Меню

Чи буде нова хвиля мобілізації в 2021 році?

Сьогодні українська армія має своїх «генералів», тактично навчених воїнів, сучасне озброєння і вражаючі досягнення за останні 5-7 років.

Сьогодні горду назву Військовослужбовці сил України носять більше 250 000 громадян країни. За останні 5 років з початкових 140 тис військовослужбовців армія виросла на 100 тис.

Багатьох хвилює питання, чи буде мобілізація в Україні в 2021 році та який характер вона буде носити?

Українські військові з прапором

Призов до армії

Заклик 2021 року заплановано з початку квітня і до кінця червня, в цей час будуть набирати молодих військовослужбовців для строкової служби в Сухопутних військах Збройних сил України.

Спочатку порядку будуть направлені тим, хто вже досяг 20-ти річного віку, винятком є ​​особи, що має повне або часткове звільнення від служби Батьківщині. У такому випадку потрібно відвідати військкомат і підтвердити неспроможність здоров’я офіційними документами.

Останні новини про мобілізацію в Україні регламентують, що важливою зміною стане факт, що тепер на службу будуть призивати молодих хлопців і дівчат з 18 річного віку, але для осіб 18-ти і 19-ти річного віку для служби потрібно письмову згоду.

Важливо! Представники Міністерства Оборони заявили, що особи 18-ти і 19-ти років не будуть відправлятися в райони проведення операцій Об’єднаних сил.

Чисельність нового призову

Завдяки тому, що останніми роками українська армія нарощує темпи зростання, контракт уклали понад 170 000 чоловік.

Важливо! Статистика показує, що в українській армії служить трохи менше 30 000 військовослужбовців жіночої статі, а значить, їх кількість за все за 10 років виросло в 15 разів.

Збройні сили в 2021 році планують закликати до своїх лав не більше 16 500 чоловік, які після будуть розсортовані, а саме, Національна гвардія України отримає 5500 новобранців, Збройні сили поповняться 9000 військовослужбовців. Крім цього:

  • В прикордонники підуть служити близько 1300 осіб.
  • У транспортні війська відправляться – 700 військовослужбовців.
Бійці нового призову

Максимальна кількість призовників планується набрати в Дніпропетровській області – 150 осіб, в столиці на військову службу відправляться не більше 600 українців. Мінімальний набір планується провести в Луганській області – не більше 300 осіб.

Читайте також:  Строки призову до армії в 2021 році

Також з минулого року до молодих призовникам приєднаються офіцери запасу у віці до 43 років, які не проходили військову службу, але раніше закінчили військову кафедру. Незмінними залишились  громадяни, які не підлягають мобілізації в 2021 році сформовані в особовий перелік.

Витрати на утримання армії

У 2021 році загальні витрати на утримання армії закладені в бюджет Міністерства Оборони – 70,7 мільйонів гривень. З цієї цифри на мінімальне грошове забезпечення контрактника виробиться 27 300 гривень для служби на «лінії вогню» і 16 800 в інших районах ООС.

Цікаво! З 2021 року в проекті Держбюджету витрати на оборону будуть збільшені і складуть понад 250 млрд гривень.

Для уточнення будь-яких деталей призову і служби в українській армії, наприклад, чи буде нова хвиля мобілізації в 2021 році, як і в минулому році, діє гаряча лінія.

Скасування призову в 2021 році

Всупереч розхожій думці, для скасування призову чинному президенту не знадобиться ніяких зборів, рішень ВР. Володимиру Зеленському необхідно всього тільки не видавати щорічний указ про призов громадян на службу.

Уже не раз представники президента регламентували майбутню скасування обов’язкового призову офіцерів запасу і строкової служби.

Це робиться для формування добровольців на контрактній основі. Але, поки в Україні йдуть військові дії, частина територій знаходиться під контролем бойовиків не варто сподіватися на скасування призову, конкретних заяв не пролунало. Замість призовників ВСУ, оборонні сили будуть забезпечені резервними формуваннями постійної готовності.

Цікаво! Особливості проведення мобілізації полягають у тому, щонавіть якщо в майбутньому президенту необхідно буде відновити призов на строкову службу це не тягне за собою ніяких проблем, йому необхідно буде заново видати указ про призов. Для цього не потрібно буде спеціальний термін або період, указ може бути підписаний сьогодні, а мобілізація почнеться завтра. Ніяких додаткових дій не потрібно.

Ухилення від призову

Кримінальний Кодекс України передбачає відповідальність за ст.№335 за неявку за призовом, тобто за ухилення від обов’язкової військової служби. Кримінальне переслідування за цим фактом може бути призупинено тільки за закінченням терміну давності.

Українські військові в бою

Для призовників граничний вік становить 27 років, для офіцерів запасу – 43 роки. Після цього відповідно до чинного закону розшук і заклик громадянина припиняється.

Читайте також:  Цена на нефть на 2021 год

Незважаючи те, коли закінчиться мобілізація також що планується скасувати строковий призов в українську армію, порядок військового обліку змінений не буде. Також повномасштабно зберігаються військові обов’язки призовників перед військкоматами. Це говорить про те, що можливе скасування призову в 2021 року не обумовлює зняття обов’язків перед РВК або комісаріатом.

У питанні мобілізації українців важливо значення має проведення навчальних зборів, які будуть проводитися незалежно від наявності або скасування призову строковиків.

Планування навчальних зборів, відповідний указ розробляється Міністерством оборони, але ретельно вивчається і контролюється представниками Генштабу. Стежити і публічно оголосити про початок і графіку військових зборів досить складно, адже подібні накази Міноборони є внутрішнім документом.

Володимир Зеленський поряд з тим, що оголосив про майбутнє створення контрактної армії виклав доктрину, в якій регламентував побудова сил територіальної оборони в країні і формування резервних сил готовності.

Суть в тому, щоб постійно готові воєнізовані підрозділи були в повній готовності дати відсіч загрозу країні, щоб формування з військовозобов’язаних громадян були мобілізовані в разі потреби. При скасуванні постійного призову в країні такий похід є не тільки найбільш оптимальним, але максимально ефективним.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.