Меню

Знаменні дати листопада 2021 року

Ось і почалась осінь 2021-го року, яка безперечно буде насичена знаменними датами. Зараз ви дізнаєтесь, які з чисел листопада залишили свій відбиток не тільки в історії України, але і в історії всього світу.

День інженерних військ

Перше свято з’явилося в Україні відносно недавно, лише двадцять сьомого жовтня 1999 року, за указом Леоніда Кучми. Кожного року, 3 листопада інженерні війська відзначають своє свято. Цей день є визначним для саперів, кінологів та спеціалістів фортифікації, про яких ми маємо завжди пам’ятати, адже вони несуть свою службу навіть у мирний час, займаючись захистом від природних катаклізмів та рятівними роботами. Саме інженерні війська с перших днів Чорнобильської трагедії займались ліквідацією катастрофи. Щорічно 3 листопада президент нагороджує воїнів грамотами, подарунками та новими званнями.День інженерних військ

День ракетних військ та артилерії

День ракетних військ та артилерії поповнив список визначних дат листопада 31 жовтня 1997 року. Святкують його як і в випадку з Днем інженерних військ 3 листопада. Ракетні та артилерійські війська грають дуже важливу роль в обороні українських земель. У сухопутних операціях вони займаються ураженням сил супротивника, його авіації та оборонних засобів. Разом зі своїми колегами з інженерних військ, ракетники та артилеристи 3 жовтня отримують нагороди та подяки.

День залізничника

Кожного року 4-го листопада українці відзначають професійне свято залізничників. Святкування не випадково припадає на цю дату. Саме 4-го листопада 1861 року, коли ще існувала Австро-Угорщина, потяг під назвою “Ярослав” в’їхав на львівську станцію.до Львова прибув перший потяг під назвою “Ярослав”. Цей день є урочистим для 375 тис. робітників, які обслуговують 30000 кілометрів залізничної дороги. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця поступається лише трьом державам на всій Євразії. Кожного року 175 тис. вантажних вагонів перевозять близько 300 000 мільйонів тонн вантажу.

День працівника соціальної сфери

Серед пам’ятних дат листопада 2021 року в Україні присутнє ще одне професійне свято. Цей день припадає на першу неділю листопада, у 2021 році це 4-й день передостаннього місяця. Ці люди займаються зайнятістю громадян, безпечністю праці та організацією оплати. 150 000 тисяч людей по всій Україні готові в будь-якій скрутній ситуації подати руку, налагодити контакт та підтримати.День працівника соціальної сфери

День української писемності та мови

9 листопада український народ святкує день одного зі своїх скарбів. У цей день вшановується пам’ять Нестора Літописця, людини яка найімовірніше започаткувала українську писемність. За традицією в це свято люди несуть квіти до пам’ятника автора “Повісті минулих літ”. У цю знаменну дату листопада 2021 року нагороджують популяризаторів української мови, літераторів та видавництва які випускають літературу українською.

День працівників культури та майстрів народного мистецтва

Разом с попереднім святом у переліку пам’ятних дат на листопад є ще одне свято пов’язане з культурою українців. 9-го листопада є святом для людей які зробили свій внесок у розвиток української культури. Завдяки їм наша культура збереглася та зайняла почесне місце серед культур інших народів світу.

листопад 2021

Всесвітній день боротьби с діабетом

Чотирнадцяте листопада 2021 року є одинадцятою річницею Всесвітнього дня діабету під егідою ООН. Страшна хвороба поширюється с неймовірною швидкістю – сьогодні від діабету страждає більш ніж 415 мільйонів людей в усьому світі. Цукровий діабет входить у трійку хвороб які найчастіше приводять до інвалідності та смерті. У 1922 році два вчених Бантинг та Бест відкрили гормон інсуліну, що дозволило врятувати мільйони людей. Хоча діабет досі не виліковний, відкриття канадських вчених дозволяє тримати хворобу під контролем та дає хворим змогу жити довго й щасливо.

День студента

Міжнародний день студента в календарі знаменних дат листопада відзначається 17-го числа останнього місяця осені. Не зважаючи на веселі гуляння в цей день, своєму заснуванню свято зобов’язане трагічним подіям. У листопаді 1939 року в Чехословаччині, яка на той момент була окупована німецькими військами, під час демонстрації був убитий студент Ян Оплетал. Його смерть викликала акції протесту, після яких ранком 17 листопада німецькі війська оточили гуртожиток та відправили 1200 студентів до концтаборiв. Через три роки на Міжнародній зустрічі студентів у Лондоні було вирішено відзначати 17 листопада як День студента. Студенти кожної країни мають свої традиції. Традицією українських студентів є катання на дипломах, влаштовування ярмарок та миття пам’ятників.

Читайте також:  Православний календар на червень 2022 року

День працівників сільського господарства

Сільське господарство – одна з важливіших галузей економіки України. Ця визначна дата листопада святкується третьої неділі листопада, тобто у 2021 році ми будемо відзначати це свято 18-го числа. На території нашої держави знаходиться тридцять два мільйони гектари чорнозему, тобто третина від всіх орних земель Європи. Завдяки такому багатству Україна є третім експортером кукурудзи в світі, та п’ятим – по експорту пшениці.

День гідності та свободи

21 листопада об’єднало вшанування двох значних подій в історії України. Наприкінці останнього місяця осені відзначаються річниці Помаранчевої революції та Революції Гідності. Вперше День Свободи з’явився у 2005 році, за наказом Віктора Ющенка, який отримав посаду президента після повторних виборів. У 2011 році, коли до влади прийшов Віктор Янукович, який програв на тих самих виборах, свято було об’єднане с Днем Соборності. 13 листопада 2014 року в знак пам’яті про визначні події в історії України, за наказом Петра Порошенка свято було відновлене.

День пам’яті жертв голодомору

На жаль в українській історії є така болюча рана як голодомор. 26-го листопада 2021 року українці вшановують жертв тієї страшної трагедії. Серед пам’ятних дат листопада 2021 року в Україні цей день займає особливе місце. Вшанування відбувається в четверту суботу листопада. O 16:00 проходить хвилина мовчання, а потім українці запалюють свічки та несуть їх до пам’ятників жертвам.День пам’яті жертв голодомору

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *