Меню

Знаменні дати липня 2021 року

В Україні є немало професійних та неофіційних свят. Ми зібрали їх в календар пам’ятних дат по місяцях. Визначні дати липня можуть бути постійними або переносними. Більшість свят мають фіксовану дату. Слід зазначити, що з розвитком сусідства, можливістю взаємодії між державами та Всесвітніми організаціями, кількість свят з кожним роком росте. Календар визначних дат на липень 2021 в Україні містить не лише професійні свята, а й міжнародні та неофіційні. Ми склали найповніший календар знаменних дат липня, який розширить ваш кругозір та збагатить знаннями.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - lypen-stol-2021.jpg

 • 1 липня відзначають День архітектури. Україна славиться різноманіттям архітектурних споруд сучасного і багатовікового зразка. Нам дійсно є чим пишатись. Тому з 1995 року указом Президента його відзначають 1 липня. Традиційно сьогодні проводять конференції, часто виникають і творчі дискусії. Кожен рік проводять виставки, тематика їх жодного разу не повторювалась. Президент нагороджує найкращих почесними грамотами та грошовими преміями.
 • 2 липня міжнародне свято спортивного журналіста. Ця дата започаткована під час проведення установчих зборів Міжнародної асоціації спортивної преси у 1924 році в Парижі. Зараз вона налічує понад 150 спілок журналістів.
 • 2 липня святкуємо Всесвітній день НЛО або День уфолога. В нашому житті існує багато явищ, які не можна пояснити. Існує гіпотеза про існування об’єктів неземного походження. Сьогодні ми вшановуємо людей, які намагаються дослідити ці явища.
 • 6 липня весь світ відзначає всесвітній День поцілунків. Свято не є офіційним, але активно відзначається у багатьох країнах світу. Під час святкування проводять конкурси, гуляння та змагання. Країною походження цього свята являється Великобританія. Саме там вирішили відзначити поцілунок окремим святом, оскільки він являється одним із проявів кохання.
 • 7 липня відзначають Івана Купала. Древнє народне свято, присвячене літньому сонцестоянню. Святкування співпадає з великим православним святом – Різдвом Іоанна Предтечі. Ніч на Івана Купала наповнена обрядами, які пов’язані з водою, вогнем та травами. Навіть в наш час збереглись певні обряди та традиції цього свята. На березі річки влаштовують масові гуляння, розпалюють багаття, влаштовують конкурси та ігри.відзначають Івана Купала
 • Щорічно у першу суботу липня відзначають екологічне свято третьої по величині ріки Європи. Дніпро бере початок у Смолеській області, протікає по території Білорусі, являться найбільшою артерією України. За всю історію ріка мала безліч назв. Греки звали його Борисфеном, турки Узі, слов`яни – Славутичем. Сучасна назва походить від давньоіранського – «велика вода». Сучасне життя дуже змінило канал ріки та надає великої шкоди їй. Нажаль, екосистема Дніпра отримує непоправну шкоду. В цьому році це свято припадає на 7 число.
 • 8 липня вшановуємо рибаків. Щороку другої неділі липня в Україні святкують День рибака.
 • З 2005 року у всьому світі відзначають Всесвітній День боротьби з алергією. Це зроблено з метою привертання уваги людей до цієї проблеми. Нажаль, від 20 % до 40 % населення страждають на той чи інший вид алергії. І ця цифра збільшується з кожним роком.
 • 11 числа святкуємо найсолодше свято в році Всесвітній День шоколаду. Його започаткували у Франції в 1995 році. Велика кількість поціновувачів солоденького сприяла швидкому розповсюдженню свята по всьому світу. Святкування проходять у вигляді фестивалів. На них проводять різноманітні конкурси, змагання з поїдання шоколаду, майстер класи. Прийнято дарувати один одному шоколад.
