Меню

Якого числа зелені свята 2021 в Україні?

Свято Трійці – одне із найбільших свят християнського світу, полюбляють його і малі, і великі. В Україні воно тісно переплітається з язичницькими традиціями давніх слов’ян. Разом із тим, це не заважає населенню відвідувати храм та прикрашати свій дім зеленню. Часто людей в соціальних мережах та на форумах цікавить питання, коли відбудуться зелені свята в 2021 році в Україні.Свято Трійці – одне із найбільших свят християнського світу

Дата святкувань

Відповідаючи на питання коли зелені свята в 2021 році, варто найперше сказати, що відбувається воно кожного року в іншу дату. Незмінним залишається відзначення свята Трійці в неділю, а також прив’язка святкувань до Пасхи.

Щоб дізнатись точну дату, потрібно заглянути в церковний календар. Свято Трійці щороку відзначається через 50 днів від Воскресіння Христового. Якщо в 2021-м році Пасху українці будуть святкувати 28-го квітня, тоді, відповідно, свято Трійці – 16-го червня.

Тим, хто цікавиться якого числа зелені свята 2021 в Україні, варто також знати і те, що в Україні  день Трійці – державне свято, а тому, відповідно до чинного законодавства, наступний день – понеділок 17-го квітня, повинно також бути вихідним днем у всіх бюджетних установах.

Основа святкувань

Церковні джерела розповідають про християнську основу святкування дня Трійці. 40 днів після Воскресіння Христа, його Матір, апостоли та деякі віруючі зібрались разом в одному із будинків на Сіонській горі. Усі вони були дуже засмученими. Після того, як Христос відійшов від них, вони не мали, як тоді думали,  того головного, хто підказав би подальший шлях. В цей день вони відчули на собі силу та милосердя Святого Духа. Він зійшов на них у вигляді «язика вогненного». Усі апостоли почали розмовляти різними мовами, проповідуючи. Як дають зрозуміти християнські джерела, апостол Петро першим вийшов на ганок будинку та повідомив перехожим про диво, яке відбулося. Жителі Єрусалиму почали збиратись та слухати промови апостолів, вони щиро дивувались з почутого, адже слова апостолів в цей день були дуже особливими. Понад 3 тисячі осіб тоді, на Сіонській горі пішли слідом за апостолами та стали першими християнами.

Читайте також:  День автомобіліста в Україні в 2021 році

Сам дім, де відбулось це диво, згодом перетворився на перший християнський храм. Сьогодні він носить назву Успенського храму Гробу Господнього.

З дня, коли Святий Дух зійшов на учнів, вони вже не мали сумніву в своїх діях. Вони пішли проповідувати в різні міста та країни, доносячи до кожної людини правду Христову – правду життя. Окрім проповідування, апостоли також отримали дар зцілення та пророкування. Як показав час, їхня саможертовність (адже усі із дванадцяти, окрім Іоана, були страченими) не була даремною. Пройшли тисячоліття, а Церква Христова не просто існує, але постійно розвивається. Слово Господнє донесено до кожної людини.

День Трійці – це не тільки нагадування про ті події, це зародження християнства як такого. Це день появи перших християн, а отже, і самої церкви.День Трійці

Символи свята

Найбільшим символом, звісно, є сама Свята Трійця. Не усім християнам вдається до кінця зрозуміти сутність Трійці. Мова йде не про трьох Богів, а про три Божественні образи, що володіють максимальною досконалістю, але й єдину нероздільну сутність. Три святі особи це: Син, Отець, а також Дух Святий.

Матеріальним символом свята є зелень. Така пов’язана із трьома релігійними моментами.

  1. В момент, коли Господь передав Мойсею святі скрижалі із законами, відповідно до котрих повинен жити народ ізраїльський, довкола пророка заквітла земля.
  2. Будинок, в котрому на апостолів зійшов Дух Святий, також традиційно прикрашався зеленню.
  3. Процес цвітіння зелені можна асоціювати із розквітанням людської душі, коли вона наповнюється радості та благодаті.

