Меню

Яким буде податок на додану вартість в 2021 році в Україні?

Українці вже давно звикли, що уряд готує зміни до нового року. 2021 рік не став виключенням. Депутатами прийняли немало законів, постанов та змін до них, дія яких розпочиналась вже з перших днів року.

Однією з законодавчих новин стало прийняття змін до Закону України, який регламентує внесення змін у Податковий кодекс держави. У цьому нормативному документі прописані усі зміни щодо податку на додану вартість. Гарною новиною є те, що планується його зниження. Але радіти можуть не всі. Кого торкнуться зміни і коли можна чекати зниження і яким буде податок на додану вартість у 2021 році в Україні?

Яким буде податок на додану вартість в 2021 році в Україні?

Загальна інформація

Якщо хтось не слідкує за законодавчим новинами повідомляємо, що зміни у відповідному нормативному документі було прийнято урядом ще у грудні 2020 року. Згідно з прийнятими змінами ставка ПДВ в Україні для деяких послуг та товарів знизиться з 20 до 14 відсотків та навіть до 7 відсотків. Попри те, що законопроєкт було прийнято парламентом, ще довгий час деякі фракції та депутати пропонували його скасувати. Офіційно їх було опубліковано 24 лютого 2021 року і наступного дня вони вступили у дію.

Змінами до Закону України регламентується зниження розміру збору, але воно стосується не усіх сфер торгівлі та надання послуг. Уряд вирішив зменшити ставку для платників податку на додану вартість в Україні, які залучені у постачанні деяких видів продуктів сільського господарства. Метою зниження ставки податку є підтримка виробництва товарів сільськогосподарського призначення в Україні. Вважається, що це привабить інвесторів та збільшить залучення інвестицій в галузь, підвищить конкурентоспроможність вітчизняного сільського господарства.

Але не тільки сільське господарство отримає пільги від уряду. До переліку галузей, які користуються зниженою податковою ставкою, увійде сфера кіно, культури та готельного бізнесу. Зниження для них ПДВ до 7% пов’язано з пандемією коронавірусу, який призвів до тимчасового припинення роботи кінотеатрів, театрів та багатьох готелів в Україні.

Читайте також:  КПК України станом на 2022 рік

Пільги для сільського господарства

Перше, що треба знати виробникам та експортерам продукції сільського господарства, що теперь податок на їх продукцію буде становити 14% вже з 1 березня 2021 року. Податкова служба розробила нові бланки податкових накладних, де передбачила графи, в яких буде інформація про грошове надходження від тих груп продуктів, які мають податкову ставку 14%. Це дасть можливість прозоро та відкрито розрахувати податок для виробників.

ПДВ в бюджет країни

Останні новини про відсоток податку на додану вартість свідчать, що зменшення ставки передбачено по операціях ввозу в Україну деяких видів продукції, а саме:

  • корів та свиней;
  • цільного молока;
  • майже усіх видів злакових;
  • масляничних культур;
  • бобових;
  • суріпиці або рапсу.

Це має допомогти підвищити інвестиційну привабливість для іноземних інвесторів та задовольнити попит на ці групи товарів сільського господарства.

Пільги для культури та готельного бізнесу

Це більше пільг аніж сільському господарству урядом було передбачено для підприємців, діяльність яких пов’язана зі сферою культури та готельного бізнесу. Так для них передбачено зменшення відсотку податку на додану вартість до 7%. Урядом приведено перелік послуг, які можуть оподатковуватися за цією ставкою.

  1. Проведення будь-яких вистав та постанов, виступів за участю професійних артистів та акторів, або мистецьких колективів чи груп артистів. К таким послугам мають відношення театральні, балетні, хореографічні постанови, музичні виступи артистів та колективів, циркові та лялькові вистави. Також зниження ставки торкнеться послуг з організації прем’єр фільмів та культурно-мистецьких заходів.
  2. Послуги, якими передбачено демонстрацію оригінальних творів музики, організацію виставок, екскурсій у музеях, зоопарках або заповідниках.
  3. Послуги з організації демонстрації фільмів для осіб з порушенням зору або слуху. Це стосується фільмів адаптованих в україномовні версії.
  4. У разі, якщо готелі надають послуги особам,яким необхідне тимчасове або постійне розміщення, то тоді вони мають право розраховувати за сплату податку по зниженій ставці.
Читайте також:  Каким будет налог на добавленную стоимость в 2021 году в Украине?

Це більшими податковими пільгами у 2021 році буде користуватися в Україні кіноіндустрія. Урядом було запропоновано звільнити від сплати податку імпорт товарів кіно, які входять до культурної спадщини. Також до 2023 року включно ПДВ не буде нараховуватися на операції пов’язані з виробництвом кіно.

Калькулятор ПДВ на 2021 рік можна бути не вмикати для операцій з розповсюдження та демонстрації фільмів, як зроблені в Україні так і закордоном,  які було продубльовані та озвучені українською мовою на території країни. При цьому повинна зберігатися одна умова, що ці фільми мають бути адаптовані для осіб з порушенням зору та слуху. Строк дії пільгового періоду оподаткування буде діяти до 01.01.2025 року по всій території України.

За результатами фінансового року можна буде зробити висновки, чи допомогли податкові пільги економіці країни в цілому і чи змогли пережити спад сфери культури та готельного бізнесу.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.