Меню

Зарплата суддів у 2022 році в Україні

Верховна Рада неодноразово піднімала питання збільшення грошового забезпечення представників судових органів. Вважається, що суддівська винагорода зобов’язана відповідати статусу і ступеня відповідальності посадових обов’язків. Тому питання, якою буде зарплата судді районного суду та інших робітників суду ніколи не втратить власної актуальності.

Зарплата суддів у 2022 році в Україні

Специфіка роботи

Дана організація здійснює безперебійну роботу суддів. Тобто йдеться про загальне функціонування та організаційні процеси. При цьому вони повинні бути забезпечені фінансово і матеріально-технічною базою, щоб виконувати функції відкритості та прозорості правосуддя. Саме від професіоналізму співробітників апарату суду залежить те, наскільки якісні послуги зможуть отримувати росіяни. Виконання подібної роботи вимагає великої кваліфікації, і обкладається серйозним рівнем відповідальності.

Відразу варто сказати, що в поточний момент спостерігається дефіцит кадрів в судовій системі. Статистика фіксує великий рівень плинності – від 100 до 200 %, і все це пов’язано з серйозним навантаженням, і при цьому низьким рівнем оплати праці.

Відповідно, в такій ситуації, не ставити питання з приводу того, чи планується збільшення зарплати, варто. Особливо, до речі кажучи, від фінансового забезпечення страждають Молодші посади, тому що якщо помічник судді може розраховувати на зарплату в 12 тис.грн. на місяць, то дрібніші службовці отримують менше.

Ще більш прикро стає на тлі того, що рівень окладів в інших державних органах набагато вище. У зв’язку з цим, випускники вузів не особливо часто вибирають роботу саме в судовому апараті. І страждають від цього всі, тому що судова система не дарма має статус державної. Вона виконує правові, фінансово-економічні функції, які ні в якому разі не можна ігнорувати.

Судова реформа

Сьогодні йде реформа судової системи, і влада пропонує розмежувати повноваження у співробітників судового апарату, щоб кожен міг зосередитися на виконанні своєї діяльності. Також пропонується уніфікувати норми, і направити діяльність судового апарату в одне русло шляхом формування верховного Суду.

І ці організації будуть виконувати спеціальні обов’язки, виконання яких ляже на помічників суддів і секретарів, а також їх заступників. Вони будуть безпосередньо спілкуватися з населенням, приймати заяви, і проводити первинну роботу над усією документацією, що в подальшому дозволить заощадити час.

Для того, щоб знизити навантаження, необхідно сприяти розвитку цифрового правосуддя, тобто потихеньку впроваджувати Інформаційні технології. Від цього залежить величезна кількість людей, і подібні заходи дозволять зробити судову систему України набагато ефективнішою, збільшити рівень її якості, а також скоротити використання робочого часу і для цього необхідно, щоб посадовий оклад судді на 2022 рік в Україні збільшився.

Документ «Про державний бюджет», багато разів зачіпав фінансове забезпечення судових органів. 2021 рік не став винятком. У ньому зазначено, що за 2 роки, аж до 2024 року необхідно заповнити наявні вакантні посади відповідно до статусу та рівня професіоналізму судді. Також говорилося, що грошова винагорода повинна бути максимально справедливою. Тільки таким чином можна сформувати висококваліфікований штат, яким віддано служитиме Україні.

Також у ВР піднімалося питання комп’ютерного забезпечення представників судових органів, охорони деяких представників, легальності та відкритості діяльності.

Зарплата суддів в Україні

Пріоритетним завданням залишилося фінансове забезпечення судової влади. Незважаючи на порівняно високу зарплату (в порівнянні з іншими спеціальностями), вона повинна бути більше. Зміна посадового окладу дозволить забути про корупціонерів в суді, які останнім часом зустрічалися дуже часто.

Читайте також:  Средняя заработная плата в Киеве в 2021 году

Однак, останні новини про зарплату суддів у 2022 році кажуть, у держбюджеті відсутня достатня кількість коштів на підвищення зарплати представникам судових органів. Уряд вирішив все уставити як було, на рівні попереднього періоду. Як це позначиться на роботі відповідальних осіб – нікого не цікавить.

Рішення прийнято

У червневих новинах просочилася інформація, що ВР прийняла остаточне рішення з питання підвищення зарплати суддям. Вони вирішили змінити їхню зарплату забравши гроші у паралімпійців. Таке вирішення питання не влаштувало громадськість. Воно порушує права людини, і статті Конституції України. Тому про підвищення грошової винагороди доведеться забути швидше за все до 2023 року.

Прийняте рішення негативно позначиться на роботі суддів, особливо тих, що представляють дрібні суди. На жаль, зарплата у державних службовців не така велика як думають багато хто. І такі ж останні новини, чи буде індексація заробітної плати суддям у 2022 році в Україні кажуть, що тут теж не варто чекати серйозних змін.

