Меню

Чи буде підвищення пенсії інвалідам війни в 2020 році?

Пенсійні виплати по інвалідності на території України переглядаються регулярно і виплачуються постійно на всьому періоді непрацездатності. Цього року пенсія інвалідам війни підвищена, як і в попередніх роках. Зрозуміти на скільки вона змінилася допоможе розуміння значення пенсії і її різновидів.

Люди в инвалидному візку

Поняття інвалід війни на території України

Згідно з чинним законодавством інвалідом війни є особи безпосередньо або побічно бравших участь в бойових діях і отримали каліцтво. До радянських інвалідів війни належать ветерани та особи, які брали участь у Великій Вітчизняній війні, афганському протистоянні та бойових діях за кордоном. В даний час такими особами вважаються солдати АТО, які отримали поранення та інші каліцтва, що спричинили за собою повну або часткову непрацездатність.

Пенсія учасникам бойових дій в Афганістані та іншим непрацездатним військовослужбовцям призначається після надання відповідного медичного висновку, а також надання довідок з місця служби, причини та дати звільнення.

Якщо особа непрацездатна частково, відповідно до чинного законодавства вона зобов’язана проходити щорічний медичний огляд з обов’язковим лікуванням в стаціонарі. У разі зняття інвалідності особа позбавляється права на надання пенсії по інвалідності.

Умови отримання пенсії по інвалідності в Україні 2020

В Україні передбачено кілька видів пенсій по інвалідності. Вони можуть бути пов’язані з професійним захворюванням, вродженим каліцтвом, травмою, отриманою під час виконання бойових дій та іншими причинами.

Залежно від категорії інваліда в Україні передбачено кілька видів доплат:

 • 50 грн. – державна допомога особам з обмеженими можливостями 1, 2 та 3 групи (умовою для призначення доплат для останніх двох груп є відсутність близьких родичів та досягнення відповідного пенсійного віку);
 • доплата в розмірі 100, 80 і 60% від законодавчо встановленої мінімальної пенсії для 1, 2 і 3 групи відповідно-призначається при відсутності трудового стажу;
 • пенсія інвалідам війни 2 групи 2020 (ВВВ) – виплачується у вигляді одноразової травневої допомоги, розмір встановлюється КМУ, претендувати на державну допомогу можуть особи повністю або частково втратили працездатність (у разі їх смерті, отримати грошову доплату можуть дружини або чоловіки учасника ВВВ за наявності документа про вступ в офіційний шлюб).
Пересмотр пенсійних виплат

Згідно з чинним законодавством надбавки до пенсії учасникам бойових дій 2020 переглядаються щорічно, нараховуються за наявності підтверджуючих документів. Ознайомитися з новими цифрами можна завдяки інтернет-ресурсу, або спілкуванню на тематичних сайтах.

Перелік документів для отримання пенсії по інвалідності

Вихід на пенсію учасників бойових дій та інших категорій соціально-незахищених верств населення передбачає підготовку спеціального пакету документів. Загальними видами паперів, які будуть потрібні для оформлення грошової допомоги є наступні:

 • документ, що підтверджує особу, ІПН;
 • виписка про інші види грошової допомоги;
 • наказ про призов, дату служби та виключення з військової частини (довідка з військкомату про мобілізацію);
 • папір з МСЕК, що підтверджує групу інвалідності;
 • власноруч написану заяву;
 • інформація про наявні рахунки в банківському закладі.

Зазначений перелік може бути різним і залежить від безлічі обставин. Наприклад, при проходженні служби за радянських часів може знадобитися посвідчення, видане раніше контролюючими органами.

Після отримання обов’язкового пакету документів пенсія військовослужбовцям призначається відповідно до вимог пенсійного законодавства. Звернення до військового комісаріату за місцем проживання або структурних підрозділів відповідних органів для отримання військової пенсії по інвалідності є обов’язковим етапом оформлення грошової державної допомоги.

Пенсія по інвалідності учасникам АТО

Вивчення пенсійного законодавства показало, що пенсія по інвалідності учасникам АТО призначається за схемою, аналогічною при оформленні пенсій іншим категоріям соціально-незахищених громадян.

