Меню

Зарплата депутата Верховної Ради у 2020 році в Україні

Верховна Рада України спільно з бюджетом на 2020 рік прийняла також кошторис на утримання і витрати народних слуг. Незважаючи на те, що партія більшості дбає за зниження витрат, економію поки їх не сильно помітно в новому кошторисі. Багато з «старих нардепів» висловили своє невдоволення про нову заробітній платі.

Отже, скільки коштів закладено на погашення витрат народних ізбраніков, яка буде зарплата депутата Верховної Ради у 2020 році в Україні?

Нардепи ВР України

У скільки обходиться утримання ВР України?

На сьогоднішній день Верховна Рада України включає в список 450 депутатів, який в порівнянні з минулим скликанням помолодшали на 7,5 року.

Варто очікувати безлічі змін в Україні, адже парламент оновився на понад 80%, а етоновие ідеї, думки. Також варто уточнити, що в оновленій Верховній Раді України стало більше «жіночої статі», так чоловіків – 79,8%, жінок депутатів – 20,8%. Таким чином, жінок стало більше на 39 осіб.

Загальна сума парламент і всі народні обранці обходяться казні в 2 млрд гривень. Ця сума трохи більше, ніж в минулому році, і витрачається вона на такі потреби (млн гривень):

 1. 22,9 – витрати на відрядження народних обранців.
 2. 46,5 – підтримка державного ЗМІ, а саме телеканал «Рада» і преса «Голос України».
 3. 97 – зміст, ремонт і оновлення автопарку Верховної Ради України.
 4. 144 – обслуговування і догляд за адміністративними основними фондами.
 5. 314,5 – забезпечення соціальних потреб депутатів.
 6. 642 – гроші, які виділяються на заробітну плату нардепам, в перерахунку виходить 1,5 млн гривень в рік. У цю суму входить оклад, а також оплату надбавок і премій.
 7. 756 – оплата праці допоміжного персоналу.

Варто уточнити, що в 2019 році запити народних депутатів були набагато скромніші, так, наприклад, на заробітну плату виділялося раніше 1,97 млрд, з яких 496,5 мільйонів на оклади і 998 млн на поточні витрати за рік. Для підтримки роботи структур ЗМІ в 2019 році було потрібно лише 45 млн гривень.

Читайте також:  Последние новости о зарплате судей в 2020 году
Хто з депутатів скільки отримує?

Додаткові витрати нардепів

Крім оплати окладів і премій, слуги народу можуть претендувати на такі пільги:

 1. Оплата тарифного відпустки до 45 днів.
 2. Оплата допоміжних працівників, помічників, секретарів до 30 осіб. На це виробиться 50 000 гривень щомісяця.
 3. Компенсація витрат на проживання, знімання квартири до 20 000 гривень щомісяця.
 4. Оплата послуг ритуального бюро і похоронної процесії в разі похорону.
 5. Якщо потрібно – виділяються гроші на довічне утримання і догляд в клініці «Феофанія».
 6. Виділення в терміновому порядку авто з депутатської автобази, продаж квитків на будь-який вид транспорту – до 8 000 в місяць.

Незважаючи на численні доплати, чималу суму оплати деякі депутати залишилися незадоволені такими зарплатами, хоча в 2020 році вони більше в 10 разів, ніж затверджений ПМ.

Загалом, розмір заробітної плати народних депутатів в 2020 році в Україні на 1 обранця в 2020 році виростає в порівнянні з попереднім роком.

Депутати стверджують, що для здійснення якісної та ефективної законодавчої діяльності, заробітна плата в 40-50 000 гривень хороша, але недостатня. Адже дохід прив’язаний до зростання економіки, і щоб не було корупції у Верховній Раді у нардепів повинна бути гідна оплата праці.

Слуги народу вже не один раз піднімали питання про підвищення заробітної плати в кілька разів, хоча якщо порахувати на 1 нардепа припадає 40-50 000 гривень, але після оплати госналогов кожен депутат отримує «чистими» суму значно менше 30-40 000 гривень.

Читайте також:  Індексація за вересень 2021 року в Україні

На чому можна заощадити витрати?

Останні новини про підвищення зарплати депутатам Верховної Ради в Україні регламентують, що правляча партія «Слуга Народу» оголосила перелік пунктів витрат, яких державна казна може заощадити, наприклад, на витратах змісту апарату чиновників.

Таке рішення прийняв Володимир Зеленський і дав вказівку нардепам. Завдяки цьому можна знизити витрати на утримання ВР України і пустити їх на оплату соціально гострих питань.

В першу чергу всі заощаджені кошти будуть пущені на підтримку оборонних потужностей країни, безпеку кордонів і громадян держави, а також соціальний захист населення, освіту, охорону здоров’я. Звичайно, багато витрат спричинять за собою питання інфраструктури.

Для економії витрат на чиновників пропонується скоротити на 10% кількість працівників в уряді та органах виконавчої влади, місцевих комітетах і т.д. Всі зміни вже затверджені в бюджеті на 2020 рік, поки що нема достовірної інформації про те, чи буде індексація зарплати народним депутатам України.

Зарплата чиновників в Європі

Українці завжди рівняються на Західну Європу, тому обійти порівняння заробітних плат європейських чиновників практично неможливо.

Чого лишились депутати України?

І рівнятися дійсно є на що, так, середня зарплата за місяць наступна (євро):

 • Болгарія – 1360;
 • Румунія – 1590;
 • Німеччина – 9740;
 • Австрія – 10150;
 • Італія – ​​13940.

Дійсно рівень заробітної плати нардепів в Європі дещо вищий, але варто уточнити, що рівень життя європейських громадян в цілому вище, ніж в Україні.

Поки українцям і українським політикам не передрікають збільшення доходів і рівня життя, хоча під час передвиборної компанії Зеленського і його партії звучали обіцянки про підвищення середньої зарплати до 4 000 доларів. Але це і залишилося на рівні обіцянок!

Сьогодні у Верховній Раді розглядають питання про реструктуризацію заробітної плати депутатам, наприклад, чим більше буде «благо» і робота нардепа, тим більше буде заробітна плата. Також вноситься на розгляд заявка на визначення фіксованої суми виплат, наприклад, щоб грошове забезпечення депутатам Верховної Ради в 2020 році було лімітованим – 50 000 гривень.

Читайте також:  Розмір мінімальної зарплати в 2021 роціПоки невідомо, якою моделлю віддадуть перевагу депутати правлячої більшості, ніс точністю можна сказати, що заробітна плата для депутатів – це не основне джерело доходу.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.