Меню

Зарплата президента Укрїни у 2020 році

Найвищою посадою, головнокомандувачем в країні є президент України. Він виконує масу дипломатичних, соціальних, економічних функцій, і в світлі останніх подій в країні багатьох цікавить питання, зарплата президента Укрїни у 2020 році?

Останні місяці в Україні викривається верхівка колишньої влади, постійно відкриваються нові подробиці доходів, активів і високих зарплат.

Петро Порошенко не так давно в своєму інтерв’ю розповідав, що рівень зарплат в Україні потребує вдосконалення, але як виявилося це не стосується апарату влади. Так, наприклад, є ряд суді чия місячна заробітна плата перевищує 100 000 гривень, у багатьох чиновників дохід в декілька десятків разів більше ніж середній ПМ в країні.

Президент України ВОоодимир Зеленський

Хоч сам колишній президент запевняв, що всі доходи з посади Головнокомандувача країною передає на благодійність.

Цікаво, що за даними декларації, яку заповнював Петро Олексійович, за час роботи президентом України, він отримав (і передав на благодійність) 336 гривень, тобто 28 000 на місяць.

Зарплата Зеленського в 2020 році

Дані опубліковані офіційними виданнями підтверджують, що розмір заробітної плати президента в 2020 році становить 28 000 гривен. Так як в травні 2019 року Зеленської тільки вступив на посаду головнокомандувача і відпрацював неповний місяць, його зарплата склала всього 12 700 гривень.

Ці суми вказані без вирахування податків та інших зборів, так виходить, що президент України віддав у казну держави в травні – 2400 гривень, в червні 5460 гривень.

За офіційною інформацією відомчих служб Володимир Зеленський поки не отримував надбавок і премій.

Читайте також:  Как выбрать дизайн интерьера квартиры в современном стиле в интернете

Цікаві факти

Порівнюючи заробітні плати президентів різних країн, можна виділити кілька цікавих історій. Наприклад, глава США Дональд Трамп після вступу на посаду відмовився повністю від зарплати і отримує формально 1 долар на рік.

Перед останніми передвиборчими туром в Білорусі Олександр Лукашенко оприлюднив свою декларацію, згідно з якою його дохід з посади президента становить 4600 білоруських рублів на місяць.

Президенти Латвії минулий і справжній (Егілс Левітс і Гітанас Науседа) отримують однакову суму 9515 євро, але примітно що 1 \ 3 цієї суми йде на оплату податкових зборів. В результаті чистими виходить 5760 євро в місяць або більше 60 000 євро в рік.

Приблизно така заробітна плата у сусідній Прибалтійській країни Естонії – президент отримує «чистими, без податків» 6168 євро на місяць.

Найбільше на просторах пострадянських країн отримує президент Російської Федерації, його зарплата за місяць перевищує майже в 13 разів дохід Володимира Зеленського. Але в 2020 році сусідню країну чекають зміни, а саме раніше Путіним був підписаний указ, за ​​яким заробітні плати держслужбовців урізані на 10%. Таке рішення було спровоковано дефіцитом бюджету і зниженням вартості нафти на світовому ринку. У майбутньому році, заробітна плата Володомр Путіна становитиме 741 500 рублів на місяць.

Зарплати різних президентів в світі

Найбагатшим вважається прем’єр міністр Сінгапуру, так зарплата Лі Сянь Луна становить 146 000 доларів в місяць. Ця сума залишилася після урізання доходу чиновників на 36%, коли збунтувався народ.

Найбіднішим президентом у світовій історії є Хосе Мухіка – минулий керівник Уругваю. Офіційно йому налічувалося 12 000 доларів щомісяця, але забирав він всього 800 доларів на поточні витрати. Жив на сімейній фермі досить скромно, а решті заробіток перераховував до благодійних фондів.

Читайте також:  Підвищення зарплата лікаря у 2022 році в Україні

Скільки отримують перші особи держави?

Цікаво, на тлі заробітної плати всієї країни, скільки отримує не тільки президент України, а й інші представники ешелонів влади.

Отже останні новини про підвищення зарплати президента України та глав департаментів декларують, що глава офісу президента Андрій Богдан щомісяця заробляє 16 919 гривень – це посадовий оклад. Хоча, за інформацією відповідних відомств в серпні його дохід склав 39 874 гривень, а це на більш ніж 10 000 гривень більше ніж зарплата президента України.

Багато чиновників, в тому числі і Андрій Богдан мають такі зарплати завдяки преміям і надбавок, так наприклад, сума серпневої зарплати вийшла завдяки:

  • окладу 16 919 гривень.
  • надбавки за вислугу років – 4 568 гривень.
  • на відрядження – 6 901 гривень.
  • Інтенсивність і складність умов роботи – 8 743 гривень.
  • Праця в умовах режимних обмежень – 2 743 гривень.

Глава антикорупційного бюро отримав зарплату в вересні 2019 року, а саме суму, яка в 6 разів перевищує зарплату Президента.

Олексій Гончарук – прем’єр міністр України на новій посаді вперше отримав заробітну плату в розмірі 61 916 гривень. Це при тому, що оклад становить 20 958 гривень, а решта премії. З отриманої заробітної плати з прем’єр міністра відняли податок 12 073 гривень.

Відповідаючи на питання, чи буде індексація зарплати президента України, можно сказати – ні, це не зазначено в новому проекті!Заробітна плата є найважливішим показником для кожної людини, тому українців хвилює якась сума у ​​«простих смертних» і скільки отримує владу.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.