Меню

Якого числа день людей похилого віку в Україні?

День людей похилого віку повинен нагадати про старших, нагадати про те, що вони потребують більше уваги допомоги та підтримки. Цей день має особливе значення для всього суспільства, тому відзначається як міжнародне свято з 1991 року. Історію походження, про традиції свята, а також, якого числа відзначатимемо день людей похилого віку в України у 2021 році, дізнаєтесь зі статті нижче.

День людини похилого віку вшановуємо 1 жовтня. Цей день  міжнародного значення. До речі, дата вибрана не навмання: існує думка, що старість – це золотий час. Осінь, як відомо, теж називають золотою порою, тому було прийнято рішення виділити старшому поколінню спеціальний день восени.День людей похилого віку

 

Історія виникнення свята

Вперше люди замислились про можливість створення свята для похилих людей майже в самому кінці 20 сторіччя, а саме у далекому 1970 році. Така ідея прийшла в голову дослідникам, які займались питанням старіння населення Землі та вивчали вплив людей старшого покоління на економіку.

Відзначати свято почали скандинавці. Через якийсь час і в США вирішили виділити для пенсіонерів спеціальний день. А незабаром свято набуло міжнародного статусу. Трапилася ця знакова подія у 1990 році.

А через рік Генеральна Асамблея визначила принципи всесвітньої організації у відношенні люде похилого віку, а через рік затвердила декларацію по проблемам старіння. Тоді ж світ відзначив десятиріччя Міжнародного плану дій по проблемам старіння, яких прийняли у Відні. Загальна мета цього документу – забезпечити гарантії економічного та соціального забезпечення людям похилого віку.

Україна входить до членства ООН. Країна підтримує ініціативу міжнародного товариства і також щорічно відзначає це свято. Цей день не лише привід нагадати оточуючим про обов’язки перед поважною частиною людства. Це також привід подумати над подальшою долею людства та зв’язком поколінь.

У 2021 році світ буде святкувати 29й День людей похилого віку. Святкування, як звично, заплановане на 1 жовтня, в цьому році ця дата припадає на вівторок.

Згідно міжнародної класифікації людину похилого віку вважають особу, яка досягла 65 річного віку. На сьогоднішній день 10% людей у світі відноситься до цієї категорії. Згідно розрахунків ООН до 2050 року число людей похилого віку збільшиться вдвічі.

За даними статистики України кожен 5 мешканець – особа похилого віку. Майже половині з них постійно потрібна допомога. Більша частина людей існує за межею бідності. Багато літніх людей проживають у незадовільних умовах, а найбільшою проблемою являється відсутність адекватного медичного обслуговування.

Традиції свята

В перший день другого місяця осені у всьому світі прийнято дзвонити своїм бабусям та дідусям, мамам та татам, щоб просто ще раз сказати їм, як сильно ви їх любите, та поділитись останніми новинами. А щоб нагадати молодому поколінню про те, що варто подзвонити своїм родичам, по телевізору в цей день показують соціальну рекламу, яка закликає «згадати, хто подарував життя».

Між тим 1 жовтня увагу винуватцям свята приділяють не лише їх діти. В цей день в багатьох державах світу традиційно для старшого покоління влаштовують концерти та фестивалі, благодійні виставки, спортивні змагання, кінопокази, різноманітні конкурси та вечори відпочинку, на яких пенсіонери збираються разом. Крім цього, проводяться різноманітні конгреси та конференції, які закликають звернути увагу до проблем людей похилого віку. На них обговорюють питання захисту прав населення похилого віку на Землі.

Читайте також:  Дата проведення дня рибалки в Україні у 2020 році

Зазвичай, не забувають про старих і влада, до цього дня підвищують пенсії, нараховують додаткові виплати та пільги.

Також 1 жовтня обов’язково виступає з промовою генеральний секретар ООН, в якій закликає забезпечити та шанувати права людей похилого віку.

На сьогоднішній день демографічна ситуація у всьому світі загрожує швидкому старінню населення. На думку ООН оточуючи повинні більш уважніше ставитись до похилих людей. Варто дати можливість людям пенсійного віку не почувати себе непотрібними, бути корисними.

Ми майже не замислюємося над тим хто такі люди похилого віку. У них є найцінніше – досвід, знання та мудрість. Їх знання та досвід можуть бути неоціненними.

Важливо зрозуміти, що турбуватися про ветеранів та пенсіонерів потрібно не лише на свята, а й кожного дня. Здоровий спосіб життя, профілактика хвороб, створення умов життя та праці літнім людям дає можливість повноцінно жити ще досить тривалий час. Не варто забувати, що працюючі літні люди допомагають своїм сім’ям та державі, підтримують економіку.Традиції свята

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.