Меню

Коли буде Масляна в 2022 році в Україні і якого числа?

У світі відзначають багато свят. Деякі проводяться в одні і ті самі дні. Дату інших узнають, звертаючись до церковних календарів. Вже зараз деякі цікавляться, коли буде Масляна в 2022 році в Україні і якого числа. І дорослі, і малеча чекають на неї з нетерпінням. Цілий тиждень можна вживати любі страви, гуляти та розважатися скільки стане сили.

Люди завжди мріяли про те, коли закінчаться морози, зменшиться ніч, зміниться час року. Вони майстерно виготовляли опудало і спалювали його саме в це свято. Для встановлення підбирали високий пагорб, щоб його було далеко видно. Попелом від згарища посипали поля, щоб ті радували гарним врожаєм.Масляна в 2020 році в Україні

Періоди Масляниці у язичників

Масляницю, або сирну седмицю відзначали древні слов’яни ще з часів язичництва. Ці традиції перейшли до православних. І вони також зустрічають свято зі сміхом, народними гуляннями , веселощами, а якщо лежить сніг – їздять на санях.

Масляний тиждень в давнину мав два періоди. Перші три дні, що називали Вузькою Масляною в селах працювали, з четвертого розпочиналася Широка Масниця, а люди вже не займалися господарством. Язичники свої обряди присвячували Ладі, що як вважалося, дала життя богу Велесу, а від нього залежало процвітання і багатство.

Коли перейшли до християнської віри, народ не захотів відмовлятися від обрядів, веселого святкування. Але тепер Масляну стали відзначати не в день, коли відбувалося сонцестояння, дата почала орієнтувалася на термін Великого Посту.

Визначення дати свята

Свято настає за 56 днів до Великодня. Знаючи дату Пасхи, рахують якого числа буде Масляна в 2022 році в Україні. В давнину її вважали за жіноче свято, а символом стали млинці, що випікалися чоловіками. Також варили вареники. У формі кола виготовляли ватрушки. Відзначати починали з понеділка так само, як і зараз.

Читайте також:  Какого числа день студента в Украине в 2021 году?

Перша здоба віддавалася нужденним і бідним, що б ті помолилися за душі померлих. В такі дні люди запрошують у гості родичів і сусідів та пригощають різноманітними стравами, і певно, що млинцями.

Жінкам дозволялося забути про хатні роботи, випити пару чарок горілки та й веселитися до схочу, покепкувати з чоловіків. На них прив’язували колодки, що не знімали, поки не отримували могорич. Викуп у вигляді цукерок, грошей мали давати хлопці і дівчата, що не побралися в минулому році.

Масляна в Україні 2022 році відзначатиметься з 28 лютого. Гуляння продовжуватимуться до 6 березня. Звісно, що багато чого з традицій, вже не залишилося. Але буде весело, пектимуть млинці, в селах ставитимуть опудало. Бо гарний врожай не завадить ніколи.які смачні млинці!

Присвята спілкуванню і примиренню

Тиждень, коли святкують Масляну, служить підготовкою до Великого посту, якого притримуються перед Великоднем. В ці дні потрібно більше спілкуватися з ближніми, сусідами, друзями, необхідно намагатися забути про свої образи, прощати іншим.

Сирна седмиця має стати для всіх часом покаяння. Вона готує людей до того, аби замислитися про те, що необхідно вдосконалюватися духовно та омолодити свою душу. Понеділок святкового тижня називали днем зустрічі.

На Масляну в 2022 році цей день припадає 28 лютого, коли роблять опудало, щоб потім спалити та очиститися після зими.

Прикмети на свято

У вівторок вулиці заполонялися молоддю. Дівчата за запрошенням хлопців їздили на санях. Катання супроводжувалося голосним сміхом, дзвонами бубонців. Парубки збиралися на оглядини до наречених, бо з початком Великодня вже дозволялося одружуватися і робити пишні весілля. В той день частувалися варениками, галушками та пиріжками, що начиняли сиром.

Читайте також:  Где купить брендовый женский зимний пуховик в интернете

В народі вважали, що у вівторок потрібно багато сміятися щоб розбагатіти. Тому перевдягалися в ряджених, організовували вистави. Їзда на санях було не тільки розвагою. По ній визначали долю. Благополучний спуск віщував гарний рік.

На свято в їжі себе не обмежували. Особливо багато споживали вареників та млинців. В середу жінки готувалися до приходу майбутніх зятів, а частуючи спостерігали, яку начинку ті вибирають. Якщо вона була соленою, слід було чекати на гонористого та впертого чоловіка, якщо солодка – ніжного та лагідного. Працьовитим вважався той, хто подужає безліч наїдків.які гарні млинці!

Шанування родичів

З четверга, що називали Широкою Масляною, веселощі набирали обертів. Люди проводили змагання зі швидкості поїдання млинців, організовували кулачні бої, катання на санях. Вони позбувалися негативної енергії, що накопичувалася за довгу холодну зиму.

Починаючи з цього дня зять запрошували до себе тещу. Для цього він посилав чималу кількість своїх друзів. Це свідчило про неабияку повагу до старшої жінки та зобов’язувало її йти у гості, де дочка пригощала щойно спеченими млинцями.

В п’ятницю молоді, що недавно побралися, гарно вдягалися та відвідували тих, хто святкував з ними весілля. А потім виходили з усіма надвір, брали сани та з’їжджали з гори. Все це супроводжувалося дотепними жартами. Після гулянь зять мав провести тещу додому.

Масляна мала гуртувати сім’ю. За традицією в гості в суботу запрошували чоловікову сестру, щоб зробити особливий подарунок. Ввечері запалювали багаття, щоб знищити опудало. Може зараз люди і не вважають, що такий вогонь володіє магічною силою, але молодь залюбки бере участь у такому дійстві.опудало і дівчата

Проводи свята

По закінченню неділі розпочинався Великий піст. Тому в цей день обходили знайомив і родичів, щоб отримати пробачення, поклонившись перед кожним три рази, стільки ж поцілуватися. Поминали померлих і на кладовищі, клали на могилу млинці. Ввечері сідали за стіл, щоб скуштувати останній раз скоромну їжу.

Читайте також:  Вихідні та святкові дні у січні 2023 року в Україні

Дуже цікавою подією свят було ворожіння. Дівчата з млинцями виходили на вулицю, аби запити у зустрічного ім’я . Звідси судили, як буде називатися наречений та чи буде він гарним.

Масляна 2022 буде більш ранньою, бо це залежить від дати Великодня. Віруючі, як і предки, цей тиждень не куштують м’яса, проте смакують млинцями, рибою, сиром. Люди намагаються провести ці дні весело і яскраво. Бо хочеться вірити, що наступний рік стане щасливішим.Проводи свята

І зараз свято має 2 періоди, в перший день виготовляється опудало, що спалюється в останній. Люди зустрічаються , щоб отримати пробачення та не таїти в собі злобу.

З часів поклоніння Сонцю залишилася гарні традиції, тому Масляна 2022 року в Україні буде відзначатися веселощами і гуляннями зі смакуванням вареників і млинців.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.