Підготовка до свята

Дізнавшись коли будуть зелені свята в 2021 році, українські господині заздалегідь беруться до прибирань. Ідеальна чистота повинна панувати не лише в домі, на дворі, але й в душі людини. Як і перед іншими великими святами, християни повинні посповідатись та з щирим серцем готуватись до свята.

Читайте також:  Міжнародний день батька в Україні в 2021 році

Двері та ворота прикрашаються зеленими квітами, також гілочками дерев (як правило, з берези, клену чи дуба). Букет польових квітів можна поставити в кімнаті у вазу, а також заквітчати ікони в домі. Окремий букет християни беруть із собою на богослужіння.

Дідова субота

Переддень зелених свят прийнято називати батьківською чи дідівською суботою. Це один із найбільших поминальних днів у році. Усі члени родини збираються разом на цвинтарі, щоб помолитись за душі своїх покійних родичів, засвітити на їх могилі свічки.

В деяких областях України на могилах також залишають різноманітну випічку та солодощі. Проте залишати спиртні напої категорично забороняється. Не варто і самим в батьківську суботу спиртні вживати напої. Цей день краще присвятити молитві.Дідова субота

Як проходить свято Трійці

Як і належить християнам, кожна українська родина на зелене свято відправляється на святкове богослужіння до церкви. Як правило, напередодні не снідають. Після спільної молитви в храмі, священики з радістю освячують підготовлені вірянами букети польових квітів.

Сніданок відбувається по приході із церкви. В деяких українських селах збереглась традиція їсти в цей день разом із однієї тарілки. Традиційними стравами до свята Трійці вважаються: зелений борг, несолодкі пироги, кисіль, узвар, юшки.

Дальше розпочинаються святкування  українці ходять одне до одного в гості, співають на веселяться.

Знаючи коли дата зелених свят, молодь в деяких селах заздалегідь встановлює в центрі свого населеного пункту гнучку берізку. Її заплітають різноманітними кольоровими стрічками, а тоді роблять з неї арку. Беручись за руки, молоді пари пробігають під аркою, демонструючись свою вірність та дружбу.

На Лівобережній Україні зберігся інший звичай – водити «тополю». Дівчата обирають  з-поміж свого гурту одну незаміжню красуню, заквітчують її квітами та стрічками та ходять  з нею по селу, повідомляючи про свято та початок врожайного сезону. За це господарі щедро обдаровують своїх односельчан свіжою випічкою та солодощами. Такий звичай не зовсім християнський, адже поєднує у собі й язичницькі традиції. Разом із обряд чимось нагадує колядування вертепу на Різдво.

Читайте також:  Дата проведення сорочинського ярмарку в 2022 році

Що робити з освяченими квітами?

Освячені букети польових квітів дозволяється розкидати по полю. Деякі християни вірять, що така зелень допоможе отримати багатий врожай. Проте не можна розкидати свячене зілля там, де його можуть потоптати ногами.

Частину букету можна використати для заварювання чаю. Ідеально для цієї цілі підійдуть такі квіти, як: ромашка, чебрець, м’ята, звіробій чи волошка. Іншу частину можна помістити під стріху, щоб захищала дім від зла та небезпек.

Освячене на зелені свята зілля кладуть від подушку, коли сняться погані сни, є якась внутрішня тривога, безсоння чи хвилювання. Окрім цього, з такими букетами відправляють людину в інший світ: їх, як окремий атрибут, кладуть в домовину.

Народні прикмети на свято Трійці

  • Якщо на зелені свята випаде густий дощ, значить наприкінці літа та восени можна надіятись на хороший грибний врожай.
  • Хвороби та усякі біди минатимуть протягом року ту людину, котра на зелені свята була милосердною до інших та допомагала у всьому тим, хто звертався до не ї по допомогу.
  • Скатертина, котра застелялась на святковий стіл під час зелених свят, зберігалась неодруженими членами родини для успішного заміжжя.
  • Звісно, церква такі прикмети забороняє та остерігає від забобонів. Сприймати такі повір’я варто лише, як частину традиційних забав.Народні прикмети на свято Трійці

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.