Меню

Якого числа день Студента в Україні в 2021 році?

Молодим людям цікаво дізнатися, коли буде день Студента в Україні в 2021 році. Якщо хтось не знає, якого числа він святкується, слід орієнтуватися на церковний календар, в якому він відзначений як іменини всіх жінок, що носять ім’я Тетяна.

Це всім відома дата – 25 січня. При цьому не слід забувати ще одну дату, 17 листопада, це другий день, коли студенти можуть святкувати та відриватися по повної.

Якого числа день Студента в Україні в 2021 році?

Історія появи свята

Розбиратися, якого числа день Студента в Україні, треба починати з історії. Історики в один голос стверджують, що День студента в Україні був самим гучним днем у році. В ті роки великі та маленькі групи студентів з ранку починали гуляння, горланячи пісні і шумно веселячись.

Вони спеціально співали якомога голосніше, щоб ще раз затвердити свої права на цей день і продемонструвати свободу і самодостатність. І особливою популярністю користувався Студентський гімн.

Професійне свято студентів відрізнявся від всіх інших свят ще й тим, що в цей день стиралися всі соціальні відмінності – не мали значення вікові показники та рівень багатства, скасовувалися чини і звання. Абсолютно всі, і маститі вчені, і успішні бізнесмени, і важливі чиновники, і молоді фахівці, забували про те, що вони вже чогось домоглися в житті, і просто відчували себе «старими студентами». Це було воістину Всеукраїнське свято, яке об’єднувало студентів і професорів, нинішніх і колишніх у всій державі.

До речі, свій день студенти відзначали не тільки піснями, але гучними гуляннями, на яких випивка лилася рікою. Про це згадували великі письменники, наприклад, Чехов:  25 січня 1884 студенти «випили все, крім Москва-ріки, і то тільки тому, що вона замерзла».

Читайте також:  Світові ювілейні дати в 2021 році

Саме поетом господарі трактирів, пивних і ресторанів не тільки не замикали своїх закладів, але ретельно готувалися до Дня студента: закуповувалися величезні кількості горілки, пива і дешевого вина, прибиралися дзеркала і пристойні меблі (замість неї встановлювалися самі звичайні столи і лавки), підлоги засипалися тирсою, а кухарі готували виключно холодні закуски.

Описуючи гуляння студентів, другий письменник назвав Тетянин день до неподобства розгульним святом. І він знав, про що говорив. Розумні промови ораторів змінювалися гучною загальною розмовою, десь пили, десь співали, десь качали особливо улюблених ораторів, десь з’ясовували хто розумніший і сильніший, комусь порвали сюртук, комусь розбили окуляри… Під час студентських застіль можна було навіть виголошувати такі промови, які більше ніде не можна було повторити. І все це в атмосфері свободи і безкарності.

Традиції святкування дня Студента 2021 в Україні

Звичайно ж, в сучасній Україні студентські гуляння проходять не з таким розмахом, як в колишні часи. І розраховувати на повагу з боку суспільства і представників охорони правопорядку студентам нині не доводиться. Якщо розпалена надмірним вживанням спиртних напоїв молодь почне сильно шуміти або порушувати правопорядок, то, як мінімум, зіткнеться з негативним ставленням оточуючих, а як максимум, буде затримана правоохоронцями Закону.

День Студента в Україні в 2021 році

Тому сьогодні українським студентам доводиться обмежуватися хоч і хлібосольними, але не дуже гучними застіллями, різними ритуалами ну і тими заходами, які підготувала для них адміністрація університету або влада міста.

Читайте також:  Дата проведення дня автомобіліста в Україні у 2020 році

До речі, міська влада шанує традиції святкування дня Студента 2021 в Україні, переважно розуміє потребу молоді в розважальних заходах, і намагається підготувати для студентів цікаву святкову програму, в якій задіюються найрізноманітніші майданчики: музеї, бібліотеки, площі, будинки культури і т. д. Заходи  на свято дня Студента різноманітні:

  • пари в деяких навчальних закладах становляться короткими;
  • студенти групами відвідують пам’ятні міста;
  • в закладах проводяться тематичні вечори і конкурси;
  • студенти з інших міст відмічають свято в гуртожитку тісною компанією.

Звичайно ж, з найбільшим розмахом святкування Тетяниного дня проходить, як і раніше, в Київських та інших обласних ВНЗ. Слід відмітити, що дуже гучно свята проходять в Росії, МДУ. І це не дивно, так як для даного вузу День студента подвійне свято (в цей же день студенти Московського державного університету відзначають і дату заснування свого навчального закладу).

Як правило, свято починається в будинковому храмі святої мучениці Тетяни при МДУ, де служиться святкова літургія, на якій присутні як професорсько-викладацький склад і студенти університету, так і всі бажаючі жителі і гості столиці.

Потім йде офіційна частина свята, під час якої керівництво університету нагороджує кращих студентів, вітає всіх з цим знаменним днем і розливає своїм підопічним традиційну медовуху, яка готується за старовинними церковними рецептами. На завершення свята на гостей чекають виступи студентських колективів художньої самодіяльності, велика дискотека (або бал) та феєрверк.

Резюме

Незважаючи на те, що історія свята своїм корінням сягає в далеке минуле, свято день Студента шанується сучасною молоддю. В цьому році дата проведення дня Студента в Україні у 2021 році – 17листопада та 25 січня. Залишилося почекати недовго.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.