Меню

Якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2022 році?

Свято Благовіщення 2022  є насправді одним із найзначущіших свят, які відіграють важливу роль для християнства. Не в залежності від того, чи йде мова про представників католицизму, чи праслав’я це свято дійсно вважається світлим днем, одним із дванадцяти найголовніших дат для християнства. Цей день пов’язаний із святкуванням поблажливості благої вісті Діві Марії, яка дізнається про свою неабияку роль для життя людей на всій планеті, тобто народження Сина Божого.Свято Благовіщення 2020

Визначення дати відзначення Благовіщення у 2022 році

У відповідності до уже офіційно опублікованої інформації, дата Благовіщення в 2022 році випадає, як і завжди, на сьоме квітня. Таким чином, щороку цей великий світлий день для християн відзначається протягом останнього тижня Великого посту.

Дата сповіщення народження майбутнього Спасителя та Сина Божого дійсно виявляється неминущою, тобто такою, яка не змінюється в залежності від дати святкування Великодня. Таким чином, кожен рік представники католицизму та православ’я святкують Благовіщення саме сьомого квітня (якщо йдеться про церковний святковий календар нового стилю) або ж двадцять п’ятого березня (якщо говорити про дату відзначення вищевказаного релігійного свята у відповідності до юліанського календаря, тобто календаря старого стилю).

Якщо говорити про наступний 2022 рік, то це свято припадає на суботній день. Оскільки це буде квітень, цілком можливий світлий та теплий день, наповнений ніжним сонячним промінням.Визначення дати відзначення Благовіщення у 2020 році

Історія святкування Благовіщення

Згідно із історичними хроніками перші святкування цієї важливої релігійної дати датуються п’ятим — шостим століттям. Перші відзначення Благовіщення розпочались ще в Константинополі, який в ті далекі часи насправді вважався найбільшою культурною та релігійною столицею для представників християнського віросповідання.

Євангеліє викладає канонічну версію подій, що вважаються першопричинами виникнення цього свята. Згідно із запропонованою версією в Євангеліі повідомлення про народження Сина Божого Діва Марія отримала від архангела Гавриїла. Що стосується його перших слів стосовно надзвичайно світлої події, то вони були наступними: “Радуйся, Благодатна!”. Як стверджує переважна більшість теологів у даному випадку насправді йдеться про першу благу вістку, яка виникла після того, як Адам та Єва були вигнані із садів Едему. Саме тому недивно, що історія свята Благовіщення в 2022 році, як і завжди, асоціюється у православних християн та католиків із дійсно світлою подією для усієї планети.

Слід звернути на те, що дата двадцять п’ятого березня (у відповідності до юліанського календаря, тобто за старим стилем) була обрана зовсім невипадково. Справа вся в тому, що саме цей день віддалений від дня Різдва Христового на дев’ять місяців, які асоціюються із часом виношування дитини. Таким чином, світла релігійна подія також дозволяє підкреслювати людяність Сина Божого, який виношувався так, як і звичайні людські діти.

Традиційні особливості відзначення Благовіщення українськими віруючими

Незважаючи на те, що вище вказане свято має релігійне походження, традиції святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці стосуються також і цілого ряду народних особливостей. Саме таким чином, у випадку зі святкування Благовіщення українськими католиками чи православними християнами одне із найбільших релігійних свят отримую нове та незвичне, українське, сучасне трактування.

Згідно із традиційним християнським розумінням та сприйняттям Благовіщення входить до ряду найважливіших релігійних свят в річному циклі. Якщо Різдво Христво символізує зимову пору року, а свято Івана Купала — літню, Воздвиження відповідає завжди осінній порі, то Благовіщення відноситься до весняної пори року. У відповідності до українських народних повір’їв саме з цього дня розпочинається інтенсивне пробудження природи. Народні прикмети говорять про те, що щуки намагаються розбивати річковий лід за допомогою своїх хвостів, а на замерзлій землі появляється все більша та більша кількість гадів земних, серед яких:

  •  жаби;
  •  ящірки;
  •  змії;
  •  комахи.

Для слов’ян уже традиційним на Благовіщення був початок оранки: наші предки насправді вважали, що в цей день земля нарешті прокидається після тривалого зимового сну. Саме тому в перший день пробудження життєві струми землі вважались особливо активними, що, звісно ж, мало б сприяти дійсно хорошому врожаю.відзначення Благовіщення українськими віруючими

Читайте також:  Дата проведення дня Перемоги в Україні у 2022 році

Окрім цього, не слід забувати і про те, що Благовіщення вважається також традиційно першим днем справжньої весни, коли уся природа пробуджується та починає оновлюватись. Згідно із традиціями саме в цей день було необхідно одягатись в новий одяг, взуватись в нове взуття та використовувати лише нове начиння. Таким чином, оновлення стосувались не лише природи, але і звичайного життя кожного християнина.

Для тих, кто цікавиться, коли буде Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2022 році, буде цікаво дізнатись також трішки більше про традиційні особливості його святкування в давні часи. Ранок повинен був розпочинатись із умивання. Вважалось, що саме в цей день і саме холодна джерельна вода може допомогти змити будь-які хвороби, що могли накопичитись протягом зимової пори року. Завдяки світлій, благій вісточці вода володіла дійсно цілющими властивостями, через що навіть важко хворі люди намагались обливатись водою, яку можна було взяти зі струмка, колодязя чи навіть річки.

Святкові частування в цей день також відрізнялися своїми характерними особливостями. Оскільки Благовіщення відзначається протягом Великого посту, скоромна їжа залишалась забороненою, хоча певні послаблення щодо страв були дозволені. Серед найбільш поширених та популярних страв для частування була гаряча їжа, риба річкового походження, рослинне масло і навіть трохи вина.

Що стосується гарячих страв та десертів, то господиням доводилось займатись приготування спеціального печива у формі пташок-жайворонків. В першу чергу, така приваблива випічка призначалась для дітей, які раділи від можливості частувати її з медом, ягодами та горіхами. Варто звернути увагу, що в цей день було прийнято не лише насолоджуватись випічкою, але й ділитися нею з іншими дітьми, сусідами та перехожими, мандрівниками та богомольцями. Таким чином, уже з самого раннього дитинства дітей привчали до того, щоб вони вміли та розуміли значення ділитись з іншими.церква на Благовіщення

Читайте також:  Поминальні дні в 2020 році в Україні

Не в залежності від того, якого числа Благовіщення Пресвятої Богородиці в 2022 році, обов’язковою святковою стравою на любому столі залишались хлібці, приготовлені за допомогою пшеничного борошна. Наші предки називали такі хлібці просфорами. Проскура, що була освячена в церкві, роздавалась для кожного члена родини. Окрім цього, один хлібець повинен був знаходитись перед іконою. По завершенню святкування цей хлібець потрібно було занести в засіку, заховати серед бочок та мішків, наповнених зерном. Вважалось, що за допомогою благовіщенською просфори кожна людина мала можливість забезпечити себе багатим урожаєм. Саме тому навіть початок сівби не проходив без цих священних хлібців, які сприяли захисту плодотворної землі від шкідливого впливу хворіб та різноманітних живих шкідників.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.