 • 12 липня відзначаємо всесвітній День фотографа. У 1839 році Луї Дагер представив спільноті новий спосіб створення зображень. На парижському засіданні Академії наук це призвело неабияку зацікавленість. Проте довгий час фотографія залишалась непопулярною. Наприкінці XIX століття, коли винайшли більш легкі камери, фотографування набуло популярності. І з цього часу з’явилась професія фотограф.
 • 15 липня – День металурга. Свято відзначають кожного року у третю неділю липня. В будь-якій країні металургія являється важливою галуззю промисловості. Металурги не лише добувають копалини, а й вивчають їх хімічний склад, структуру та властивості. Завдяки їм ми можемо виготовляти вироби з найрізноманітніших матеріалів. Сьогодні без здобутку металургів не можлива діяльність жодної галузі. Метал став невід’ємною частиною нашого життя. Тому свято металурга – це привід подякувати представників цієї важкої професії.День металурга
 • 16 липня в Україні відзначають день бухгалтера. Свято закріплене указом Президента з 2004 року. Не забудьте привітати своїх колег,родичів та знайомих.
 • 20 липня – міжнародний День шахів, присвячений грі в шахи, відзначають з 1966 року. Сьогодні Всесвітня Федерація Шахів організовує свята та змагання.
 • 23 липня –  всесвітній День китів та дельфінів. День захисту таких прекрасних тварин був заснований у 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія заборонила відлов і знищення китів. Пізніше цей день почали вважати днем захисту всіх морських ссавців.
 • 26 липня – Неофіційне свято поціновувачів вільного падіння, людей, які полюбляють парашутний спорт.
 • 27 липня – День системного адміністратора. Неофіційне свято відзначається з 2000 року в останню п’ятницю місяця. Традиційно дарують сувеніри знайомим сисадмінам. Хоча це свято не є офіційним, проте багато світових компаній презентують своїм системним адміністраторам торт.
 • 28 липня – День Хрещення Русі. Це день пам’яті князя Володимира Великого, який не лише сам прийняв християнство, а й сприяв розповсюдженню його на території Київської Русі. З 2008 року являється державним святом України.
 • Сьогодні ж відзначають Всесвітній День боротьби с гепатитом, для того, щоб привернути увагу населення до проблем загрози розповсюдження різних видів гепатиту. Відзначать його в день народження Баруха Бламберга – Нобелевського лауреата, який відкрив цей вірус.
 • 29 липня – Міжнародний день тигра. Відзначати заради привертання уваги людства до проблеми знищення тигрів на землі.
 • В останню неділю місяця відзначають День працівників торгівлі. Сьогодні вітають всіх людей, які так чи інакше пов’язані з цією професією.
 • 30 липня – Всесвітній День боротьби з торгівлею людьми. Дату відзначають для привертання суспільства до цієї глобальної і масштабної проблеми.
 • Сьогодні ж відзначають Міжнародний день дружби. Його затвердила Організація Об’єднаних Націй у 2011 році для того, щоб люди різних віросповідань та поглядів мали можливість знайти спільну мову та потоваришувати. В кожній країні це свято проходе по-різному. Частіше всього організовують молодіжні фестивалі, конкурси та концерти.
 • 31 липня – День спогадів улюблених книжок. Свято встановили учасники Міжнародного книжкового інтернет – форуму. Ідея швидко розійшлась по іншим ресурсам та бібліотекам. в цей день поціновувачі книжок можуть відкласти всі справи і повність зануритись в свою улюблену справу.

Як бачимо, у статті представлені всі пам’ятні дати липня 2021 року, які відзначаються в Україні та світі. Завдяки календарю ви зможете привітати своїх знайомих та друзів, а можливо і прийняти участь у святкуванні тієї чи іншої визначної дати. Місяць виявився багатим на пам’ятні дати. Майже кожного дня можна знайти привід для святкування. Тут головне зберігати золоту середину і не вдаватись до крайнощів.День спогадів улюблених книжок

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.