Меню

Яка буде середня зарплата в Польщі у 2021 році?

З моменту, як було оголошено про безвіз мільйони громадян України поїхали на заробітки. Більшість з них, особливо мешканці західних областей, вирушили до сусідньої Польщі. На це було декілька причин. По-перше, це близькість до України, по-друге — схожий менталітет та мова, та важливіше за усе — гідна заробітна плата.

Яка буде середня зарплата в Польщі у 2021 році?

Заробітна плата у Польщі за професіями

У зв’язку з пандемією коронавірусу в багатьох країнах Європи та світу спостерігається фінансова криза. Українці також відчули її на собі повною мірою. За минулий рік багато приватних підприємців не змогли втримати свій бізнес на плаву та були вимушені закрити його. Із-за цього тисячі робітників залишилися без роботи та почали шукати нові місця.

Що стосується сусідньої Польщі, то тут ситуація більш оптимістична. Навіть у період пандемії у країні відбувається ріст економіки. Така тенденція потребує збільшення робочих місць та заохочення працівників. Але громадяни Польщі віддають перевагу роботі у сусідніх країнах, тому для наших співвітчизників завжди є вакансії.

Спробуємо розібратися, яка середня зарплата в Польщі у 2021 році за професіями. Статистика свідчить, що у 2021 році найбільш затребуваними професіями є лікарі, будівельники, водії-далекобійники, зварювальники та працівники виробничих професій. Станом на 1-й квартал 2021 року рейтинг 10 самих оплачуваних професій виглядав наступним чином:

 • інженери — заробітна плата від 7000 євро;
 • медсестри — 6500 євро;
 • програмісти — 1100-1800 євро;
 • стоматолог — 1500 євро;
 • профільні лікарі — 1200-1600 євро;
 • зварювальник — 500-1200 євро;
 • няня — від 400 до 800 євро;
 • покоївка — 500-800 євро;
 • гід — 450-700 євро;
 • вчитель, поліцейський, пожежний — від 600 євро.

При працевлаштуванні треба зауважити, що усі зарплати вказуються у брутто та нетто. Різниця полягає у наступному: брутто — це заробітна плата з урахуванням усіх податків, відповідно нетто — чиста заробітна плата, яку працівник отримує на руки.

Читайте також:  Зарплата в органах місцевого самоврядування у 2020 році в Україні

Розмір податків, які вираховуються із заробітної плати залежить від місцевості, у якій працює робітник. Податки поділяються на уніфіковані для країни та місцеві. Щодо загальних зборів, то вони є наступними:

 • внески у пенсійний фонд (9,76%);
 • обов’язкове медичне страхування (7,77%);
 • внески у фонд по втраті працездатності (1,5%);
 • обов’язковий податок, який платить іноземний робітник (2,45%);
 • податок на прибуток з вирахуванням усіх соціальних виплат (6,63%).

Мінімальна заробітна плата у Польщі

Польща є державою, у якій рівень мінімальної заробітної плати встановлюється на законодавчому рівні. Так у 2020 році мінімальна заробітна плата з урахуванням усіх податків становила 2600 злотих. Урядом було прийнято рішення щодо її збільшення. Вже наприкінці минулого року стало відомо що мінімальна зарплата в Польщі у 2021 році зросте на 7,7 відсотка або на 200 злотих, і тепер становитиме 2800 злотих.

Зарплата в Польщі по воеводствам

Саме такий розмір мінімальної заробітної плати було розраховано виходячи з показників економіки за останній рік. Таке підвищення стало хорошою новиною для близько чим 1,7 млн. Громадян. Саме така кількість отримує мінімальну заробітну плату. Вперше за всю історію країни вона перевищила 2000 злотих при урахуванні усіх видатків.

Таке підвищення можна вважати хорошим результатом за умов спаду темпів росту економіку у порівнянні з планами. Ще у 2019 році уряд обговорював, що у 2021 році в Польщі рекордно підвищиться зарплата, та буде становити більш ніж 3000 злотих. Але життя внесло свої корективі.

Читайте також:  Розмір заробітної плати прокурорів в 2018 році в Україні

Виплати українським заробітчанам

Щоб привабити молодих спеціалістів залишатися працювати у країні у Польщі існує цікава система нарахування заробітної плати. Якщо декілька років назад спеціаліст без стажу роботу міг розраховувати лише на 80% від окладу, то тепер йому виплачують його повністю. Також якщо у робітника виникла перерва у виконанні робіт не з його вини, роботодавець виплачує йому мінімальну заробітну плату за години простою.

У зв’язку з прийнятими змінами українці також можуть розраховувати за збільшення виплат. Через те, що багато хто з них працює на мінімальну заробітну плату, то виходить, що українським заробітчанам у Польщі підняли зарплату. У разі погодинної оплати праці українець буде отримувати на 1,3 злотих більше у порівнянні за минулим роком. Також для них збільшиться надбавка за роботу у нічні години. При роботі з 22 до 7 години нараховується 20% надбавки на годину мінімальну ставку.

Таке підвищення заробітної плати ще більше привабить наших співвітчизників на підприємства Польщі. Як би це не звучало сумно, але власна країна не здатна забезпечити спеціалістам гідні умови праці та її оплату, тому мільйони громадян України вимушені покидати свої домівки та родини і їхати у пошуках кращих умов. Але хіба це вихід із ситуації, чи можливо уряд задумається про відновлення вітчизняних підприємств.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *