Меню

Чинний Бюджетний кодекс України в 2022 році

Бюджетний кодекс України на 2022 рік – це документ, який регулює процес складання, а також затвердження та виконання бюджету. В бюджетному кодексі також йдеться про відповідальність у разі порушень бюджетного законодавства. Крім того, розглядаються положення, які передбачають механізм погашення зовнішнього державного боргу. Варто зазначити, що реструктуризація боргу – це одна з основних статей державного бюджету, оскільки економічна ситуація в країні залежить від того, чи отримає Україна наступний транш від міжнародної організації.

Бюджетний кодекс України включає такі поняття як «бюджет», «бюджетна програма України», «бюджетна класифікація», «бюджетне призначення» і т.д. У кодексі детально розкриваються усі ці положення.Бюджетний кодекс України на 2020 рік

Принципи бюджетної системи України

Говорячи про БК України, перш за все, потрібно зазначити основні положення бюджетної системи нашої країни.

  • Принцип єдності. Цей принцип передбачає те, що в Україні є одна грошова система, а також єдина правова система, що регулює виконання бюджету. Також слід зазначити, що в Україні є єдина система бухгалтерської звітності (однакові терміни та правила).
  • Принцип балансу. Основою цього принципу є ідея про те, що в бюджет повинно надходити стільки ж грошей, стільки й витрачатися. Тобто витратна сторона бюджету повинна урегульовуватися з прибутковою.
  • Принцип самостійності. За окремими адміністративними одиницями закріплюється певна самостійність шляхом закріплення шляхів поповнення бюджету. Таким чином, з державним бюджетом також приймаються місцеві бюджети (на рівні міст, селищних рад і т.д.).
  • Принцип повноти. Згідно з цим принципом, загальний державний бюджет країни складають всі елементи його витратної та прибуткової частини.
  • Принцип ефективності. Ідея є досить простою – при інвестиції мінімальної кількості коштів необхідно отримувати максимальний результат. Повинна бути запроваджена загальнодержавна система цінностей, яка буде направлена на реформування в економічній сфері.
  • Принцип доцільного використання коштів. Передбачає, що кошти можуть витрачатися лише за їх призначенням. Принципи бюджетної системи України
Читайте також:  План роботи бібліотеки на 2022 рік

Що варто очікувати від нового кодексу?

Станом на сьогоднішній день Бюджетний кодекс України 2022 все ще формується. Про оновлення кодексу йшлося ще в 2016 році, але тоді парламентарі так і не взялися за розгляд поправок до нього та прийняття нової редакції.

Про конкретні положення оновленого кодексу ще достеменно не відомо, але уже була озвучена інформація про те, що планується значне підвищення прожиткового мінімуму в Україні. Справді, споживчий кошик, який пропонується українцям, виглядає досить смішно, тому є потреба в негайному реформуванні. Та провідні аналітики упевнені в тому, що втілити цей законопроект в реальність буде достатньо складно, оскільки на даний момент з державної казни багато коштів витрачається на фінансування армії та виплату державних боргів іншим країнам та міжнародним організаціям.

Проте слід зазначити, що нова економічна політика уряду все ж дає свої перші плоди – за попередній рік дефіцит бюджету скоротився майже п’ятдесят мільярдів гривень. Цілком можливо, що нова політика уряду зможе вивести країну з економічної кризи уже в недалекому майбутньому.

Як формується бюджет?

Новим урядом була впроваджена інша методика планування бюджету, яка засновується на принципі «нульової бази». Тепер будь-який проект бюджету, як зазначає чинний Бюджетний кодекс України в 2022 році, буде розроблятися з нуля, не враховуючи показники попередніх років. Україна вирішила перейняти європейський досвід та почати фінансове планування з чистого листа.

Читайте також:  Мобилизация в Украине в 2020 году

Така ініціатива встигла знайти як прихильників, так і противників. Деякі вважають це прогресивним кроком вперед, адже уже на досвіді декількох західноєвропейських країн можна прослідкувати ефективність «нульового» планування бюджету. Інші бачать значні мінуси в такому методі планування бюджету. Деякі експерти вважають, що її просто не вдасться втілити із-за великої нестачі професіональних кадрів. Також фінансовий апарат в Україні є не достатньо автоматизованим, щоб вивести вводити нульове формування бюджету. Наскільки ефективною буде методика, яку буде включати уже новий Бюджетний кодекс України, ми можемо дізнатися уже в найближчі роки, тому на даний момент лише залишається сподіватися, що вона виявиться максимально ефективною.Як формується бюджет?

Таким чином, можна зробити висновок, що нова влада всіляко намагається вивести країну за скрутного економічного становище (варто лише згадати, що в 2014 році рівень інфляції досяг рекордних показників). Впровадження таких реформ – це вже впевнений крок на шляху до фінансового благополуччя держави. Потрібно дочекатися розробки нової редакції Бюджетного кодексу, щоб дізнатися, які ще зміни будуть чекати на країну.  Скачати Бюджетний кодекс України на 2022 рік можна буде вже зовсім скоро.         

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.