Про нововведення 2021 року

Минулого року обговорювалося питання про продовження реформування в судовій системі. Першорядними ставилися завдання скасування Вищої ради правосуддя. Передбачалося для розгляду соціально небезпечних злочинів використовувати суд присяжних.

Планувалося створити і перенести конституційну палату до Харкова. Обговорювалося питання про можливе скорочення суддів у 2022 році в Україні. Справи в тому, що таке має місце бути, тому що в ході реформи пропонується скоротити судові установи, і з семи сотень залишити тільки дві.

На цій базі пропонується сформувати Вищий адміністративний суд, де і будуть знаходиться руйнування державних органів. Відповідно частина людей втратить свою роботу, а деякі перейдуть на інші посади, так що скорочення суддів в 2022 році в Україні цілком можливо.

Читайте також:  Розмір заробітної плати поліції в 2018 році в Україні

Чи можна розраховувати на зростання заробітних плат?

Робота представників цієї професії пов’язана з тим, щоб стежити за дотриманням законів, причому починається це з прийому заяв, і закінчується виконанням вироків. Судова система – це дуже велика структура, і сьогодні прийшов час поговорити про те, чи буде підвищення зарплати суддям в 2022 році.

Так, як сказано вище, президент підписав закон, за яким суди отримають більше фінансування. Велика частина коштів піде на оплату праці працівників, але надбавка, найімовірніше, буде здійснюватися шляхом індексації зарплати суддів в Україні, тому що в бюджеті зараз немає такої великої кількості коштів, щоб збільшувати зарплату кардинальним чином, тобто додати по кілька тисяч до окладу. Більш того, це викличе суспільний резонанс, так що подібні маніпуляції проводити поки навіть не можна. Таким чином, індексація є єдиним доступним методом зростання.

Нівелює ситуацію той факт, що суди можуть похвалитися досить непоганою соціальною забезпеченістю.

Зарплата суддів у 2022 році

Рівень страховки відповідає 10 розмірам мінімальних зарплат на останньому місці роботи.

Якщо під час виконання трудових обов’язків була отримана травма, то допомога надається в розмірі п’яти зарплат, а тут варто сказати, що середня зарплата у судді – це 30000-40000 грн. Природно, дана цифра є середньою, тобто за офіційними даними посадовий оклад судді місцевого суду куди менше – від 12000 до 15000 грн.

Якщо суддя гине, то держава зобов’язана піклуватися про його сім’ю у вигляді разової допомоги, що дорівнює 10 заробітним платам на його місці роботи.

Те що документ начебто підписаний нічого не говорить. Важливо, щоб збільшення грошового забезпечення судів стало матеріальним. Скрутна економічна ситуація та спалах коронавірусної інфекції можуть стати причинами невиконання обіцянок з боку президента. Таким чином ситуація зі збільшенням зарплати затягнеться до 2023 року.

Читайте також:  Зарплата помощников судьи в 2020 году в Украине

Соціальні гарантії

Співробітники судової системи можуть претендувати на ряд соціальних гарантій.

Вони встановлені трудовим кодексом, і відповідно до вимог законопроекту можна точно сказати, що:

  • тривалість відпустки становить не менше 30 календарних днів;
  • додатково можна взяти оплачувані ще 10 днів відпустки, але тут кількість буде варіюватися в залежності від стажу;
  • гарантовано надається медична страховка, причому не тільки для співробітника судового апарату, а ще й членів його сім’ї;
  • також можна претендувати на захист членів сім’ї і самого службовця від погроз і насильства, які іноді можуть виникати на тлі виконання посадових обов’язків.

Відповідно, важливо обговорювати не тільки те, що буде з зарплатою співробітника апарату суду, а ще й пільги, які пропонуються представникам цієї професії. Можливо нововведення 2022 року змінять ситуацію з соціальним забезпеченням державних службовців.

Якщо у держави немає грошей на збільшення зарплати, вона буде піклуватися про громадян, виконуючих серйозні державні обов’язки по іншому, за рахунок збільшення соціальних гарантій.

Резюме

Розглядаючи останні новини про підвищення окладів варто сказати ще й про те, що в пресі не так давно з’явилася інформація про те, що зарплата помічників суддів місцевих судів та інших працівників суду не збільшиться. Крім того, може бути знижено фінансування українського суду.

Однак уряд каже, що якщо це і станеться, то більше ніж на 5%, фінансування скорочувати точно ніхто не буде. Щодо скорочення влада заявляє, що працювати в судовій системі можуть тільки люди з вищою освітою, які постійно проходять підвищення кваліфікації і відповідає всім нормам чинного законодавства, які потрібні для подібної роботи, тобто невиконання професійних обов’язків – це завжди звільнення і втрата посади, навіть за умови того, що в будь-якій сфері діяльності спостерігається плинність кадрів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.