер отримує по 30000 грн., тоді оподатковується лише 730 грн.
 6. Зі своїх дивідендів повинні віддавати по 9% особи, що не є платниками додаткового податку на прибуток.
 7. По 5% з дивідендів віддавати потрібно тим, хто таких відрахувань державі не віддає.
 8. Також 5 % від суми спадщини чи дорого вартісних подарунків повинні віддавати ті, хто отримував «дарунок» від далеких (другого ступеня) родини, або ж від осіб, які не вважаються рідними.
Соціальні виплати

Що не підлягає оподаткуванню?

Не доведеться дізнаватись про натуральний коефіцієнт ПДФО 2020 в Україні тим, хто:

 • отримав подарунок чи спадщину від близьких родичів;
 • аліменти;
 • вартість оздоровлення, путівки чи відпочинку, які оплачуються для працівника роботодавцем;
 • майнове чи грошове утримання військовослужбовців, що несуть строкову службу;
 • гроші під заяву, за умови, що будуть вони повернені вчасно.
Читайте також:  Нові штрафи за порушення ПДР в 2021 році

Податкова знижка та хто має на неї право

Держава передбачає певні обставини, котрі дають змогу громадянам України отримувати знижку податкову. По суті, це право працевлаштованої особи повернути назад сплачене ПДФО за умови, що в них були особливі різновиди видатків, на які було витрачено значну частину заробітної плати. Такими витратами податківці вважають кошти:

 • витрачені на будівництво чи покращення житлових умов;
 • на переобладнання чи технічне покращення транспортних засобів;
 • оплата засобів репродуктивного здоров’я;
 • покриття страховки на недержавну (накопичувальну) пенсію;
 • плата за навчання;
 • відсотки за іпотеку;
 • благодійні внески чи пожертви.

ПСП

В окремих випадках громадяни також можуть подавати документи на отримання так званої «податкової пільги». Така може розраховуватись як для дорослої особи, так і на дітей – коли працівник повинен ще утримувати неповнолітніх малюків. ПСП визначається як 0,5 від встановленого на поточний рік прожиткового мінімуму, тобто в 2020-му році вона становитиме 1013,5 грн.

Як рахувати ПДФО у 2020 році в Україні?

Здійснити розрахунок оподаткування доволі просто. Для цього працівнику достатньо знати точну суму нарахованої йому заробітної плати за місяць. Наприклад: робітник за повний відпрацьований робочий час отримав зарплату у розмірі 5500 грн. Відтак:

ПДФО = (5500 × 18)/100 = 990 грн.

До виплати (без врахування інших відрахувань) – 4510 грн.

Звітність

Податковим агентом для працевлаштованих осіб виступає бухгалтерія його установи чи підприємства. Таким чином, сам працевлаштований не повинен нічого оформляти. Що ж стосується підприємців, орендодавців та інших осіб, котрі повинні сплачувати податки, то для них Мінфін передбачає заповнення форми 1ДФ.

Читайте також:  Добові витрати на відрядження в бюджетних установах в 2020 році по Україні

Зміни останніх років

Якщо прослідкувати зміни в податковій системі останніх років, то варто вказати, що сплачувати ПДФО стало простіше.

Так, ще в 2018-му році віддавати по 18% повинні були усі студенти, які за успішність свого навчання отримували від держави винагороду понад 2470 грн. З 2019-го року повністю звільняються від відрахувань усі традиційні прибутки стипендіатів, зокрема й винагороди у приватних вузах, а також різноманітного роду гранти та премії.

податок

Порівняно із 2018-м, в 2019-2020-х повністю звільняються від податку стразові виплати.

Зменшилась і сума оподаткованої частини подарунків. Якщо раніше вона становила 18% від усієї вартості подарунку, якщо його ціна перевищувала 930,75 грн., то з 2019-2020-х підлягає вирахуванню лише та частина, яка більша аніж 1043 грн.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.