Перелік документів, необхідний для оформлення зазначеного виду пенсії має деякі відмінності. Ознайомитися з ним слід за допомогою отримання консультації у фахівця Пенсійного фонду. При цьому не кожен знає, що крім матеріальної допомоги, особи, які брали участь у боях за незалежність і недоторканність кордонів України, мають право на наступні види пільг:

 • безкоштовний проїзд у громадському міському транспорті;
 • комунальні пільги на оплату послуг (незалежно від форми власності житла)
 • безкоштовне або частково безкоштовне обслуговування в медичному закладі;
 • отримання безкоштовних путівок в санаторії з метою поліпшення загального самопочуття і реабілітації після поранення та інших каліцтв;
 • податкові пільги;
 • позачергове право на отримання земельної ділянки, житлоплощі та багато іншого.
Читайте також:  Пенсія інвалідам чорнобильцям в 2020 році в Україні

З повним переліком пільг можна ознайомитися із законодавчих актів або за допомогою здійснення телефонного дзвінка на гарячу лінію.

Пенсії по втрати годувальника при загибелі солдата АТО

До нещастя не кожен солдат повернувся з війни живим і здоровим. З метою підтримки сімей військовослужбовців, їх дітей та родичів українським законодавством передбачена допомога рідним. До таких категорій належать такі особи:

 • рідні неповнолітні діти або діти-інваліди старше 18-річного віку;
 • батьки загиблого військовослужбовця;
 • дружина або чоловік при наявності документа, що підтверджує факт офіційної реєстрації шлюбу.

Грошова допомога призначається у вигляді пенсії. Дорослі мають право на отримання допомоги при втраті годувальника не раніше ніж за 5 років до виходу на пенсію за віком.

Розмір пенсії членам сімей військовослужбовців, які загинули в результаті АТО призначається в таких розмірах:

 • 70% – на 1 непрацездатну особу (за умови, що на утриманні загиблого перебували двоє і більше осіб);
 • 90% – за умови, що на утриманні загиблого перебувало двоє і більше осіб (грошове забезпечення розподіляється між особами рівними частинами, але не повинно бути менше 40% на кожну непрацездатну особу).

Мінімальний розмір пенсії встановлюється на законодавчому рівні, залежить від прожиткового мінімуму.

Особливості заліку служби в АТО

Розраховуючи розмір пенсії інвалідам війни 3 групи 2020 та інших категорій враховуються найменші фактори. Наприклад, розрахунковий період проходження військової служби в особливий період береться відповідно до норм і вимог Закону «Про оборону України».

Із законодавчого акта випливає, що зазначений період офіційно зараховується до трудового стажу, дає право на отримання пільгової пенсії. Повну консультацію про особливості обчислення стажу в період особистої участі в АТО з метою захисту цілісності та незалежності України можна дізнатися у відділеннях ПФУ.

Індексація пенсій в 2020 році

Нові пенсії військовослужбовцям

Перегляд прожиткового мінімуму напередодні 2020 рік спричинив за собою збільшення пенсій і соціальних пільг. Спостереження експертів показують, що етапи пенсійної реформи сприятливо позначилися на достатку військових пенсіонерів:

 • 2017 рік-військовослужбовець, який пішов на пенсію за віком отримував 3300 грн. (розрахунок державної допомоги проводився і окладу 6200 грн. і ставки залежно від звання – 1480 грн., відсотки, нараховані за військовий стаж, склали 3840 грн.);
 • 2018 рік-військовий пенсіонер став отримувати 5585 грн. (реформована сума склала 3336 грн., 50% сума підвищення виплат – 2248 грн.);
 • 2019 рік-ситуація змінилася кардинальним чином, військовий пенсіонер став отримувати 6709 грн., де сума окладу становить 3336 грн., а решта цифри є 75% надбавкою;
 • 2020 рік-нова пенсія військовослужбовців складе 7833 грн., де відсоткова надбавка у розмірі 100 % – 4496 грн.
Читайте також:  Выход на пенсию в 2021 году в Украине

Для досягнення зазначених розмірів пенсій військовим довелося мітингувати і пікетувати ВР. Уряд почув солдатів і зробив все можливе, щоб пенсії були гідними.

Резюме

У 2020 році пенсія військовослужбовця підтвердила престижність професії і стала дорівнювати 7833 грн. Поряд з цим держава переглянула пенсії військовим інвалідам і сім’ям по втраті годувальників.

Доплати і пільги, що дали про себе знати на початку року приємно порадували колишніх військовослужбовців. Вказані зміни не є остаточними. У майбутньому пенсійні виплати воєнним пенсіонерам планується ще підвищити.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.