Меню

Закон про судовий збір на 2018 рік

Судовий збір на 2018 рік в Україні – це особливий вид стягнення. Воно утримується в тому вид паку, коли відбувається процедура подачу позову до апеляційного чи касаційного суду. Даний збір маж одну головну мету: покриття витрат на повторний розгляд певної справи. Таким чином, гроші витрачаються, наприклад, на друкування та видачу документів, створення комісії, забезпечення досліджень, проведення засідання, виготовлення різного роду матеріалів, тощо. Що стосується суб’єктів судового збору, то його сплачують громадяни України, іноземні резиденти, компанії, установи, фізичні та юридичні особи, що є офіційно зареєстрованими.

Як поцікавитися історією цього стягнення, то можна дізнатися, що воно було створено не так давно. Депутати проголосували за нього лише у 2011 році. Треба знати, що з того часу майже два рази на рік відбувалися певні зміни та до прийнятого закону вносилися певні поправки. Наприклад, через останні нововведення було встановлено, що вставки у відсотках мають визначатися не з оглядкою на мінімальну заробітну плату, а саме з урахуванням прожиткового мінімуму. Іноді відбувається зростання деяких тарифів, які безпосередньо впливають на величину самого судового збору. Цього разу, до речі, закон про судовий збір на 2018 рік теж зазнає певних змін.Судовий збір на 2018 рік в Україні

Хто може не сплачувати це стягнення

Звісно, існують певні випадки, коли не треба сплачувати військовий збір. Усі ці випадки зазначені в чинному законодавстві. В основному збір не сплачується тоді, коли подаються особливі види заяв. Ось деякі з них:

  • якщо відбувається розірвання шлюбу з людиною, яка вважається зниклою безвісти;
  • якщо шляхом суду відбувається встановлення факту смерті людини, яка вже є загиблою;
  • коли відбувається відшкодування нанесеної шкоди, що виникла через діяння або рішення різних органів виконавчої влади;
  • також збір не сплачується у випадку розгляду справ з питань прав дітей та неповнолітніх осіб;
  • коли відбувається примусова госпіталізація особи в психіатричну клініку чи тубдиспансер.

Також треба знати, що збір не утримується у випадках оскарження рішення судової влади іноземної держави. Але це можливо тільки за умови, коли дотримуються усі вимоги міжнародного договору.Хто може не сплачувати це стягнення

Читайте також:  Як розраховується субсидія у 2019 році в Україні?

Пільги на виплату утримання

Окрім випадків, коли цей податок просто не сплачується, є ще чітко встановлені пільги для певних категорій громадян. Наприклад, судовий збір також не утримується тоді, коли людина подає на розгляд заяву, що стосується питання поновлення на посаді, відшкодування заборгованої зарплати чи майна, компенсації за певні діяння. Що стосується пільги, то її мають:

  • особи, які є учасниками бойових дій;
  • представники ЗСУ, що перебувають на зборах;
  • люди, які мають звання «Герой України»;
  • особи з психічними захворюваннями та їх офіційні представники;
  • представники першої та другої категорії інвалідності.

На додачу податок не утримується з ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Те саме стосується й подання заяв, щодо додаткових витрат на новонароджених та питань аліментів. І, нарешті, вони пільги стосуються осіб, що перебувають в місцях позбавлення волі. Окрім того, від сплати звільняються фонди, які займаються соціальним страхуванням.

Яким чином відбувається сплата збору

Наразі збір можна сплачувати готівкою або шляхом надсилання коштів на визначений рахунок. Однак якщо позов подає особа, яка не є громадянином України, тобто вона проживає в іншій країні, то дозволяється сплачувати збір іноземною валютою. В такому випадку використовується актуальний курс гривні.

Треба знати, що коли заявки подаються задля вирішення майнового питання, то ставки можуть відрізнятися в залежності від вимоги. Якщо відбувається переплата, то влада зобов’язана повернути вам кошти. Більш того, гроші відшкодовуються у випадку якщо судова ланка відмовилася розглядати справу або людина самовільно забрала заявку.

Читайте також:  Основні напрямки та показники бюджетної політики на 2022 рік

Також кожний суд має право на зменшення ставки податку в індивідуальному порядку. Таке трапляється лише в особливих випадках через неспроможність людини зробити виплату. Самі кошти, до речі, перераховуються до державного бюджету України.Нинішні ставки податку

Нинішні ставки податку

Збір розраховується відповідно до актуального розміру прожиткового мінімуму. Ставка визначається виключно у відсотках згідно з мінімумом. Відсотки є різними. Наприклад, за видання наказу з судової установи вам доведеться заплатити 0,5% від прожиткового мінімуму. А апеляційна справа, що стосується вироку суду людини коштуватиме 1%.

Як відомо, фізичні та юридичні особи хочуть знати, чи зміниться судовий збір на 2018 рік, таблиця, та основні його положення. Наразі відомо, що влада готує невеликі зміни, проте докладніше про них дізнатися, на жаль, поки що неможливо.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *