Меню

Про структуру 2019/2020 навчального року

Згідно з новим розпорядженням МОУ про структуру 2019/2020 навчального року в школах, режим встановлюватимуть за новими правилами. Це допоможе вдосконалити освітній процес, а також надати учням і педагогам.

Важливо! Незважаючи на запропоновані дати, кожне керівництво школи може на свій розсуд змінювати і трохи коригувати структуру навчального року в школах. МОУ видає рекомендований графік.

Календар 1 вересня

Головне витримувати кілька важливих принципів, наприклад, канікули не повинні бути довше 30 діб. Всі тонкощі прописані в нормативно-правових документах, наприклад, в листі МОН “Про структуру навчального року у ЗНЗ“.

Документ містить структуру всього навчального року, спільно з датами канікул, переносів святкових днів, також вказані рекомендації по 5-ти і 6-ти навчальної тижня.

Ці рекомендації були складені фахівцями МОУ спільно з Національною Академією педагогічних наук України, також брав участь Інститут модернізації освіти.

Важливо! Багато українських школи, гімназії навчаються в структурі семестрів і триместрів, деякі приватні освітні установи розробили індивідуальний графік.

Новинки наступного року

У новому навчальному 2019-2020 році міністерство Освіти України вводить деякі зміни в розподілі структури навчального часу і регламенту канікул.

Цікаво! Останній дзвінок для випускників в 2020году продзвенить 29 травня, відпочити від навчального процесу взимку можна буде, починаючи з 25 грудня 2020 року.

У рекомендаціях є структура навчального 2019-2020 року, яку можна виділити в наступну таблицю:

  • Початок навчання (1 чверть) буде з приходом лютого та по кінець 10-го місяця.
  • Дітвора може радіти осіннім канікулам – з 28.10.19 по 03.11.19.
  • 2 чверть почнеться 04.11.19 закінчиться 24.12.19.
  • Грати в сніжки в період зимового відпочиноку можна будез 25 груднядо 12 січня.
  • 3 чверть (2й семестр навчання) 13.01.20 – 29.03.20.
  • Весняні канікули 30.03.20 – 05.04.20
  • 4-я чверть 06.04.20 – 29.05.20
  • Літні з 30.05.20
Читайте також:  Таблиця штрафів на 2021 рік за порушення ПДР України
Навантаження вчителів

Важливо! У новому графіку керівникам шкіл наказано зрушити час канікул на 1 тиждень пізніше, так якщо раніше канікули проходили з 23.03.20 – 29.03.20, то за новим графіком канікули проведуть з 30.03.20 – 05.04.20. Це не примха, це допомога тим навчальним закладам і регіонах, в яких набагато пізніше починається опалювальний сезон. Найчастіше початок квітня багато шкіл, гімназії залишаються холодними і набагато краще діткам пересидіти вдома.

Майбутня структура навчального 2019-2020 року буде включати 34 освітні тижні, з яких 1,5 місяці будуть неповними (скорочений робочий день). Також навчальний рік буде складатися з 4 періодів відпочинку (канікули) всього 4 чверті.

Що пропонують першокласникам?

Першокласникам завжди важко адаптуватися в навчальних закладах, складно довго сидіти і сконцентруватися на процесі.

Щоб допомогти малюкам, створити максимально комфортні умови сформована додатковий тиждень відпочинку в останній тиждень лютого. Це обумовлено тим, що 3 (зимова) чверть є найдовшою і важкою.

Важливо створювати приємні умови всім тим, хто зайнятий в навчальномупроцессу: як школярам, ​​так і педагогам. Дітям необхідно прищепити любов до навчального процесу і науки, дорослі зобов’язані подбати про фізичне, і (що важливо!) психологічному здоров’ї дітей.

Першокласники в школі

Важливо! У зв’язку з тим, що навчальним закладам дозволено змінювати і доповнювати структуру 2019-2020 навчального року, керівництвом, якщо визнає за необхідне може оформити найменшим учням додатковий тиждень відпочинку (з 24 по 29 лютого).

Форс-мажорні ситуації

Додатково при аварійних, форс-мажорних ситуаціях керівництво може додатково давати період канікул, може переносити на свій розсуд навчальний процес, без втрати навчальних годин і ефективності.

Навчальний календар 2019-2020 роках

Це допускається, їли на те є вагомі причини! Це можуть бути індивідуальні ситуації, пов’язані з неспроможністю навчального приміщення (немає ремонту, опалення і т.д.). Також в сильні морози (невідповідні погодні умови) в школах можуть бути запропоновані вихідні дні, це ж стосується поширення вірусів, хвороб, ГРВІ – призначається карантин.

Читайте також:  Cтруктура навчального 2020-2021 року

У будь-яких перестановках навчального часу керівництво навчального закладу має дотримуватися принципу, що зрушити канікули можна всього на 1 тиждень протягом всього навчального року. При цьому адміністрація зобов’язана заздалегідь попередити педагогів, батьків та учнів.

Важливо! Якщо батьки дітей по датах канікул в школі заздалегідь придбали квитки на відпочинок, відпустку, адміністрація школи не може перешкоджати від’їзду дітей на оздоровлення, лікування, навіть якщо дати канікул непередбачено помінялися.Щороку в цілому структура навчального процесу незмінна, іноді вносяться невеликі корективи, зумовлені природними або погодними проблемами, складним стан основних фондів школи.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.