Меню

Як рахувати ПДФО у 2021 році в Україні?

Новина про введення єдиної форми звітності означає виникнення нових складнощів у роботі. Виключити, що відсоток ПДФО у 2021 році в Україні залишиться на рівні 2019 року ніхто не може. Пропонуємо розглянути зміни та проаналізувати нововведення щодо змін та коригування ПДФО в новому році.

Нарахування ПДФО в Україні

Категорії платників – чому приділити увагу?

ПДФО – обов’язковий податок для осіб, які отримують прибуток. Сплата збору не залежить від віку і статі. Категорії платників визначені на законодавчому рівні. До них належать:

 • резиденти – іноземного походження громадяни, які перебувають на території держави тривалістю 183 днів на рік;
 • нерезиденти – особи, які не обов’язково мають громадянство, але здійснюють господарську або комерційну діяльність, яка приносить дохід;
 • податкові агенти – роботодавці, до яких застосовується персональна ставка ПДФО в Україні.

При сплаті податків важним показником є сумарний дохід, отриманий протягом календарного року. Не важливо, зароблений прибуток в Україні, або за її межами.

Ставка ПДФО в Україні в  2021 році

Стандартна на сьогоднішній день ставка становить 18%. Але є винятки з правил, коли розмір внесків зменшують до 5%. Зазвичай вона пов’язана з доходами від наступних напрямків:

 • акція;
 • корпоративні права;
 • продаж недобудованого об’єкта;
 • реалізація деяких видів майна
 • податки на зарплату потрапляють під дію інших правил.
Нововведення з розрахунку ПДФО у 2021 році

Від сплати збору звільняються категорії громадян з наступними обставинами:

 • якщо пенсійні виплати (доходи) призначаються ветеранам та інвалідам війни;
 • доход отримано від продажу нерухомості протягом 1 календарного року (правило діє в випадках, коли за звітний період була продана одиниця і володіння їй складає більше трьох років);
 • доход отримано від продажу рухомого майна за 1 рік (правило діє в випадках, коли за рік продана 1 одиниця, в інших, застосовується оподаткування);
 • заощадження були передані Ощадбанку СРСР до 1992 року – до них також не застосовують оподаткування (правило поширюється на будь-які види заощаджень, цінні папери);
 • майно позачергово отримується інвалідами, ветеранами, або сиротами;
 • громадянин став спадкоємцем першої або другої черги, в результаті чого отримав майно.
Читайте також:  Налог на прибыль на 2022 год

В чинному податковому законодавстві передбачено набагато більше випадків, коли від зборів можна звільнитися, ознайомитися з якими можна завдяки інтернет-ресурсам. Особливий порядок по сплаті реалізується для підприємств, що працюють у сфері енергетики.

Величина пільги визначається в залежності від того, який прожитковий мінімум на території держави встановлений до поточного року. Коригування вносяться лише 1 раз, потім показник залишається таким же протягом повних 12 місяців.

Наявність пільги підтверджується власноручно написаною заявою та пакетом документів. Дія починається з моменту передачі інформації спеціалісту, але застосовується тільки по одному робочому місцю. Державним службовцям потрібні тільки підтверджуючі документи, від заяви можна відмовитися.

Порядок звітування громадян та підприємців у 2021 році

Звітність подається юридичними та фізичними особами, які виплачують частину прибутку іншим громадянам. При подачі документації враховуються наступні особливості:

 • можливість передачі інформації на різних носіях виключена;
 • правонаступник реорганізованого підприємства може подавати відомості самостійно;
 • найменування довідки 2НДФЛ на найближчий час залишається незмінним.
Як розрахувати ПДФО у 2021 році в Україні

Нові форми мають менш розділів в порівнянні з попереднім роком. Відразу заповнюються 2 листа. Як рахувати ПДФО у 2021 році в Україні можна узнати на офіційному сайті податкової інспекції або завдяки консультації юриста. Несвоєчасна сплата податків, або ігнорування тягне за собою штрафні санкції, які в 2021 році збільшені в декілька разів.

Читайте також:  Акцизний податок в 2020 році в Україні

ПДФО для пенсіонерів

Останні інформаційні новини свідчать, що у 2021 році змін в правилах оподаткування пенсійних

Оподаткування по відношенню до пенсій буде застосовуватися в тих випадках, коли кінцева сума виплат становитиме десяти прожитковим мінімумам, або перевищує цей показник. Стандартна ставка податку на доходи фізичних осіб в Україні в 2021 році діє по відношенню до пенсій із зарубіжних джерел. При цьому можна не платити податок двічі, якщо один раз він вже перераховується до бюджету.

Резюме

Зміни в системі ПДФО очікуються, але не кардинальні. Збільшення податків позитивно відображується на добробуті країні та поповненні державного кошику. Наскільки зміниться натуральний коефіцієнт ПДФО 2021 в Україні стане відомо наприкінці 2020 року.

Сьогодні усі сили влади направлені на боротьбу з короновірусною інфекцією. Тому напруга на фізичних та юридичних осіб зменшена до мінімальної. При цьому треба пам’ятати, що зміни в законодавчих актах не за горами.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.