Меню

Знаменні дати серпня 2022 року

У кожному році є свої особливі дати, що знаменують творення історії. Вони нагадують про події у спорті, культурі, мистецтві та інших сферах життєдіяльності. Частина з них звеличує ті чи інші події, відкриття, інші привертають увагу до нагальних проблем чи нагадують про страшні трагедії, які не мають повторитися. 2022 рік не є винятком, особливо це стосується серпня. Календар знаменних дат на серпень 2022 в Україні знадобиться кожному, хто хоче бути в курсі подій.Знаменні дати серпня 2021 року

Що це за дати?

Знаменними чи пам’ятними датами називають ті дати, що приурочені до якоїсь визначної події в історії України чи світу. Ці дати мають неабияке значення в історії розвитку суспільства, незалежно від того, про яку саме подію вони нагадують. Це може бути день народження видатного суспільного діяча, музиканта чи режисера, або пам’ятка про важливу подію державного значення, дата світової трагедії. Усі вони несуть в собі якісь важливу інформацію, нагадування майбутнім поколінням. Зазвичай напередодні знаменних дат проводяться різні інформування, заходи, культурні вечори, тощо. Тож якими є визначні дати серпня?

Перша половина серпня

 • 1 серпня – Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Лікарі нерідко рекомендують мамам грудне вигодовування протягом щонайменше півроку з моменту народження дитини. Річ у тім, що грудне молоко – ідеальна їжа для дитини, бо вона містить усі важливі антитіла. Звісно, не всі дотримуються рекомендацій, а тому в цей період часто проводяться роз’яснювальні лекції, заходи.
 • 6 серпня – «Лікарі святу за мир». Це свято покликане нагадати усьому світу про значення праці лікарів у боротьби за мир у всьому світі, у запобіганні виникнення нових війн. Це свого роду гуманітарний рух, який поширений не тільки в України, а й за кордоном. Цього дня добровольці об’єднуються задля подолання основних проблем у сфері охорони здоров’я.
 • 8 серпня – Свято офтальмології. На перший погляд здається, що це професійне свято офтальмолога, але це не так. Ця подія була створена щоб нагадати світу про важливість збереження та відновлення зору, адже зір можна так легко втратити. Цього дня проводяться безкоштовні консультації для людей чи навіть операції. В будь-якому випадку, перевірка зору не буде зайвою!
 • 9 серпня – День корінних народів світу. Ця знаменна подія виникла за ініціативою ООН. Вона нагадує про те, що зараз національний баланс дуже сильно змінився, але збереження корінних народів, надання їм відповідних прав, захист їх культури та надбань – пріоритетна задача. Протягом історії світу корінні народи нерідко винищувалися, через що натрапити на плем’я, наприклад, індіанців просто неможливо. На цьому знаменні дати серпня 2022 року не закінчуються, попереду багато усього цікавого.
 • 12 серпня – Міжнародний день молоді. Ще одна подія, яка з’явилася завдяки зусиллям ООН. Ця важлива дата була створена задля нагадування про проблеми молоді, з метою захисту прав та свобод молоді. Зараз спостерігається така ситуація, що більша частина молоді – безробітні. А інформування та заходи до Дня молоді покликані вирішити цю проблему та забезпечити навіть молодим особам стабільну зайнятість.
 • 13 серпня – День шульги. Довгий час шульги дискримінувалися, але з часом ця дискримінація зникла. А у 1992 році навіть з’явилося відповідне свято, основна мета якого полягає у вирішенні питань шульг та приверненню уваги виробників продукції до проблем ліворуких людей. Насправді лише 10-12% людей користуються лівою рукою як основною, проте комфортність життя цих людей – дуже важливе питання. На цьому пам’ятні дати серпня 2022 року в Україні першої половини місяця завершуються. День шульги
Читайте також:  Скільки робочих днів у червні 2022 року?

Друга половина серпня

 • 18 серпня – Всесвітній день бездомних тварин.  Засновником цієї події стала організація, яка займається правами тварин. Подія відзначається щонайменше в 50 країнах світу. Річ у тім, що людина повинна відповідати за тих тварин, яких вона одомашнила. Проте нерідко тваринки просто опиняються на вулиці, без їжі та домівки. Варто згадати про свої гарні якості та допомогти безпритульним тваринам, бо вони майже нічим не відрізняються від людей.
 • 19 серпня – День гуманітарної допомоги. Ця подія була заснована представниками ООН та носить інформаційний характер. Вона нагадує про важливість надання допомоги іншим народам та роботу гуманітарних товариств. Свято поширює знання про важливість гуманітарної громади та про її діяльність, а також згадує кожного, хто загинув під час виконання гуманітарних операцій.
 • 23 серпня – День пам’яті жертв сталінізму та нацизму. Це дата, коли треба згадати про усіх тих жертв воєнних дій та злочинів проти людства. Навіть зараз історики не можуть підрахувати точну кількість жертв, їх було надто багато.

 • 23 серпня – День Прапора. Звісно, календар знаменних дат серпня не може обійтися без цього святкування. Ця дата також є дуже важливою для кожного українця, адже це свято одного з національних символів держави. Цей символ треба шанувати та берегти. Ця подія відзначається з 2004 року та вже стала справжньою традицією для всієї України.
 • 23 серпня – День пам’яті жертв работоргівлі. Ще одна важлива подія, яка припадає саме на 23 число. Ця дата була впроваджена за рекомендацією ЮНЕСКО на честь постання рабів, з якого почався рух, що мав мету ліквідувати усю систему рабства. Взагалі рабство вважається справжньою трагедією для людства та ці темні сторінки історії не повинні повторитися ніколи.
 • 24 серпня – День незалежності України. Дуже й дуже важливе святкування державного характеру. Воно нагадує про той самий день, коли Україна стала повністю незалежною та готовою до нових звершень країною. Вона стала суверенною, чітко визначила свої кордони та шлях розвитку. Ця подія стала початком становлення держави на міжнародній арені. Цього дня проводяться пишні святкування на головних площах міст, інформування, тощо.
 • 29 серпня – День дій проти випробування ядерної зброї. Створення ядерної зброї поставило під загрозу існування усього людства. В будь-який момент ракети можуть знищити не мільйони, а навіть мільярди людей. Й досі питання ядерної зброї не може вирішитися, країни постійно ведуть суперечки з цього приводу. Залишається сподіватися, що нарешті з’явиться хоч якесь рішення та ця жахлива зброя нарешті зникне з лиця планети.
 • 30 серпня – Міжнародний день жертв насильницьких зникнень. Міжнародні організації, які займаються захистом прав людей приводять досить цікаву статистику. Згідно з наданими даними, показник людей, що зникнули безвісти все ще залишається дуже й дуже високим.  Зараз насильницьке зникнення – це метод терору, залякування, досягнення якоїсь цілі. Це дійсно глобальна проблема, з якою треба боротися, оскільки цивілізований світ та такого роду злочини не мають нічого спільного.
Читайте також:  Знаменні дати квітня 2022 року

Ось такими є пам’ятні дати на серпень. Як видно, їх буде чимало. Не варто пропускати ті святкування, події та заходи, що відбуватимуться в честь знаменних та пам’ятних подій. На них можна дізнатися дуже багато всього цікавого, завести нові знайомства, відвідати заходи та консультації, навчитися чогось корисного та просто гарно й пізнавально провести час.30 серпня – Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.