Меню

Зарплата держслужбовців у 2020 році в Україні

Одними з найбільш фінансово незахищених працівників в Україні є державні службовці. Кожного з них хвилює питання, чи буде підвищена зарплата держслужбовців у 2020 році в україні, покращитися або матеріальний стан?  Є в розробці законопроект, завдяки якому можливе в 2020-2021 році скорочення держслужбовців в 2020 році в Україні, чи правда це?

держслужбовці

Держслужбовці – хто це?

Відповідно до класифікатора професій, державний працівник називається таким, якщо виконує обов’язки відповідно до займаної ним посади, на державній службі.

Відповідно до Закону України до таких належать муніципальні адміністративні посади, а також цивільні службовці в регіонах. Кожен з таких працівників за виконання посадових обов’язків отримує щомісяця грошову винагороду – заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету. Найчастіше це мінімальна заробітна плата, якщо є, то грошову винагороду, премія, також в мінімальному розмірі.

Державний службовець є представником влади, має особливі організаційно розпорядчими повноваженнями. Кожен з них є результатом розвитку суспільства і держави, держпрацівників покликаний здійснювати державні функції покладені на нього посадою.

Зміна зарплат держслужбовців

У 2020 році влада приймає законопроект про впровадження підвищення заробітної плати працівникам на державних посадах, а також невелике збільшення щорічно. Ці зміни регламентовані законом про державну службу. З минулого року вступають в силу зміни про підвищення заробітньої плати держслужбовців та їх преміювання:

 1. Коригування торкнулися стандартної норми розрахування розміру премії для чиновника, на сьогоднішній день в оновленому вигляді вони становитимуть не більше 30%. Завдяки цій зміні законодавці зміцнили роль посадового окладу та заробітної плати як основного складового доходу.
 2. Змінам піддався фонд преміювання працівника на сьогоднішній день закладено не більше 20% за рік від усіх посадових окладів.
 3. У 2020 році змінено мінімальний розмір посадового окладу для кожного держслужбовця, тепер він становитиме не менше 4000 гривень.
 4. Важливо, що з цього року до державного бюджету країни були закладені проекти платежів додаткових надбавок державним службовцям в кінці кожного року. Це дозволить залучити більше службовців на державні посади, а також стимулювати більш ефективний процес роботи.
деньги

Заробітна плата за категоріями

Всі посади державного класифікатора професій діляться на кілька груп, як за посадовими обов’язками, так і по оплаті праці. Всього їх 9, і в кожній з них отримують різні суми, залежно від того знаходиться людина на посаді в державному управлінні або в обласному:

 • Керівники – від 13000 гривень.
 • Перший заступник – від 12000 гривень.
 • Директори департаментів – від 9100 гривень.
 • Начальники відділів – від 8200 гривень.
 • Заступники начальників відділів – від 7500 гривень.
 • Провідні фахівці – від 6900 гривень.
 • Фахівці – від 5900 гривень.
Читайте також:  Підвищення зарплати в 2020 році в Україні

Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців в Україні рекламують, що додатково в 2020 році працівникам, які перебувають на державній службі будуть виплачуватися надбавки за якісну працю в залежності від рангу і займаної посади:

 • 1 ранг – 1000.
 • 2 ранг – 900.
 • Третій ранг – 800 і т.д.

Заробітна плата нардепів і вищих чинів України

В середині минулого року вступив в силу законопроект про підвищення базового окладу депутатів в 3 рази, в такому випадку в 2020 році середня ставка народного депутата становитиме 17500 гривень. Крім цього кожен «слуга народу» щомісяця для оплати і змісту секретарів і помічників інших витрат отримує надбавку в розмірі 25000 гривень.

Важливо! З підвищенням окладу простих держслужбовців, за стандартною схемою буде підвищена заробітна плата депутатів, керівних чиновників, президентського апарату.

Ні для кого не секрет, що саме вищі чини на державній службі мають найвищі в Україні заробітної плати. Так, наприклад, начальник «Укрзалізниці» щомісяця в якості заробітної плати отримує 463 000 гривен без бонусів премій і надбавок.

На сьогоднішній день діючий міністр внутрішніх справ отримує 228 500 гривень щомісяця, оклад президента України складає 121 055 гривень щомісяця.

Більш високий оклад в державному секторі України має голова правління «Укрнафта» – це один 1000000 гривень за місяць роботи.

расчет

Зарплати військовослужбовців

До рангу бюджетників України прирівнюються також військовослужбовці. З середини минулого року оклади були підвищений також і у військових, особливо у тих хто знаходився в зоні АТО і безпосередньо брав участь в бойових діях. Загальна сума збільшення було закладено урядом у держбюджет, в розмірі 65 мільярдів гривень. Кожен солдат України, який несе службу на контрактній основі, що знаходиться в зоні АТО отримує 7000 гривень. У цю суму не включені надбавки і премії за ведення бойових операцій і т д.

Читайте також:  Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців у 2018 році в Україні

Основні заробітні плати військових:

 • Командир відділення, батальйону отримує 8000 гривень.
 • Командир взводу щомісяця отримує 9500 гривень.
 • Найбільші посадові оклади державних службовців у командирів бригади вони дорівнюють 16000 гривень.

Кожен, хто бере участь у військових операціях і бойових діях, незважаючи на займану посаду і ранг, отримує додатково до окладу 2400 гривень.

Решта «бюджетників»

Найбільш незахищеними і мало оплачуваними є саме бюджетники в Україні. Незважаючи на те, що вищі чини отримують мільйони, розмір окладів держслужбовців у 2020 році в Україні, індексація половини бюджетників продовжує складати 4000 гривень і це лише з 2020 року, адже раніше він становив 3200 гривень.

финансы

Працівники сфери освіти також не можуть похвалитися високими заробітними платами, так, наприклад, оклад директора середньої освітньої школи становить 4000 гривень, простий вчитель в областях і регіонах отримує трохи більше 3500 гривень, ще менше оклад мають вихователі в дитячих садах. Це відноситься до викладачів, ректорів, працівникам вищих навчальних закладів, а також безпосередньо стосується працівників медичної сфери та вчителів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.